"Все соросятские СМИ один за другим… публикуют новости, кто на национальные СМИ, хто со ссылкой на Рух ЧЕСНО, о том, что Дубинский посетил "1+1", потому что у него американские санкции, он подозревается в держзрадє…"
"Пердаки у них там падзарвало. У этих… соросят… Дубинский сходил… на "1+1", рассказал… как восстанавливает дома в Киевской области с помощью волонтеров и меценатов, и своего проекта "Медиаоборона". Они, понятно, тяжелее х*я в руках и во рту не держали никогда…" — так відреагував нардеп Олександр Дубінський на новину Руху ЧЕСНО про те, що ТСН та група "1+1 media" відбілюють його репутацію.
Справді, Рух ЧЕСНО провів моніторинг сайту tsn.ua і виявив, що там та на youtube-каналі ТСН розміщували відеосюжети, де обов’язково йшлося про те, як нардеп Дубінський допомагає мешканцям Київщини відновлювати будинки. Звісно, в жодному із цих матеріалів не було і слова про санкції США, порушену кримінальну справу за статтею "Державна зрада" та інші "героїчні" подвиги політика. Журналіста у кадрі теж годі побачити.
Сам Дубінський наголошує у своєму відео, що на youtube-каналі ТСН можна подивитися 12 серій (!).
Обов’язкові атрибути майже кожного сюжета:
коментар Дубінського на чорному тлі із посиланнями на соцмережі "Медіаоборони"
на синьому тлі назва "Медіаоборона"
відеоряд знедоленої сім’ї з Дубінським
Навряд чи ще якийсь народний депутат має такий медійний супровід своєї діяльності. І це ми ще не перемогли і вибори не призначені.
Тут варто зазначити, що група "1+1 media" поширювала ці матеріали ТСН не лише на сайті служби новин, але й на сайті УНІАН, який входить у холдинг. І це відбувалося неодноразово. Тобто, по суті, одразу кілька ЗМІ медіагрупи були задіяні у відбілюванні політичного образу державного зрадника.
До Руху ЧЕСНО після публікації виникли питання не лише у нардепа Дубінського, а й у групи "1+1 media". Вони попросили лінки на всі сюжети ТСН, які нарахувала наша громадська організація. Ми підготували відповідь, заскрінили сюжети на youtube-каналі ТСН і дали окремо лінк на "Сніданок з 1+1".
Але під час пошуку матеріалів на сайті tsn.ua ми помітили, що не можемо більше знайти сторінку з тегом "Медіаоборона".
А раніше вона була.
Нам невідомо, за яких умов зникла ця сторінка, але скріни та відеосюжети ми зберегли. Вони досі є на сайті і на Youtube-каналі.
Чому медіахолдинг олігарха Ігоря Коломойського підтримує Дубінського в такий спосіб? Питання відкрите.
Повний шлях Дубінського на Київщині від балотування у лавах "Слуги народу" у 2019 році до виключення із фракції Рух ЧЕСНО описав у статті "Who the f*ck is Dubinsky? Чи до кінця використали "Слуги народу" свій брудний інструмент?"
Якщо ж коротко, то після того, як Дубінський виграв вибори на Київщині, він очолив обласний осередок партії "Слуга народу". І це була серйозна кадрова помилка. На наступний рік після обрання він, по суті, формував список кандидатів на місцеві вибори на свій розсуд. Це були фігуранти антикорупційних розслідувань і люди зі шлейфом уже забороненої Партії регіонів.
Франшизу "Слуги народу" він давав або напряму кандидату, як меру Бучі, ексрегіоналу Анатолію Федоруку, або опосередковано - коли з певним політиком домовлялися про майбутнє формування більшості. Так франшизу "слуг" отримав фігурант антикорупційних розслідувань та недобочесний забудовник Володимир Карплюк.
Ще до початку повномасштабної війни Рух ЧЕСНО дослідив, як депутати Ірпінської ради своїми голосами допомагають команді Карплюка дерибанити табір "Восток", забудовувати заплави річок біля Стоянки та Романівки тощо. "Слуги народу" голосували синхронно з командою ексмера Ірпеня Карплюка "Нові обличчя".
Корупція завжди ослаблює державу. І це становить особливу небезпеку в часи війни. Тому дуже важливо вже зараз слідкувати за тим, хто в регіонах формує групи впливу.
Дубінський ще під час місцевих виборів на Київщині у 2020 році показував, що буде колоти бренд партії. Кампанія брендувалася як "Команда Дубінського", яка у випадку виходу нардепа з лав політсили могла б стати назвою для нового політичного проєкту.
Але тоді партія на це не зважала, як і на численні журналістські розслідування. Позбутися токсичного політика у лавах фракції "Слуги народу" допомогли лише санкції США, запроваджені проти нардепа. Його звинуватили у втручанні у президентські вибори у Сполучених Штатах 2020 року. Також YouTube заблокував канал Дубінського, який він вів останні кілька років.
Після цього Дубінського зняли із керівництва партійним осередком на Київщині.
Нацбанк застеріг банки від співпраці з Дубінським. Генпрокуратура відкрила кримінальні провадження проти Дубінського. Йому інкримінували несплату податків та легалізацію прибутків, отриманих злочинним шляхом. У відповідь Дубінський звинуватив у публікації "плівок Деркача" Офіс президента Володимира Зеленського. Ці плівки, за словами Деркача, мали б доводити те, що в Україні є "зовнішнє управління".
У 2020 році Офіс прокурора відмовився відкривати справу щодо держзради стосовно Дубінського і Деркача після звернення Центру протидії корупції. ЦПК подав аналогічне звернення і до СБУ. Організація домоглася в суді, щоб проти Дубінського відкрили справу за ч. 1 ст. 111 КК "Державна зрада".
Журналісти Bihus.info виявили, що Дубінський під час Революції Гідності займався створенням антимайданівських фейків на замовлення найближчого оточення ексміністра доходів і зборів, зрадника Олександра Клименка. Журналісти отримали доступ до переписок Дубінського (2013-2014) щодо планування заходів із дискредитації Революції Гідності. Зокрема він створив фейк і просував інформаційну кампанію "повій на Майдані" з ціллю зобразити протест як центр розпусти.
Про все це немає жодної інформації в сюжетах, які виходять під брендом ТСН.
Тепер на свідомість мешканців Київщини націлені медіаресурси холдингу олігарха Ігоря Коломойського. Але з огляду на те, що прізвище підсанкційного Дубінського тепер, очевидно, не може тягнути за собою рейтинг, позиціонування змінилося. Фігуранта Реєстру зрадників просувають в обгортці "Медіаоборони" і наповнюють сенсами відбудови.
У сюжетах ТСН разом із Дубінським фігурує забудовник Вінниччини Володимир Хоменко. Його так само, як і Дубінського, героїзують. Оскільки Рух ЧЕСНО разом з "Автомайданом Вінниччини" відстежував не одну схему тамтешніх забудовників, ми звернулися до представниці цієї ГО Таїсії Гайди, аби вона розповіла про Хоменка більше:
"Хоменко - відомий місцевий забудовник. Але відомий він тим, що множить житлово-будівельні кооперативи, які будують та продають житло, при цьому не сплачуючи державі мільйони гривень податків. До прикладу, згідно з інформацією аналітичної системи Youcontrol, ЖК "Барський", бенефіціаром та директором якого є Хоменко, не сплатив державі 16,9 млн податків. І залишився безкарним, бо квартири продали, а "голий" ЖБК зараз перебуває у стадії припинення, бо банкрутує".
"Ця схема з ЖБК і ухилянням від сплати податків перейшла до нас іще з радянського Житлового кодексу, який на сьогодні ще досі чинним. Тоді житлово-будівельні кооперативи в кодексі прописали, щоб люди кооперувались і будували житло в складчину та не платили з того податки. Ось цієї прогалиною в законодавстві на повну користуються такі "забудовники -волонтери", як пан Хоменко", - додає Гайда.
Місцеві ЗМІ писали, що забудовник уже мав проблеми із державною службою України з надзвичайних ситуацій, яка стежить за безпекою об’єктів, зокрема, пожежною. У лютому минулого року вона перевірила хід будівництва двох багатоповерхівок від цього забудовника і зупинила будівельні роботи через суд. Це сталося тому, що комісія виявила 27 порушень у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Гайда також зауважує, що історія Дубінського і Хоменка доволі давня і наводить сюжет на 2+2. Його робив Володимир Тимофійчук, який працював на програмі "Дубінізми".
Тимофійчук, до речі, був обраний від "Слуг народу" до облради і активно лобіював рішення обларди, яке сприяє дерибану Біличанського лісу.
Але тут проблема значно глибша, ніж просто відбілювання фігуранта Реєстру зрадників Дубінського або піар маловідомого забудовника з Вінниччини Хоменка, який раптово приїхав на Київщину, де будуть гроші на відбудову.
У сюжеті безапеляційно прославляється скандальна містобудівна "реформа" (5655), ключовим локомотивом якої є лідерка партії "Слуга народу" Олена Шуляк.
Звісно, що в сюжеті, який розмістили місяць тому, немає жодної критики цього законопроєкту і навіть не згадується те, що петиція до президента Володимира Зеленського з вимогою ветувати цей законопроєкт набрала в рекордні строки потрібні 25 000 голосів.
Так само ви не почуєте в цьому відео ані коментарів експертів, активістів із громадського сектору або медійників, які звернулися до президента з публічним закликом ветувати цю "реформу". А це знову-таки відверта ознака джинси, яка працює не просто на майбутні вибори, а на підтримку корупційних схем.
Цікаво, що у Верховної Ради заледве вистачило голосів на цю "реформу". За голосували лише 228 депутатів. З-поміж них фігуранти Реєстру зрадників Нестор Шуфрич, Олександр Качний. Без голосів зрадників така "реформа" не була б прийнята.
Для того, щоб ілюструвати цінності тих політиків, які підтримували 5655, варто згадати, що минулого тижня члену профільного комітету Дмитру Ісаєнку (колишня ОПЗЖ), який палко підтримував цю "реформу", НАБУ вже вручило підозру. Справа стосувалася якраз спроби забудувати 8 га в Києві й "вирішити питання" через прокуратуру та суди. Але НАБУ виявилося проблемою. Так от Ісаєнко теж голосував за цю "реформу".
Таким чином проглядається не просто спроба відбілити зрадників у ЗМІ, наростити їхню впізнаваність та впізнаваність забудовників, а й поєднати це з неякісними правилами відбудови.
Перші ж корупційні скандали з коштами від донорів, які підуть на Ірпінь і Бучу, що прогриміли на весь світ у березні 2022 року, ставлять під ризик подальші надходження коштів на відбудову. А тут забудовники теж працюють над своїм відбіленням і за бюджетні кошти видали книжку "Битва за Ірпінь".
Саме тому представники громадського сектору, ЗМІ та доброчесні політики мають слідкувати за тим, щоб журналістські стандарти залишалися журналістськими стандартами. Зрадники мають сісти за грати, а відбудова має відбуватися за чесними і прозорими правилами.
Від себе особисто та від колег із Руху ЧЕСНО маю додати, що низку працівників ТСН та "1+1" ми знаємо особисто не один рік. І це громадяни України, гідні поваги за їхню роботу в умовах воєнного стану та під час Революції Гідності. Тому сподіваємося, що акціонери каналу та керівництво групи "1+1 media" зважать на суспільний запит і на те, що державні зрадники не мають шкодити репутації бренду каналу і репутації його доброчесних працівників, які роками, а іноді десятиліттями вибудовують довіру не лише до свого імені, а й до бренду каналу та ТСН.
І принагідно звертаюся до свідомих громадян України. Розвиток і наповнення Реєстру держZрадників можна підтримати донатом. Тоді такі, як Дубінський, не зможуть уникати відповідальності. Щонайменше політичної. А якісну судову реформу ми рано чи пізно виборемо. От тоді настане для них і юридична відповідальність.
Поділитись