Майже сімдесят нардепів відмовились ставити свої підписи під зверненням до Руслана Стефанчука про позбавлення повноважень депутатів, які були обрані від заборонених проросійських партій.
Про це йдеться у відповіді на запит Руху ЧЕСНО народного депутата від фракції "Слуга народу" Олега Дунди, який ініціював збір підписів.
Фракція "Батьківщина" майже у повному складі відмовилась ставити підписи під ініціативою, яка передбачає винесення цього питання на порядок денний найближчої сесії парламенту.
Крім того, не хочуть позбавляти повноважень народних та місцевих депутатів від партій на кшталт ОПЗЖ і представники владної фракції "Слуга народу", зокрема голова фракції Давид Арахамія та його заступники, а також заступник спікера парламенту Олександр Корнієнко.
Ось перелік тих нардепів, які у 2022 році не підписали звернення до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука (за інформацією, наданою депутатом Дундою, дані актуальні станом на 2 січня 2023 року):
Хто не підписав:
Представники фракції "Слуга народу":
Лада Булах
Олена Шуляк
Андрій Герус
Юрій Мисягін
Микита Потураєв
Петро Павловський
Євгенія Кравчук
Сергій Мандзій
Ігор Фріс
Юрий Здебский
Микола Тищенко
Галина Третьякова
Олександр Корнієнко
Данило Гетьманцев
Давид Арахамія
Олександр Литвинов
Олексій Жмеренецький
Євгеній Брагар
Богдан Торохтій
Сергій Гривко
Андрій Мотовиловець
Максим Бужанський
Анатолій Гунько
Олександр Федієнко
Олександр Горобець
Петро Павловський
Михайло Радуцкий
Сергій Бабак
Артем Культенко
Павло Халімон
Володимир Іванов
Павло Фролов
Федір Веніславський
Олександр Мережко
Ганна Лічман
Олександр Трухін
Остапенко Анатолій
Артем Ковальов
Олександр Бакумов
Микола Галушко
Олег Колєв
Маргарита Шол
Вікторія Подгорна
Щодо Подгорної, то вона після публікації Руху ЧЕСНО звернулася до організації і надала свої роз'яснення:
"Щоб знайти комплексне, правове і конституційне рішення цього питання пропонувала пану Дунді зробити робочу групу і я не розумію чому він цього не зробив. І ми, можливо, повинні це зробити, але для початку треба знайти правове рішення, яке відповідає Конституції. Ми прагнемо в ЄС і дуже важливо зберігати принципи конституційної демократії і верховенства права. Є дуже цікавий законопроект, який є конституційним і стосується регулювання 51 статті регламенту яка дозволяє припинити діяльність депутатів без позбавлення їх мандатів. Це включає заборону на відвідування пленарних засідань, засідань комітетів та підкомітетів, тобто припинити будь яку їх діяльність у межах парламенту. Це є нормальним рішенням для того щоб фактично не дати їм продовжуватис діяльність депутатів колишньої ОПЗЖ. Я не могла підписатися, де стоять постанови Плачкової і Мамки, оскільки Постанови депутатів екс-ОПЗЖ це підхід "бджоли проти меду" - тобто їх мета зберігати мандати. Але вони чомусь виносяться як підстава для припинення повноважень нардепів."
"За майбутнє":
Тарас Батенко
Анатолій Урбанський
Мялик Віктор
Раніше Рух ЧЕСНО писав, що нардепи вже звертались до керівництва парламенту та голови Комітету з питань регламенту Сергія Кальченка щодо неприпустимості участі представників колишньої фракції ОПЗЖ у пленарних засіданнях Верховної Ради України та всіх робочих органах українського парламенту. А нардеп Тарас Батенко зареєстрував законопроект №7424, що позбавляє права брати участь у пленарних засіданнях Ради депутатів, на політичні партії яких накладено санкції РНБО. Ініціативою пропонується внести зміни лише до Регламенту ВР, адже 81 стаття Конституції передбачає виключний перелік обставин, згідно з якими можна припинити повноваження народного депутата.
“Ми з колегами звертаємось до спікера Верховної Ради Руслана Стефанчука з проханням внести на розгляд парламенту законопроект №7424 на найближче пленарне засідання. Суспільна напруга щодо цього питання зростає щодня. Щотижня ми дізнаємось про колаборантів з-поміж депутатів ОПЗЖ. Верховна Рада має всі інструменти, щоб очиститись від “русского міра” у сесійній залі та очистити місцеві ради від проросійських депутатів. Суспільство оцінить нашу рішучість”, — зазначає Батенко.
Позафракційні:
Віктор Бондар
Також підписувати відмовився представник "Європейської Солідарності" Володимир В’ятрович:
"Конституції дає підстави для позбавлення мандату нардепів, і звернення не змінять цей перелік. Але замість того, щоб забезпечувати вироки в кримінальних справах чи довідки про виїзд депутатів на постійне проживання за кордон, влада займається дешевою імітацію. Де-факто — створила коаліцію з ОПЗЖ і за допомогою їхніх голосів протягує корупційні закони. Якби "слуги" боролися з депутатами ОПЗЖ, вони були б за ґратами, а не на керівних посадах у парламенті, як Шуфрич. Щоб внести будь-яке питання на пленарне засідання, достатньо голосу представника монобільшості на погоджувальній раді".
Фракція "Батьківщина" відмовилася майже у повному складі. За інформацією ініціатора збору підписів, всі члени фракції посилались на лідерку Юлію Тимошенко, що це саме її рішення. Єдина членкиня фракції, яка погодилась підписати після новорічних свят, — Альона Шкрум і вже після публікації поставив свій підпис Олексій Кучеренко.
Після цієї публікації представник "Батьківщини" Михайло Цимбалюк наголосив на тому, що готовий підтримати таку ініціативу: "Я особисто та партія «Батьківщина» виступаємо за позбавлення мандатів народних депутатів від ОПЗЖ. Обранці, які роками готувати агресію проти України, не мають права сидіти у Верховній Раді. Фракція «Батьківщина» підтримає будь-який законопроєкт, покликаний відновити справедливість та реалізувати запит суспільства на очищення влади від колаборантів."
Рух ЧЕСНО чекає, коли політики від декларацій перейдуть до прийнятих законодавчих ініціатив.
Наразі є 97 підписів і збір продовжується. Найбільший відсоток голосів станом на 2 січня дали фракції "Європейської солідарності" та "Голосу".
Ось список тих, хто поставив свій підпис:
Олег Дунда
Віктор Балога
Олексій Гончаренко
Марія Мезенцева
Ірина Фріз
Андрій Парубій
Тетяна Циба
Микола Величкович
Олег Синютка
Вікторія Сюмар
Гео Лерос
Андрій Лопушанський
Дмитро Гурін
Михайло Бондар
Ахтем Чийгоз
Іванна Климпуш-Цинцадзе
Ніна Южаніна
Софія Федина
Марія Іонова
Ростислав Павленко
Юлія Клименко
Соломія Бобровська
Оксана Савчук
Максим Павлюк
Олександр Аліксійчук
Олена Вінтоняк
Дмитро Припутень
Анатолій Драбовський
Валентина Короленко
Ярослав Рущишин
Максим Саврасов
Володимир Ар’єв
Вячеслав Рубльов
Ярослав Железняк
Андрій Осадчук
Ольга Стефанишина
Андрій Клочко
Леся Василенко
Наталія Піпа
Ганна Бондар
Олександр Салійчук
Іван Юнаков
Ігор Василів
Євген Петруняк
Ігор Марчук
Олег Марусяк
Олександр Горенюк
Олена Хоменко
Людмила Буймістер
Степан Кубів
Олексій Леонов
Андрій Стріхарський
Вадим Галайчук
Дмитро Наталуха
Олександр Качура
Олена Мошенець
Ольга Василевська-Смаглюк
Василь Мокан
Віталій Безгін
Віталій Войцеховський
Ольга Руденко
Олександр Кабанов
Єлизавета Богуцька
Мар'ян Заблоцький
Аліна Загоруйко
Юрій Камельчук
Дмитро Костюк
Святослав Юраш
Роман Грищук
Максим Пашковський
Олександр Санченко
Богдан Яременко
Дмитро Кисилевський
Олександр Ковальчук
Жан Беленюк
Олександр Маріковський
Дмитро Микиша
Костянтин Касай
Арсеній Пушкаренко
Лариса Білозір
Микола Кучер
Єгор Чернєв
Ірина Констанкевич
Павло Бакунець
Антон Яценко
Дмитро Разумков
Ігор Гузь
Ігор Молоток
Ірина Геращенко
Артур Герасимов
Микола Княжицький
Роман Костенко
Сергій Рахманін
Андрій Шараскін
Едуард Прощук
Ярослав Юрчишин
Олексій Кучеренко
Стернійчук Валерій
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО писав про те, хто і як пропонує позбавляти повноважень нардепів ОПЗЖ і депутатів місцевих рад заборонених партій?
Також ЧЕСНО писав про "підвішені мандати" і чому нардепи-зрадники і втікачі досі при владі.
Поділитись