Рух ЧЕСНО та НАЗК приєдналися до Спільноти практиків й обговорили прозорість політичної реклами онлайн з іноземними колегами.
З 29 листопада по 1 грудня представники Руху ЧЕСНО та Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) взяли участь у першій зустрічі Спільноти практиків у сфері прозорої агітації онлайн.
Спільнота практиків, що створена за сприяння IFES, складається з двох груп.
Перша група — представники державних інституцій, які здійснюють контроль за передвиборчою агітацією в Інтернеті. Друга група — організації громадянського суспільства, науковці та спостерігачі на виборах, які опікуються що прозорістю політичної реклами й агітації. Наразі у спільноті практиків 40 осіб із 23 країн, але їхня кількість продовжує зростати.
ЧЕСНО та ОПОРА, як громадські організації, обговорили з НАЗК свій досвід у галузі збору та використання даних про політичну інтернет-рекламу під час перевірки звітів політичних партій.
Представники Руху ЧЕСНО представили свої інструменти отримання даних про політичну рекламу у соціальних мережах і порушили численні проблеми, пов’язані з політичною рекламою онлайн – сферою, яка постійно і швидко розвивається та видозмінюється.
Зустріч Спільноти практиків дала можливість створити майданчик для обміну досвідом, кращими фахівцями й викликами, пов’язаними зі збором, дослідженням і перевіркою даних про онлайн агітацію, політичну рекламу та взаємодією з технологічними компаніями.
Учасники обговорили кілька можливих напрямів подальшої співпраці. Наприклад, спільний проєкт щодо класифікації витрат партій і кандидатів за допомогою інструментів машинного навчання, дослідження використання персональних даних для політичних цілей і встановлення загальних стандартів щодо розкриття інформації про політичну рекламу, які можна буде застосовувати до партій і кандидатів, а також онлайн медіа платформ.
Подія відбулася в офісі Регіонального європейського представництва IFES у Празі за фінансової підтримки Шведського агентства з питань міжнародної співпраці, Агентства США з міжнародного розвитку та Meta відповідно до Правил IFES щодо взаємодії з технологічними компаніями.
Поділитись