Народна депутатка від забороненої проросійської партії ОПЗЖ Юлія Льовочкіна за власною заявою достроково склала мандат депутатки Верховної Ради. Як повідомили нардепи Руху ЧЕСНО, підставою для такого рішення є “сімейні обставини”. Льовочкіна ексрегіоналка, яка була у парламенті впродовж кількох скликань, прогульниця та фігурантка низки антикорупційних розслідувань.
Юлія Льовочкіна була у переліку нардепів, яким за перші чотири місяці 2022 року припинили відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням ними депутатських повноважень. Найбільший відсоток прогульників від загальної кількості депутатів у фракції тоді був серед представників колишньої ОПЗЖ: там майже 66% нардепів від початку року не отримали “депутатських”.
Крім того, в останні пленарні дні перед початком повномасштабного вторгнення росії в Україну Рух ЧЕСНО аналізував голосування нардепів і виявив, що близько третини нардепів фракції ОПЗЖ на той час була відсутня на засіданнях, а саме: Сергій Льовочкін та Юлія Льовочкіна, Ігор Абрамович, Ілля Кива, Тарас Козак, Наталія Королевська, Наталія Приходько, Вадим Рабінович, Вадим Столар, Віктор Чорний, Ренат Кузьмін, Олександр Лукашев, Олександр Пузанов, Нестор Шуфрич.
Сектор фракції ОПЗЖ у Верховній Раді під час відкриття пленарного дня 22 лютого 2022 року. Скріншот з онлайн-трансляції засідання ВРУ.
У Верховній Раді ІХ скликання Юлія Льовочкіна мала керівну посаду у комітетах, вона була заступницею голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
Перед обранням у ВРУ в 2019 році профінансувала партію "ОПЗЖ" на 1,7 млн грн.
Раніше Рух ЧЕСНО писав, що від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну за особистою заявою були вже достроково припинені повноваження колаборанта Іллі Киви, позафракційного мажоритарника з Маріуполя та диякона російської православної церкви в Україні (так званої УПЦ МП) Вадима Новинського, а також харківського мажоритарника від Опоблоку Дмитра Шенцева.
Поділитись