17 червня Восьмий апеляційний суд Львова заборонив партію “Союз лівих сил”, яку Міністерство юстиції вважає проросійською. Про це Руху ЧЕСНО повідомили в СБУ, яке є стороною у справі разом із Мінюстом.
Майно цієї політсили мають передати на користь держави, але рішення суду ще можна оскаржити у Верховному Суді.
Таким чином, під судову заборону вже потрапили 9 проросійських політичних партій.
Довідково. “Союз лівих сил” (СЛС) заснований 8 грудня 2007 року. Лідером цієї політичної сили від самого заснування юув колишній народний депутат Василь Волга, внесений у Реєстр держZрадників від Руху ЧЕСНО. Щоправда, у 2019 році його таки змінив Максим Гольдарб, який балотувався у мери Києва у 2020 році.
Примітно, що Волга був як гість у програмі Гольбарта на КРТ, який позиціонує себе як сімейний і православний телеканал.
Особливою активністю партія протягом своєї історії не відзначався, але помітно активізувався взимку 2022 року — якраз напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну. Так 18 лютого Лідер партії "Союз Лівих Сил" ("За новий соціалізм") Максим Гольдарб звернувся через посольства США та Великобританії до керівництва цих країн з вимогою відшкодувати заподіяну нашій економіці шкоду через інспіровану ними військову паніку. За найскромнішими його підрахунками вона спричинила економічні збитки для України в розмірі $6,5 млрд.
Головними завданнями, які ставила перед собою партія у програмі, за словами Гольдарба, - ліквідація олігархату як класу, скасування інституту президентства, що, думку партійців, дискредитував себе, заборона на відчуження української землі та надр, відновлення суб'єктності України та забезпечення миру в країні.
До цього Гольдарб став співорганізатором “Партії миру”, яку очолював проросійський народний депутат Вадим Новінський. Політик потрапив до парламенту у 2019 році як мажоритарник від вже забороненої партії “Опоблок”.
Нагадаємо, 20 березня 2022 року Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про припинення діяльності низки політичних партій, серед яких був і "Союз Лівих Сил".
Окрім цієї партії суд заборонив діяльність партії “Опозиційний блок”, “НАШІ”, “Блок Володимира Сальдо”, “Соціалістичної партії України”, партії “Держава”, “Соціалісти”, “Справедливість та розвиток”, “Лівої опозиції” та “Партії Шарія”.
Читати також: Заборона партії Шарія. Як боролися із проросійським проєктом?
Розгляд заборони партії “Опозиційна платформа — За життя” перенесли на 20 червня. Своєю чергою. “Прогресивна соцпартія України” подала зустрічний позов, тому розгляд цієї справи також перенесено — на 23 червня. І ше перенесено розгляд справи щодо “Робітничої партії України (марксистсько-ленінська) — цю заборону мають розглянути 5 липня.
Читати також: Колиска соціалізму заборонена. Хто заїхав в політику на партії Мороза?
Як відомо, Мін’юст подав позови про заборону ще низки партій. Це сталося після того, як їхню діяльність “призупинило” РНБО.
Поділитись