Проросійський “Союз лівих сил” оскаржує свою заборону

Фото: Проросійський “Союз лівих сил” оскаржує свою заборону

Верховний суд призначив засідання у справі за апеляційною скаргою “Союзу лівих сил” на 25 липня. Про це повідомляє Рух ЧЕСНО з посиланням на ухвалу суду.

 

17 червня Восьмий апеляційний адміністративний суд задовольнив позов Міністерства юстиції та заборонив партію “Союз лівих сил”. Партія з рішенням суду не погодилася й на початку липня подала до Верховного суду апеляційну скаргу.

За що заборонили “Союз лівих сил”?

Згідно із матеріалами СБУ та Мін’юсту, які висвітлені у рішенні про заборону партії підставою для заборони, стала, зокрема, риторика лідера партії Максима Гольдарба.

Так, наприкінці січня 2022 року партія опублікувала в себе на сайті матеріал із закликом “заспокоїтися і не піддаватися нагнітанню паніки” через потенційне (на той момент) вторгнення росії. Примітно, що сайт “Союзу лівих сил” не функціонує, тому в матеріалах справи фігурує новина на основі партійного пресрелізу, опублікована виданням “Інтерфакс-Україна”. Зважаючи на відсутність балансу й на те, що загальнонаціональне медіа фактично повністю передрукувало пресреліз маловідомої партії, є підстави вважати, що цей матеріал є “джинсовим”, тобто рекламним текстом без належного маркування.

У цьому тексті лідер “Союзу лівих сил” Максим Гольдарб звинувачує захід у нагнітанні паніки через потенційне вторгнення росії і переконує, що його не буде.

Згідно із матеріалами рішення в СБУ та Мін’юсті вважають, що “до початку військової агресії Російської Федерації політична риторика лідера Політичної партії «Союз Лівих Сил» Максима Гольдарба була спрямована на критику діючої влади та фактично підтримувала антиукраїнську позицію країни-агресора Російської Федерації щодо України (виконання Мінських угод у вигідному для Російської Федерації руслі, анти-НАТО, антиамериканська риторика)”.

У рішенні, також, викладені пункти партійної програми, яка "передбачає соціально-економічне розблокування Донбасу, безальтернативне виконання Мінських домовленостей, примирення шляхом проведення загальнодержавного діалогу, невідворотне покарання державних та військових злочинців... поновлення добросусідських політичних і економічних відносин із Росією, двомовність України".

Підставою для заборони партії став і випадок колаборанства керівника Бердянської районної організації “Союзу лівих сил” Олександра Сауленка, який, за даними Генпрокуратури, добровільно погодився виконувати обов'язки мера в Бердянську.

Що ще відомо про партію?

Партію “Союз лівих сил” у 2008 році заснував та очолив екснардеп від Соціалістичної партії України Василь Волга. У 2010 році за президентства Віктора Януковича Волга очолив Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України. У 2011 році його затримали за підозрою у вимаганні хабаря й засудили на 5 років позбавлення волі.

Після виходу на волю Волга продовжив свою політичну діяльність і в якості лідера “Союзу лівих сил” їздив регіонами з прескоференціями, просуваючи дружбу з росією. Інколи такі пресконференції закінчувалися сутичками й побиттям Волги.

Волга системно порушував питання щодо утисків російської мови й у своїй риториці розпалював ворожнечу до жителів західних регіонів України.

"Вони були холопами то у австрійців, то у поляків — Україною вони не були ніколи. У свій час вони всім серцем любили Німеччину і люто ненавиділи Україну. Вішали, різали, палили, розстрілювали. Одним словом, від душі попрацювали на Третій Рейх, за що і заплатили свого часу. Але, на превеликий жаль, історія рухається по колу. І повторюється не тільки гарне, але і погане. І ось сьогодні мій Київ знову окупований. І знову — це вони. Ті самі холопи, які оголосили себе українцями", — цитує допис Волги в соцмережах видання сайт ТСН.

У своїх інтерв'ю Волга озвучував повний набір тез кремлівської пропаганди: Революцію Гідності називав держпереворотом, війну на сході України — громадянською війною, Українську православну церкву Київського патріархату — “розкольниками”. Себе в Україні Волга відчув “в окупації”.

У 2019 році “Союз лівих сил” намагався взяти участь у парламентських виборах, втім ЦВК не зареєструвала список партії.

Частина матеріалів із сайту “Союзу лівих сил” напередодні повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року.

У вересні 2020 року Волгу на пості керівника партії замінив Максим Гольдарб, тоді ж він балотувався у міські голови Києва.

Гольдарб був фігурантом скандалу щодо тендерних махінацій в Міноборони (2014 рік), спікер медведчуківських медіа та один із співініціаторів та керівників “Партії миру” Вадима Новинського. В цілому, Гольдарб, як і інші представники партії, просували проросійську й антизахідну риторику. Для цього, наприклад, звернувся через посольства США та Великобританії до керівництва цих країн з вимогою відшкодувати заподіяну нашій економіці шкоду через інспіровану ними військову паніку.

Нагадаємо, що 12 липня стало відомо, що так само апеляцію на рішення Восьмого апеляційного суду Львова про заборону оскаржує партія “Соціалісти”. Щоправда, Верховний суд надав партії десятиденний строк, аби усунути недоліки в апеляційній скарзі.

Загалом станом на 16 липня суд заборонив 16 партій, які Мін’юст вважає проросійськими. Найбільш відомі з-поміж них: “Опозиційна платформа — За життя”, Партія Шарія, “Наші”, “Ліва опозиція”, “Союз лівих сил”, “Держава”, Прогресивна соціалістична партія України, Соціалістична партія України, “Блок Володимира Сальдо”, “Наші” та Соціалістична партія України

Зразки агітації та пропаганди, які роками використовували ці ворожі проєкти у своїй комунікації, Рух ЧЕСНО зібрав у виставці Музею агітації та політичного трешу “Проросійська партіє, йди нах*й!”.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]