Суд заборонив уже 16-тий проросійський проєкт. Що це за партія?

Фото: Суд заборонив уже 16-тий проросійський проєкт. Що це за партія?

Восьмий апеляційний суд Львова 12 липня заборонив Робітничу партію України (марксистсько-ленінська), яку Мін’юст вважає проросійською.

Про це повідомили в суді.

Це вже 16-та політична сила, заборонена від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

Майно Робітничої партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, буде передане державі. Але саме рішення ще може бути оскаржене у Верховному Суді.

Розгляд цієї справи відбувся з третьої спроби. Спершу відповідне засідання мало відбутися 23 червня, але його перенесли на 5 липня. Але і тоді розгляд провадження перенесли — тепер уже на 12 липня.

З 2015 року керівництво партії намагалося внести зміни до статуту політсили й прибрати марксистсько-ленінські формулювання. Але Мін’юст повернув документи на доопрацювання і таким чином, доки не були погоджені виправлення, діяльність партії була заблокована.

У коментарі Руху ЧЕСНО засновник та керівник “Робітничої партії України (Маркситсько-Ленінської)” держZрадник Олександр Бондарчук пояснював це так:

“Это все тянется еще с 2015 года, когда с декомунизацией нужно было внести изменения в устав и программу, убрать там все левые и Марксистско-Ленинские направленности. Мы подавали несколько раз в Минюст эти изменения тогда, но их постоянно возвращали на доработку. Вот такие бюрократические рогатки. В итоге мы плюнули на это дело и изменений так и не внесли. Вот поэтому сейчас и будут запрещать партию”.

Довідка. Робітнича партія України була заснована у квітні 2012 року. 

У 2015 році проти очільника цього політичного проєкту Олександра Бондарчука порушили кримінальну справу. Його підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України через публікацію у газеті “Робочий клас” де він був головним редактором. Бондарчук був заарештований і певний час перебував у СІЗО. 

Загалом з 2012 року по 2015 рік попри те, що була низка виборів — президентські, парламентські і місцеві — партія жодного разу не брала в них участь. Це, своєю чергою,  може свідчити про те, що вона могла виконувати суто технічну роль.

Нагадаємо, що раніше суд уже заборонив 15 проросійських партій, серед яких, зокрема, й такі відомі політичні сили як “Опозиційна платформа — За життя”, “Опозиційний блок”, Партія Шарія, “Наші” та Соціалістична партія України.

А зразки агітації та пропаганди, які роками використовували ці ворожі проєкти у своїй комунікації, Рух ЧЕСНО у виставці Музею агітації та політичного трешу “Проросійська партіє, йди нах*й!”.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]