Більшість громадян України не зверталась до народних депутатів Верховної Ради після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Водночас серед тих українців, які зверталися до нардепів, найбільш поширеним способом взаємодії була приймальня або через помічників народного депутата.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, що проводилося Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова на замовлення Руху ЧЕСНО з 13 по 21 грудня 2022 року.
За даними опитування, лише 9,1% громадян зверталися до народного депутата після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Частіше люди взаємодіяли з нардепом через приймальню (4,5%) або через його помічників (1,2%).
Далі серед інших форм комунікації йдуть поштові або телефонні звернення громадян, а також повідомлення через електронну пошту та соцмережі.
Рух ЧЕСНО зауважує, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну персональні сторінки народних депутатів ВРУ були зняті з публікації, отже громадяни втратили оперативний доступ до їх контактних даних.
Можемо припустити, що саме через це приймальні залишились найбільш поширеним способом комунікації.
"Ми бачимо, що деякі депутати наразі зловживають гуманітарною допомогою, яка для них замінила "гречку". Нардепам варто згадати про те, що їхній функціонал — створювати законодавчу базу, залучаючи стейкхолдерів, а не виконувати функції департаментів благоустрою, соцзахисту чи медзакладів. Коли приймальні перетворюють на пункти роздачі, наприклад, гормональних ліків без рецепту, то це не просто дикість, це безвідповідальність", — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Раніше Рух ЧЕСНО також повідомляв, що більшість громадян України виступають за дострокове позбавлення повноважень політиків від проросійських партій. Натомість лише 3% громадян України готові дати депутатам заборонених партій допрацювати до наступних виборів.
Поділитись