10 серпня Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності одноголосно підтримав законодавчу ініціативу, згідно з якою осіб, підозрюваних у співпраці з ворогом і коригуванні вогню, не будуть випускати під заставу.
Про це Руху ЧЕСНО повідомили члени Комітету.
“Наша організація веде Реєстр зрадників, тож ми слідкуємо за судовими справами, які стосуються держзради та співпраці з ворогом. За останні кілька тижнів всі громадяни могли спостерігати за судовими процесами, де підозрювані у коригуванні вогню і колабораціонізмі виходили під заставу. Тут є кілька загроз. Передусім, після виходу з-під варти ці особи можуть і далі коригувати вогонь і співпрацювати з ворогом. По-друге, у громадах можуть бути ті, хто вдасться до самосуду або самосуд для картинки зроблять ті, хто співпрацює з рашистами. Потім такі факти подаватимуться російськими пропагандистами, як свідчення низької правової культури українців. А це, своєю чергою, може вплинути на постачання зброї і фінансової допомоги Україні, яка просто зараз на полях бою відстоює принципи світової демократі,” — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Як пізніше стало відомо, правка, яку розглядали народні депутати стосується лише військових. Щодо цивільних осіб, то міра запобіжногоо заходу залишається на розсуд суду, який має оцінювати ризики. (Додано)
Нагадаємо, одним із перших гучних епізодів стала справа Алли Душкіної (Алла Ратушна), яку звинувачують у коригуванні вогню на Київщині. Колаборантка пішла на співпрацю з ворогом за обіцянку очолити міністерство освіти окупаційної влади. Також буквально цього тижня у Черкасах випустили підозрюваного депутата Олександра Замирайла, який очолював місцеву фракцію ОПЗЖ. Замирайло не лише виправдовував російську агресію проти нашої держави, а й планував очолити окупаційну адміністрацію на Черкащині.
Більше про суть вказаних змін читайте у колонці "Що робити, щоб коригувальників і колаборантів не відпускали під заставу".
Рух ЧЕСНО фіксує значну кількість зрадників саме з-поміж представників ОПЗЖ і оприлюднив для спецслужб список політиків, які потребують першочергової перевірки.
Поділитись