Петиція з вимогою ветувати законопроєкт 8271, який суттєво посилює кримінальну відповідальність військових, набрала понад 25 000 голосів за добу.
Цей законопроєкт був проголосований у Верховній Раді 13 грудня. Його підтримали всі політичні сили, окрім “Голосу”.
"Ми бачимо, як гостро втретє за тиждень суспільство реагує на те, що у парламенті забули про парламентаризм. Законодавчі ініціативи не розглядаються належним чином, і депутати голосують наосліп", – наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Вона також нагадала, що петиція щодо ветування містобудівної "реформи", яка надає преференції забудовникам і позбавляє громадян прав впливати на відбудову України, набрала понад 40 тисяч голосів у рекордно стислі строки.
Окрім того, громадські організації звернулися до Володимира Зеленського із заявою ветувати ще один законопроєкт (№7662). Він стосується реформи Конституційного Суду і був підтриманий у другому читанні та в цілому. На думку представників громадськості, така редакція не враховує рекомендації Венеційської комісії, вимоги країн G7 та ставить під загрозу євроінтеграцію України.
"Нардепи мають працювати більш якісно і в комітетах, і в сесійній залі. Громадяни, ЗМІ та громадські організації у воєнний час мали б витрачати час не на блокування ініціатив парламенту, а, наприклад, на посилення інформаційного спротиву і допомогу армії", – заявила очільниця Руху ЧЕСНО.
Нагадаємо, раніше аналітикиня Руху ЧЕСНО Вікторія Олійник дослідила, чим загрожує військовим імплементація змін до Кримінального кодексу України:
"Тепер судова практика буде одностайна – усім військовим реальні й великі строки. І тим, хто самовільно залишив місце служби, бо перебував у стані алкогольного сп'яніння, і тим, хто за станом здоров'я дійсно не зміг вчасно прибути на службу".
Поділитись