Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію з вимогою ветувати законопроєкт №8271, який викликав хвилю обурень серед громадськості та військових.
Петиція набрала понад 25 тисяч голосів за добу та перебувала на розгляді ще з грудня 2022 року.
Нагадаємо, Зеленський не застосував право вето, як того вимагали підписанти петиції, та підписав закон ще 24 січня.
Проте у відповіді він зазначив, що все ж ініціює перед Кабінетом міністрів України додаткове опрацювання закону та просить удосконалити механізм застосування до військовослужбовців відповідальності за військові адміністративні й кримінальні правопорушення.
Додатково Зеленський зазначив, що покарання за вчинені військові кримінальні й адміністративні правопорушення має застосовуватися з урахуванням індивідуального характеру юридичної відповідальності, ступеня тяжкості вчиненого правопорушення, принципів справедливості та верховенства права.
Як відомо, саме введення протилежних за змістом норм й обурили суспільство. Зокрема проти закону 8271 виступили правозахисники, на думку яких вчинення військового злочину в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці вже тягне за собою найсуворішу кваліфікацію відповідно до Кримінального кодексу України. Тому обмеження права на справедливий суд може призвести до порушення прав людини і дати військовослужбовцям менше прав, аніж мають вбивці.
"Кабінет Міністрів має у найкоротші строки доопрацювати вказані недоліки, адже в умовах війни критично важливо перемогти ворога і зберегти демократичні цінності", — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Нагадаємо, закон №8271 був зареєстрований та проголосований Верховною Радою у рекордно стислі строки — за 5 днів, тому внести зміни чи покращити текст можливості не мав практично ніхто.
Поділитись