Найвища судова інстанція України роз’яснила, як оцінювати адекватність та співмірність застосування заходів забезпечення позову щодо справи Біличанського лісу.
Суд пояснив, що селище Коцюбинське незаконно збільшили на 3 000 га за рахунок Києва. Відповідні неправомірні рішення підтримали Київська облрада, Бучанська райрада та Коцюбинська селищна рада у 2021 році. Київ правомірно вимагав забезпечити позов в частині зупинення дії спірного рішення. Про це повідомляє Рух ЧЕСНО з посиланням на Верховний Суд України.
Судді попередніх інстанцій, які підтримали забезпечення позову столиці, по суті блокували внесення змін до Державного кадастру.
“Вказаним проєктом землеустрою, який Київська міська рада не погоджувала, за рахунок території міста Києва збільшено площу селища Коцюбинське майже на 3000 га. Тобто всупереч чинному законодавству фактично в односторонньому порядку змінено межі столиці України — міста Києва. Це дає підстави вважати, що спірне рішення має очевидні ознаки протиправності поза розумним сумнівом”, — йдеться на facebook-сторінці Верховного Суду.
“Влада селища Коцюбинське, яке фактично вкраплене в місто Київ, з 2008 року намагається забрати в столиці частину Святошинського району — Біличанський ліс. І це при тому, що ліс має найвищий природоохоронний статус нацпарку і захищений президентським указом. Ми понад 10 років захищаємо легені Києва від забудови. На важливості збереження лісу, який є буферним щитом столиці і допомагав ЗСУ під час оборони Києва, висловилися Тарас Тополя, Ігор Кондратюк, Юрій Шухевич, Євгенія Закревська та десятки інших відомих українців. Рух ЧЕСНО вимагав у партій відкликати тих депутатів, які підтримали схему дерибану, але за рік цього так і не сталося”,— наголошує Віта Думанська, лідерка Руху ЧЕСНО.
Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування рекомендував радам Київщини переглянути їхні рішення щодо меж. Зараз у Верховному Суді, розглядаючи спір між Києвом та областю, наголошують:
“Відповідно до ст. 85 Конституції України утворення і ліквідація районів, встановлення і зміна меж районів і міст, віднесення населених пунктів до категорії міст, найменування і перейменування населених пунктів і районів належить до повноважень Верховної Ради України”.
“Слуги народу” пообіцяли на рівні облради дати за це питання голоси ще 2021 року, але Київська обласна рада провалила голосування щодо зміни схеми області і повторно це питання не розглядала. Голосування блокувала так звана група нардепа Олександра Дубінського. “Батьківщина” і ОПЗЖ теж не дали голосів.
Тобто Верховний Суд погодився з тим, що зупинення дії спірного рішення є належним і достатнім заходом забезпечення позову в цьому спорі, оскільки воно унеможливлює вчинення будь-яких дій, спрямованих на внесення відомостей (змін) до Держземкадастру до вирішення спору по суті та набрання законної сили рішення в цій справі.
Рух ЧЕСНО продовжить відстежувати хід цієї справи та повідомлятиме про всі новини в її розгляді.
Поділитись