Третя пішла: суд заборонив ще одну проросійську партію

Фото: Третя пішла: суд заборонив ще одну проросійську партію

Восьмий апеляційний адміністративний суд 13 червня у Львові заборонив партію “Справедливість та розвиток”, Мін’юст вважає проросійською. 

Майно цієї партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, передається державі. Але саме рішення може бути оскаржене у Верховному Суді. Це вже третя заборонена проросійська партія — сьогодні суд заборонив діяльність партії “Соціалісти”, а 8 червня — “Опозиційний блок”.

Під час засідання сторона обвинувачення наголошувала на тому, що партію слід заборонити через дії її співзасновника та попереднього очільника Миколи Ісаєва, який є в Реєстрі держZрадників Руху ЧЕСНО. Він, зокрема, автор петиції, у якій просить президента “негайно закрити іноземні військові бази і бактеріологічні лабораторії на території України. Ісаєнко партію не очолює з 2018 року”, — зазначає провідний аналітик Руху ЧЕСНО Ігор Фещенко.

Рух ЧЕСНО зібрав у Реєстрі держZраднків детальну інформацію про Ісаєва, який безрезультатно балотувався у народні депутати України 5 та 6 скликань. Політик закликав президента перейменувати Україну на Русь, провести відповідний референдум та внести зміни в Конституцію. У тому числі зробити російську мову державною.

Наразі головою партії є Олексій Вікторович Шевченко. З огляду на те, що прізвище Шевченко доволі поширене, а партія не веде серйозну активність, знайти дані про нового голову поки не вдалося. 

Коли політичну силу очолював Ісаєнко вона називалася “Всеукраїнська чорнобильська народна партія “За добробут та соцзахист народу”.

Зауважимо, що партія “Справедливість та розвиток” не фігурувала у списку РНБО, але Міністерство юстиції все одно направило до суду позов щодо її ліквідації разом із документами по всіх партіях зі списку Радбезу. Третьою стороною у справі, як і у випадку з попередніми двома забороненими партіями, виступила Служба безпеки України.

Для нас вкрай важливо, аби заборона і ліквідація проросійських партій відбувалася виключно у правовому полі. Адже, наприклад, недостатньо якісний розгляд доказів у суді чи відсутність сторони захисту можуть стати підставою для оскарження рішень суду про заборону таких політичних сил і, що найгірше — їхнього подальшого повернення в українську політику. У них не має бути жодних шансів для виграшу при апеляції”, — пояснює лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Окрім того, Думанська зазначила, що потрібно не лише забороняти партії, а й працювати над тим, щоб колаборантів та зрадників притягували до відповідальності за їхні злочини:

Якщо цього не буде, то вони створять нові партії і будуть знову йти на вибори. Для того, щоб правоохоронна система та суди нікого не забували, Рух ЧЕСНО веде Реєстр держZрадників. Виборцям ми також будемо нагадувати про цих діячів, якщо правоохоронна чи судова система не встигне всіх притягнути до відповідальності”.

Нагадаємо, Мін’юст подав позови про заборону ще 10 партій. Це сталося після того, як їхню діяльність “призупинило” РНБО. Серед них “Опозиційна платформа — За життя”, "Партія Шарія", "Наші", "Ліва опозиція", "Союз лівих сил", "Держава", "Прогресивна соціалістична партія України", "Соціалістична партія України", "Блок Володимира Сальдо"

Рух ЧЕСНО буде висвітлювати ці судові процеси. Усі новини можна дізнаватися зі сторінок наших соцмереж: Facebook, Twitter, Telegram.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]