Рівень політичної джинси протягом семи місяців цього року несподівано виявився вищим за рівень комерційної джинси, як зазвичай буває лише напередодні виборів. Аналіз замовних матеріалів в українських ЗМІ читайте у матеріалі Олени Голуб.
Найближчим часом виборів в Україні не передбачається. Однак, за результатами моніторингів ІМІ, рівень політичної джинси протягом семи місяців цього року несподівано виявився вищим за рівень комерційної джинси й відповідав показникам насиченого політичними подіями року – чого аж ніяк не можна сказати про 2013-й.
Раніше, у 2011 році, в позавиборчий період, рівень комерційної джинси завжди переважав над рівнем політичної і становив приблизно 85% від загальної кількості джинси. На політичні матеріали замовного характеру припадало не більше 15%. Лише в березні 2012 року, з наближенням парламентських виборів кількість політичної та комерційної джинси зрівнялась, а в квітні 2012-го політичної джинси вже стало 85% від загальної кількості, що пояснювалося початком неофіційної передвиборчої кампанії. Натомість протягом 2013-го більше 70% замовних матеріалів містили ознаки саме політичного замовлення.
ІМІ проаналізував, хто з політиків та політичних сил продовжує передвиборчі кампанії.
Лідером джинси в першому півріччі 2013 року стала Комуністична партія України, яка, очевидно, має багато грошей і ніяк не може припинити передвиборчу кампанію.
Чого тільки не декларують українські комуністи: і колег по ВР працювати вчать, і на позаурочних економлять, і все хочуть підняти зарплати вчителям і медикам.
І зовсім свіжі:
Друге місце поділили між собою голова Київської міської адміністрації Олександр Попов та губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк. Якщо піар пана Попова очевидно спрямований на можливі вибори київського міського голови, то чому так активно розміщує замовні матеріали Анатолій Присяжнюк – загадка. Публічно він поки що не оголошував про свої політичні амбіції. Однак причиною може бути й те, що він є членом Комуністичної партії України – найбільшого джинсовика за результатами моніторингу ІМІ.
Факт залишається фактом – губернатор Київщини активно просуває свої соціальні ініціативи:
Своєю турботою про людей любить похвалитися й Олександр Попов:
«Глава общественной организации «Право киян» Валерий Миронов: “Синее озеро киевской громаде нам удалось вернуть благодаря поддержке Александра Попова”» («Факти» від 18.04.13)
Третю сходинку рейтингу посів Сергій Арбузов. Віце-прем’єр-міністр, як повідомляє «Українська правда» в статті «гАрбузова джинса», є одним із найчастіших фігурантів політичної «заказухи» в регіональній пресі – тож немає нічого дивного, що і в загальнонаціональних виданнях він регулярно піариться.
Креативним на тлі інших джинсовиків виглядає кандидат у мери Києва Микола Катеринчук. Якщо всі декларують свою турботу про людей, то пан Микола вирішив проявити турботу по відношенню до безпритульних тварин:
В джинсі також помічений ще один представник Кабінету Міністрів і тезка вже згаданого Анатолія Присяжнюка – Міністр Аграрної політики Микола Присяжнюк.
Як повідомляє «Українська правда», вже не одноразово розглядалося питання звільнення аграрного міністра, тож, можливо, за допомогою джинси Микола Присяжнюк намагається закріпити свої позиції.
Цікаво, що замовні матеріали обох Присяжнюків трапляються лише в «Комсомолці».
В нашому списку є далеко не один представник Партії регіонів, але й сама ПР вирішила не пасти задніх і теж активно піариться. З огляду на назви матеріалів, у когось в прес-службі ПР очевидна гігантоманія:
Окрім головних лідерів-джинсовиків, у компліментарних матеріалах були помічені: прем’єр-міністр Микола Азаров, міністр соціальної політики Наталія Королевська, міністр доходів та зборів Олександр Клименко, Віктор Медведчук та інші.
У 2013 році джинса та замовні матеріали стали прерогативою влади та близьких до влади кіл. Згідно з даними ІМІ, за сім місяців цього року замовні матеріали про опозицію склали всього 2% від загальної кількості джинси в ЗМІ, які підлягали моніторингу. Це може свідчити як про високу конкуренцію в середовищі провладних політиків, так і про їхні можливості відбити фінансові ресурси, вкладені у політичну джинсу в нецільовий міжвиборчий період.
Олена Голуб, ІМІ
Поділитись