Хто подав декларації з Верховної Ради, Кабміну та Офісу президента? (оновлено)

Фото: Хто подав декларації з Верховної Ради, Кабміну та Офісу президента? (оновлено)

Лише 8% народних депутатів Верховної Ради добровільно подали до НАЗК декларації за 2021 рік, а за 2022 рік — 3%. Більшість із них — представники "Слуги народу", але у відсотковому співвідношенні лідерство закріпилося за двома депутатськими групами: "Довіра" та "За майбутнє". 

У Кабміні та Офісі президента декларації подали лише шестеро чиновників за 2021 рік і жодної — за 2022. Про це Руху ЧЕСНО повідомили у НАЗК.

У Кабміні та Офісі президента декларації подали лише шестеро чиновників за 2021 рік і жодної — за 2022. Про це Руху ЧЕСНО повідомили у НАЗК.

Зазначимо, що до повномасштабного вторгнення та запровадження воєнного стану усі публічні службовці та депутати мали подати щорічні декларації до 1 квітня. Однак наразі цей процес є добровільним, тому НАЗК й надалі отримуватиме декларації про майновий стан. Водночас, до завершення воєнного стану громадяни і медіа не зможуть ознайомитися з деклараціями, а НАЗК — перевірити їх. 

Раніше Рух ЧЕСНО писав, що станом на 14 березня 2023 року лише 29 нардепів Верховної Ради добровільно подали щорічні декларації за 2021 рік. Після публікації декларації подав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та мажоритарники від "Слуги народу" Олег Дунда та Олександр Аліксійчук. Загалом за 2021 рік публічні службовці добровільно вже подали 349 597 декларацій.

Водночас за 2022 рік декларації добровільно вже подали 176 689 осіб, з яких лише 13 нардепів, це ті ж депутати, що подали декларації за попередній рік. 

Зазначимо, що серед тих, хто добровільно подав свої декларації за винятком спікера Руслана Стефанчука, немає решти керівництва Верховної Ради, лідерів парламентської більшості та голів фракцій і груп.

Натомість прогрес із декларуванням в Офісі президента та Кабінеті міністрів значно гірший — там декларації добровільно подали лише по троє чиновники, і тільки за 2021 рік. 

В Офісі президента добровільно декларації подали лише троє заступників, серед яких скандально відомі Олег Татаров та Ростислав Шурма, а також Андрій Сибіга.

Читайте також: Як збивали ''земельні'' закони, які з Банкової лобіював заступник Єрмака

Натомість у Кабінеті міністрів декларації за 2021 рік добровільно подали лише троє представників — віце-прем'єр-міністр з відновлення та лобіст непідписаної президентом містобудівної "реформи" Олександр Кубраков, одіозний регіонал та вже екс-міністр освіти й науки Сергій Шкарлет та міністр оборони України Олексій Резніков.

Читайте також: Непідписана містобудівна "реформа": як прихильники 5655 намагаються начаклувати підпис Зеленського?

У НАЗК констатують чітку невтішну тенденцію — рядові посадовці справно подають декларації, натомість кількість топ-чиновників і нардепів, які прозвітували, мінімальна. 

“Запуск лічильника подання декларацій позитивно вплинув на динаміку декларування серед чиновників. Але, на жаль, залишається фактом, що поки держслужбовці категорій “Б” та “В” активно демонструють свою доброчесність, подаючи декларації, топ посадовці та нардепи не поспішають цього робити. Помітили тенденцію, що декларанти зараз більшими темпами звітують за минулий, 2022 рік. Але варто не забувати й про декларацію за 2021 рік, якщо ви ще її не подали”, — зазначили в коментарі Руху ЧЕСНО в НАЗК.

Окрім того, через обмеження воєнного стану НАЗК не може перевірити декларації, тож у разі подання неправдивої інформації декларант не отримає покарання.

Нагадаємо, понад десять років тому Рух ЧЕСНО вимагав у нардепів подати та опублікувати паперові декларації. З 2016 року в державі запрацювала система електронного декларування, і ЧЕСНО зробив аналіз "першої хвилі"  електронних декларацій у Верховній Раді VIII скликання.​​


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]