15 нардепів, які голосували за “диктаторські закони” досі в Раді. Хто вони?

Фото: 15 нардепів, які голосували за “диктаторські закони” досі в Раді. Хто вони?

Майже два десятки нардепів, які у 2014 році голосували за “диктаторські закони 16 січня”, переобрались до Верховної Ради ІХ скликання. 

Більшість з них були обрані від забороненої проросійської партії ОПЗЖ. Крім того переобратись нардепам вдалось завдяки мажоритарці, яка є яскравим прикладом політичної корупції. 

Про це йдеться в аналізі Руху ЧЕСНО до дев’ятої річниці цього маркерного голосування. 

 

“Диктаторські закони” передбачали розширення можливості влади для покарання протестувальників, визнавали громадянське суспільство "екстремістами" та "іноземними агентами". 

Очікувано, що нардепи-регіонали, які у своїй більшості у 2014 року голосували за “диктаторські закони”, до наступних скликань балотувались від перейменованих партійних “дочок” — “Опозиційного блоку”, а у 2019 році від забороненої вже партії ОПЗЖ.

Читати також: Кого з ОПЗЖ мають перевірити спецслужби

Водночас до Верхової Ради VIIІ скликання переобралось 63 депутати, які голосували за "диктаторські закони 16 січня 2014 року", більшість з яких пройшла через мажоритарні округи. Прихистили "політичних перевертнів" – Партія "Відродження", депутатська група "Воля Народу" та "Опозиційний Блок".

Серед них, наприклад, у ВРУ був нардеп Євген Балицький, який переобрався за округом №80 (Запорізька область) та входив до фракції "Опозиційного Блоку". Зазначимо, що під час кнопкодавства Балицького у Раді, який зафіксував Рух ЧЕСНО, нардеп показав середній палець журналістці на камеру. Вже у травні 2022 року Балицького російські окупанти призначили керівником "Запорізької військово-цивільної адміністрації".

Натомість колаборанту Андрію Деркачу вдалось переобратись до Ради VIII та ІХ скликання від округу №159 (Сумська область). У минулому скликанні він входив до групи "Воля народу", а у цьому був позафракційним. Служба безпеки України викрила агентурну мережу ГРУ рф, до якої входив і Андрій Деркач, який курував створення низки приватних охоронних підприємств у різних областях, щоб використати ці структури для швидкого захоплення України.

Водночас мажоритарник та рекордсмен з кнопкодавства у парламенті Антон Яценко до ВРУ VIII та IX скликання переобирався за округом №200 (Черкаська область). У минулому сликанні він був членом групи “Партія “Відродження”, а у діючому вже тричі змінив місце — був у групі "За майбутнє", потім перейшов у “Батьківщину”, а зараз працює як позафракційний.

Зазначимо, що після перемоги Революції Гідності частина нардепів, які голосували за “диктаторські закони”, написали заяви про відкликання своїх голосів. Зокрема, теперішній мер Чернігова Владислав Атрошенко, екс-голова ВРУ Володимир Литвин, ректор з майже 30-річним стажем у Київському національному  університеті культури і мистецтв Михайло Поплавський, діючі нардепи-мажоритарники з групи “За майбутнє” Степан Івахів та Сергій Лабазюк тощо. Але зауважимо, що це лише політичні заяви, адже в подібних випадках результати голосування фактично не змінюються.

Фракція Комуністичної партії України була єдиною, яка у повному складі голосувала “за” і після голосування її нардепи не подавали жодних заяв про зміну голосів.

Водночас депутатка-мажоритарниця з Криму від “Партії регіонів” Віталіна Дзоз, наприклад, “не голосувала”, але натомість звернулася із проханням зарахувати її голос “за”. Це яскравий приклад, адже після анексії росією Криму вона в подальшому визнала "кримські вибори" і заявила про складання депутатського мандату в українському парламенті, а згодом навіть брала участь у засіданні держдуми рф. 

Читайте також: Українська незалежність і кримські мажоритарники у Верховній Раді

Ми бачимо, як з того часу вкотре змінилось скликання парламенту, але частина депутатів-регіоналів і досі залишаються у Верховній Раді, п’ятеро з них потрапили до Реєстру державних зрадників Руху ЧЕСНО, а троє достроково втратили мандати.

 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]