Кадрова інтрига жовтня. Хто очолить Мінрегіонбуд?

Фото: Кадрова інтрига жовтня. Хто очолить Мінрегіонбуд?

Нинішній міністр Чернишов перейде у "Нафтогаз". На його крісло кілька претендентів

Наступного тижня має відбутися засідання Комітету з питань державної влади та місцевого самоврядування, і з високою ймовірністю головною темою цього зібрання стануть суттєві кадрові зміни. Олексій Чернишов, який керує Мінрегіоном, може залишити посаду міністра й пізніше очолити “Нафтогаз”. 

Про те, що такі кадрові зміни можуть відбутися, раніше вже писала низка ЗМІ з посиланням на джерела. Але у цих повідомленнях йшлося про вересень, а насправді зміни мають статися наприкінці жовтня.

Хто мріє про посаду, і яка ситуація в Комітеті?

Так склалося, що зняття з посади міністра і призначення нової кандидатури має пройти розгляд у Комітеті з питань державної влади й місцевого самоврядування. Як не парадоксально, але саме в цьому комітеті є серйозний кадровий конфлікт. Голову комітету Андрія Клочка (“Слуга народу”) намагаються зняти з посади його ж колеги — члени комітету. Частина з них — “слуги”.

На додаток, ще до цієї ініціативи нардепів зняття з посади Клочка вимагав громсектор. Це сталося після того, як Клочко намагався протягнути свій скандальний законопроєкт, який спрямований на блокування антикорупційних і правоохоронних органів.

Якби комітет не провів три засідання поспіль, можна було б порушувати питання про зняття Клочка з посади (це передбачено законом “Про комітети Верховної Ради”).

Станом на 14 жовтня не відбулося лише одне засідання. 

Тиждень тому Клочко намагався протягнути законопроєкт ОПЗЖ, який стосується повноважень депутатів місцевих рад від проросійських партій. Рух ЧЕСНО вже писав, чому такі законодавчі ініціативи є популізмом. Коли ОПЗЖ подає законопроєкт про те, що робити зі своїми колегами у місцевих радах, і Клочко заради перегляду і протягування саме цієї ініціативи призначає засідання комітету, це викликає чимало запитань.

Цей документ не знайдете на сайті ВРУ, бо парламент працює в напівзакритому режимі, що унеможливлює громадський контроль.

Тепер же не прийти на засідання комітету народні депутати не зможуть, бо у порядку денному будуть стояти кадрові питання рівня Кабміну, які треба вирішувати. Тому, швидше за все, засідання відбудеться.

У кулуарах парламенту обговорюють, що на посаду Міністра розвитку громад та територій України дуже хотів потрапити… сам Андрій Клочко. Окрім вищезазначеного, цей нардеп фігурант низки антикорупційних розслідувань, якого пов’язують із недоброчесними забудовниками Приірпіння. У Клочка за часів повноважень розбагатіла мама, яка в 70 років нібито газує на Теслі, і за документами розбагатіла сестра, яка живе на Троєщині. А сам Клочко, якщо вірити офіційним документам, бідує і отримував компенсацію за житло. Проблеми з коштами у народного депутата доволі серйозні, бо він не може сплатити борг комунальному підприємству у розмірі менше ніж 15 000 грн.

Андрія Клочка на посаду Міністра призначати можна, але за однієї умови — якщо парламент вирішить через кілька днів його зняти з посади. Тоді це вирішить низку проблемних питань: Клочко не просто перестане очолювати комітет, як цього вимагає громадський сектор, а взагалі втратить мандат. Але, на жаль, поки такий підхід парламентська більшість не готова застосовувати. 

Тому все піде за класичним сценарієм. Засідання відбудеться і Клочко головуватиме, а нардепи вирішуватимуть кадрові питання.

Кого планують призначити на посаду?

З наявної інформації, на посаду нового очільника Мінрегіону може бути три претенденти.

Один з них — чинний перший заступник Чернишова Василь Лозинський. Як і Чернишов, у керівництво Міністерства Лозинський потрапив із президентської вертикалі. Щоправда, якщо Чернишов очолював Київську ОДА, то Лозинський на Львівщині був заступником голови.

У Львівській ОДА Лозинський працював і до свого призначення заступником. Так, з 2011 по 2015 рік він обіймав керівні посади у різних відділах, управліннях та департаментах ОДА. Ключовими напрямками його роботи були інвестиційна політика, торгівля, промисловість,  енергозбереження та децентралізація.

Друга кандидатура — Олег Синєгубов, голова Харківської ОДА та ВЦА, який до 2021 року очолював Полтавську ОДА. 

У 2019 році він був довіреною особою кандидата у народні депутати від “Слуги народу” Олексія Краснова (Харківщина округ 180). А до свого призначення у президентську вертикаль Синєгубов був деканом одного з факультетів Харківського національного університету внутрішніх справ. 

Ще однією кандидатурою на посаду називають народну депутатку Олену Шуляк, яка очолює партію “Слуга народу”. Але отримати від неї підтвердження цієї інформації поки не вдалося.

Рух ЧЕСНО традиційно стежитиме за засіданням комітету і сподівається, що трансляція буде в режимі онлайн.

 Ірина Федорів для "Главкома"


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]