На пленарному засіданні у вівторок, 15 лютого, у стінах Верховної Ради були відсутні понад 30 народних депутатів із різних фракцій та груп. Найбільший відсоток відсутніх — у фракції ОПЗЖ. На пленарне засідання Верховної Ради вранці зареєструвались лише 216 депутатів, але вже у найближчих голосуваннях брали участь майже 370.
У понеділок ЗМІ повідомили, що за межами України перебувають більше 20 нардепів, а керівництво фракції “Слуги народу” попросило всіх своїх депутатів повернутися в Україну. У своєму зверненні президент України Володимир Зеленський напередодні також закликав бізнесменів та політиків, які виїхали з країни, повернутися у найближчі 24 години, оскільки це “важливий момент єдності країни”.
Вже у вівторок у стінах парламенту ситуація з відсутністю нардепів виглядала дещо інакше. Частина нардепів із оприлюдненого у ЗМІ списку справді так і не з’явилися, але решта все ж були на пленарному засіданні.
Найбільший відсоток нардепів, які начебто покинули межі України, із фракції ОПЗЖ. До слова, за інформацією ЗМІ, всі вони вилетіли або до країн Європи, або до Ізраїлю та Катару, але ніхто з них не полетів до Росії.
У владній фракції “Слуги народу” протягом пленарного дня були відсутні близько десяти нардепів, зокрема Ірина Аллахвердієва, Дарина Володіна, Олександр Дануца, Аліна Загоруйко, Дмитро Костюк, Олександр Мережко, Марина Нікітіна, Михайло Новіков та Андрій Одарченко.
У фракціях “Європейської солідарності” та “Голосу” були відсутні лише Ніна Южаніна та Олександра Устінова.
Не з’явилися троє нардепів із “Батьківщини” — Сергій Тарута, Сергій Євтушок та Анжеліка Лабунська.
У депутатських групах “Довіра” та “За майбутнє” були відсутні троє мажоритарників — Владіслав Поляк, Степан Івахів та Ярослав Дубневич.
Серед позафракційних депутатів не з’явились на засідання Артем Дмитрук, Андрій Деркач, Євген Яковенко, Олесь Довгий, Дмитро Шпенов та Дмитро Шенцев.
У кулуарах парламенту відсутність колег по фракції коментував нардеп Юрій Павленко. За його словами, частина фракції вже в залі, а інші ще, можливо, “підтягнуться”, бо сьогодні релігійне свято Стрітення Господнє, тому вони можуть бути на ранковій службі. На запитання журналістів, де перебуває родина Павленка, той відповів: “Там, де треба”.
Юрій Павленко пояснює відсутність колег по фракції у ВРУ. Фото: Рух ЧЕСНО
За словами Павленка, на сьогоднішнє засідання прийшов і співголова фракції ОПЗЖ Юрій Бойко. Хоча, за даними електронної системи “Рада”, картка Бойка протягом дня або не голосувала (але була вставлена у робочий слот — прим. авт.), або була відсутня. Ще один нардеп від ОПЗЖ Микола Скорик запевнив, що Юрій Бойко вранці був на засіданні, але в даний момент вийшов із сесійної зали.
Дані системи “Рада” щодо голосування картки нардепа Юрія Бойка
Загалом у фракції ОПЗЖ були відсутні майже половина нардепів, принаймні їхні картки протягом дня значились як “відсутні”. Наприклад, Олег Волошин, Тарас Козак, Ілля Кива, Рінат Кузьмін, подружжя Наталія Королевська та Юрій Солод, Вадим Рабінович, Вадим Столар, Юлія Льовочкіна та Сергій Льовочкін, Тетяна Плачкова та ін. Але слід наголосити, що у частини нардепів ОПЗЖ під час голосувань система “Рада” крім “відсутній” видавала також “не голосував”. Фактично це значить, що картки нардепів були розставлені у слоти, але вони не голосували протягом усього пленарного дня.
У свою чергу олігарх та позафракційний нардеп Вадим Новинський, який, за повідомленням ЗМІ, вилетів у Німеччину, був присутній у Раді, а в кулуарах парламенту розповів, що напередодні разом із сином повернувся в Україну, а дружина повернеться наступного дня. Крім того, за його словами, всі розмови про російську агресію перебільшені.
“До 20 лютого триває Олімпіада в Пекіні, тому нічого точно не буде, не потрібно лякати суспільство, скільки разів ми це все чули. Не буде нічого й далі”, — переконаний Новинський.
Вадим Новинський в кулуарах ВРУ. Фото: Рух ЧЕСНО
Водночас Новинський, який раніше мав російське громадянство та досі бере участь у богослужінні в російському Санкт-Петербурзі, наголошує, що варто уважно читати Мінські угоди, в яких начебто визначено, що спершу мають відбутись прямі переговори та вибори в ОРДЛО, внесені відповідні зміни до українського законодавства, а потім — контроль над кордоном України.
Вадим Новинський в кулуарах ВРУ. Фото: Рух ЧЕСНО
Олігарха Новинського журналісти запитали, чи планує він записатись до тероборони. Той відповів, що ні і це все є лише картинка: “Я считаю, это все чушь собачья. Вот эта вся тероборона, которая сейчас везде, на этом только пытаются некоторые местные руководители себе немножко баллов набрать дополнительных, как они думают. Но я уверен в том, что они не пригодятся... нет шансов вообще, чтобы что-то произошло такое, чтобы они нужны были”.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував виступи народних депутатів із фракції ОПЗЖ, щоб з’ясувати, як вони лобіюють виконання Мінських угод.
Поділитись