Народна депутатка Леся Василенко (“Голос”) очолила рейтинг парламентарів — “амбасадорів” України у Twitter. У топ-3 також увійшли Петро Порошенко (ЄС) та Кіра Рудик (“Голос”). Такі результати дослідження Руху ЧЕСНО.
Очолили рейтинг представники опозиції. До топ-10 з-поміж представників “Слуги народу” увійшла лише Галина Янченко.
Лише кожен четвертий народний обранець активно користується Twitter. Це зумовлено недостатньою популярністю мережі серед українських виборців.
“Здебільшого нардепи використовують Twitter для комунікації з іноземною аудиторією — розповідають про російські воєнні злочини та закликають міжнародних партнерів підтримувати Україну. Зараз і для народних депутатів, і для депутатів місцевих рад, які володіють іноземними мовами, дуже важливо працювати з міжнародними ЗМІ та їхньою аудиторією. Інформаційний спротив не менш важливий, ніж успіхи на фронті, бо це наша зброя і додаткові ресурси”, — зазначає Віта Думанська, лідерка Руху ЧЕСНО.
Найбільше підписників мають Петро Порошенко (1,3 млн), Леся Василенко (337 тис.) та Андрій Парубій (195 тис.). Рух ЧЕСНО не включав у рейтинг акаунт Юлії Тимошенко — вона має 200 тис. читачів, проте не веде сторінку з 2014 року.
Дописи Лесі Василенко з початку 2023 року мали найбільші охоплення — найпопулярніший набрав більше двох мільйонів переглядів. Серед 15 найпопулярніших депутатів лише троє мають залученість (співвідношення охоплень та підписників) менше 10% — це Петро Порошенко, Андрій Парубій та Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Петро Порошенко є найбільш обговорюваним у західному сегменті Twitter серед українських депутатів. Популярністю також користуються Леся Василенко, Кіра Рудик, Руслан Стефанчук та Інна Совсун.
У топ-5 рейтингу Twitter-“амбасадорів” жінки зайняли три позиції. Нагадаємо, раніше Рух ЧЕСНО розповідав, як народні депутатки працюють у Верховній Раді і тримають дипломатичний фронт.
Дослідження проводилось у період 01.01.2023 — 07.04.2023 на платформі Twitter. Для формування рейтингу були виділені чотири критерії: кількість підписників, середні охоплення, відсоток англомовних дописів та кількість згадок за досліджуваний період. У кожній категорії акаунти отримували від 15 до 0 балів, де 15 — найбільш позитивний показник. Кінцевий рейтинг був сформований за сумою балів за цими категоріями.
Поділитись