За 9 місяців повномасштабної російсько-української війни Верховний Суд заборонив 12 проросійських партій.
Але представники цих партій, які мають представницькі мандати на місцевому і національному рівні, залишилися з тими ж повноваженнями, які в них були до 24 лютого 2022 року.
Парламент на цей момент не напрацював єдину політику, щоб убезпечити політичну систему країни від впливу державних зрадників, які пройшли від проросійських партій, ані сьогодні, ані в майбутньому.
Ми, представники громадського сектору та ЗМІ, вимагаємо у Верховної Ради невідкладно розглянути постанову щодо зняття з посади голови Комітету з питань свободи слова фігуранта Реєстру зрадників Нестора Шуфрича, який був обраним в 2019 році від забороненої партії ОПЗЖ. Неприпустимо, щоб у парламенті Комітет свободи слова очолював представник забороненої в країні партії, який, які і інші народні депутати ОПЗЖ, досі мають право доступу до державної таємниці.
За аналогією всі інші народні депутати, які були обрані від ОПЗЖ, мають втратити більшість своїх повноважень і не впливати на ухвалення рішень на державному рівні. Станом на зараз обидві групи, які утворилися після розпуску фракції ОПЗЖ, мають значну кількість керівних посад в Комітетах.
Збройні сили звільнили Херсон, армія виконує свої завдання. Проте держава може найбільш ефективно захищати свій суверенітет виключно тоді, коли всі її інструменти працюють на досягнення стратегічної цілі. І парламент є ключовим органом політичної системи, який має напрацьовувати інструменти на національному рівні.
Наразі в Комітеті з питань державної влади є на розгляді низка законопроєктів, які стосуються подальшої долі депутатів проросійських партій у місцевих радах та народних депутатів. Але робота щодо напрацювань національної політики щодо проросійських партій заблокована через те, що належним чином не працює профільний Комітет. Мало того, голова цього комітету Андрій Клочко (“Слуга народу”) лобіює законодавчу ініціативу представників ОПЗЖ, що взагалі є неприпустимим і ставить питання до якості кадрової політики парламенту загалом.
Відповідно, для напрацювання однієї з ключових політик держави в умовах війни громадські організації та ЗМІ закликають невідкладно налагодити роботу Комітету з питань державної влади й у максимально стислі строки шляхом залучення експертів та громадського сектору напрацювати єдину політику і щодо депутатів від проросійських партій у місцевих радах, і щодо депутатів Верховної Ради.
Рух ЧЕСНО
Інформаційно-аналітичне агентство "Главком"
ГО “Автомайдан Вінниччина”
Поділитись