Однією з причин проблем із економікою та правосуддям в Україні є питання походження коштів на діяльність політиків та політичних партій. І насамперед під час виборів.
18 лютого Рух ЧЕСНО презентує основні результати дослідження стану політичного фандрайзингу в Україні. Експерти дослідили публічні прояви фандрейзингу серед політичних партій напередодні та під час місцевих виборів 2020 року, а також виявили масштаби цього унікального для України явища.
Бажання та спроможність політичних сил залучати достатні обсяги дрібних та середніх внесків серед власних прихильників є не менш, а можливо і більш важливим ніж державний контроль за фінансуванням партій. У рамках дослідження Рух ЧЕСНО провів серію інтерв’ю з представниками партій, щоб вивчити та узагальнити їхній досвід, а також виявити основні бар’єри, з якими стикаються політичні партії при спробах публічного залучення коштів.
* Наскільки публічним є процес збору коштів політичними партіями? Як взагалі відбувається такий фандрейзинг?
* Що заважає політичним силам публічно збирати кошти на свою діяльність?
* І взагалі — чи підтримують українці політичні партії, і в чому саме виражається така підтримка?
Ці та інші питання обговорять експерти під час презентації Руху ЧЕСНО “Стан політичного фандрайзингу в Україні”.
До обговорення долучаться:
Модераторка заходу: Віта Думанська, лідерка Руху ЧЕСНО.
Коли: 12:30, 18 лютого
Де: вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ (Зала 1, пресцентр українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”)
Тривалість: 1 год
Дослідження проводилося в рамках проєкту “Оцінка політичного фандрейзингу в Україні: виклики та можливості” за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.
Поділитись