Антирейтинг відкритості. Як парламентські комітети відреагували на дослідження Руху ЧЕСНО

Фото: Антирейтинг відкритості. Як парламентські комітети відреагували на дослідження Руху ЧЕСНО

Апарат Верховної Ради, депутати та представники комітетів звернулись за рекомендаціями до Руху ЧЕСНО після публікації результатів дослідження "Антирейтинг прозорості комітетів Верховної Ради"

Рух ЧЕСНО розробив рекомендації для секретаріатів комітетів Верховної Ради " Як підвищити якість комунікації результатів роботи".

“Комітет з питань здоров’я нації контактував з нами і вже навіть реалізував рекомендації: створив YouTube-канал з коректною назвою та оформленням, де вже є відео із засідань; окремий акаунт в Телеграмі; закріпили вгорі сайту посилання на всі соцмережі комітету; максимально повно інформують про засідання — аудіо, відео, стенограма, протокол, прикріплюють план роботи та ін. Це дуже гарний приклад швидкої та адекватної реакції на зауваження громадськості. Сподіваюсь, цьому прикладу будуть слідувати й у інших комітетах ВРУ”, — зазначив провідний парламентський аналітик Руху ЧЕСНО Олександр Саліженко.   

Також важливо зазначити, що результати дослідження громадської організації опублікували на офіційній сторінці Верховної Ради України.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО декілька років поспіль проводить дослідження відкритості комітетів. І результати аналізу свідчать, що війна, як і пандемія, стала для політиків, чиновників й суддів нагодою закрити дані та блокувати громадський контроль за своєю роботою. 

Рекомендації Руху ЧЕСНО ґрунтуються на законодавчо закріплених правилах висвітлення діяльності комітетів, а також описують основні проблеми у звітуванні про роботу перед громадянами. 

Усі описані проблеми проілюстровані прикладами з офіційних інформаційних ресурсів комітетів ВРУ.

Для прикладу, Комітет з питань Регламенту замість інформування громадян про результати роботи раз на тиждень вітає з днем народження представників комітету. За таких умов знайти потрібну і корисну інформацію на сайті дуже складно. 

Для кожної з виявлених проблем у рекомендаціях запропоноване легке у реалізації рішення. Їх втілення зробить комітети значно відкритішими та доступнішими для зацікавлених сторін: виборців, громадських організацій, ЗМІ тощо.

Рекомендації будуть надіслані представникам усіх комітетів. А вже за декілька місяців аналітики Руху ЧЕСНО знову проведуть аналіз відкритості комітетів та перевірять, які комітети дослухаються до громадянського суспільства, а які продовжують закривати двері перед громадянами та виборцями.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]