18 січня земельна комісія Київради проголосувала за відмову від побудови військового кладовища на Лисій Горі.
Про це Руху ЧЕСНО повідомила депутатка Київради Олеся Пинзеник (УДАР).
Депутати зібралися на засідання комісії після того, як до Київради надійшов лист від Кабміну. Як стало відомо, 17 січня на нараді під головуванням прем’єра Дениса Шмигаля вирішили змінити місце розташування військового меморіального кладовища.
Проти Лисої Гори виступили не лише кияни, а й низка ветеранів та екологи. Лиса Гора має одразу два природоохоронних статуси, а також містить у флорі унікальні рослини, що занесені до Червоної книги.
Окрім того, там іще кілька років тому знаходили міни та снаряди, тому будь-яке поховання може завершитись трагічно.
Нагадаємо, кияни підтримали петицію з вимогою змінити місце для меморіального поховання, але у КМР її відхилили за підписом Кличка ще у грудні.
Київрада змінила свою позицію лише після листа з Кабміну, який раніше і обрав цю локацію.
“Питання кладовища на Лисій горі закрите. Суспільний резонанс дуже негативний, адже таке місце розташування було б невдалим з багатьох причин. Тепер потрібно розпочати процес обговорень з громадськістю, профільними фахівцями, екологами, істориками та архітекторами. Ми запропонували декілька варіантів розміщення та все ж це рішення потребує обговорення”, — зазначає Пинзеник.
Нові пропозиції, згідно з вимогами Кабміну, уряд чекає від міського голови Віталія Кличка, Міністерки у справах ветеранів Юлії Лапутіної, Міністра культури Олександра Ткаченка, Міністра оборони Олексія Резнікова, Міністерки реінтеграції Ірини Верещук та інших до 20 січня.
Строки на подання нових пропозицій вкрай стислі. Відповідно, громада знову не буде мати достатньо часу для обговорення.
Варто нагадати, що Рух ЧЕСНО у своїй публікації раніше аналізував потенційні місця для розташування військового меморіалу, які обговорювали екологи та активісти. Але і вони вимагають обговорення з громадою та фахівцями.
Очільник “ЧЕСНО. Київ” Сергій Огородник, який з перших днів війни воює на передовій, зазначав, що необхідно провести громадські слухання із залученням киян, експертів та ветеранів.
“Місце має обиратись спільно та обов’язково з урахуванням усіх ціннісних та екологічних деталей. Громада має багато пропозицій щодо місця розташування та особливостей Національного військового меморіального кладовища, про що пишуть і говорять активісти. І їхня думка має бути почута, бо війна не закінчиться завтра і цей Пантеон будується на довгі роки та має стати частиною нашої історії”.
Тоді у своєму коментарі Руху ЧЕСНО міський голова Кличко ще 2022 року зазначив, що кладовище може бути розташоване і на території області:
“Це було доручення Кабміну, тому Київрада підтримала, оскільки підтримує всі питання, що стосуються військових. Втім, в ситуації, коли є інша думка у чималої кількості киян та військових, рішення депутатів може бути переглянуте. Тим більше що у нас є й інші варіанти щодо можливого місця. Оскільки у столиці великих ділянок землі для такого цільового призначення немає, у нас є пропозиція розглянути варіанти біля Києва, які ми готові обговорити з громадою та військовими”.
Як відомо, Київрада подала апеляцію до суду, аби оскаржити рішення ОАСК щодо меж міста Києва та Київської області, які в односторонньому порядку були змінені на схемі Київщини після рішення Київської обласної ради та Бучанської райради у 2021 році.
Поділитись