У Козятині Вінницької області перед новим роком без опалення залишилось 12 об’єктів соцсфери. Через це депутати зареєстрували проєкт рішення про недовіру міській голові Тетяні Єрмолаєвій та готуються його винести на розгляд чергової сесії.
Водночас, щоб дати тепло соціальним закладам, комунальники зрізають дерева без жодних дозволів. Збитки, як йдеться у листі Вінницької державної екоінспекції, становлять понад 1,7 млн грн.
Ще десять років тому населений пункт перейшов на більш економні твердопаливні котли, але мешканці скаржаться на те, що підрядник палить їх невідомо чим.
На сесії у грудні мешканці вимагали у міської голови Тетяни Єрмолаєвої, яка представляє партію “Українська стратегія Гройсмана”, відкрити Будинок культури для проведення громадських слухань.
На зібранні громада підтримала ініціативу про відкликання Єрмолаєвої з посади голови. Відповідно до закону, відкликати міського голову можна за народною ініціативою та ⅔ голосів депутатів, але для цього має бути обґрунтована причина, яка передбачена законом. Парламентарі також передбачили процедуру для відкликання депутатів місцевих рад.
До того як очолити громаду, Єрмолаєва працювала фіндиректоркою ПП “Гадомецьке”.
Проєкт рішення про недовіру міській голові депутати уже зареєстрували. Сесія була запланована на 28 січня, але станом на 26 січня невідомо, коли вона точно відбудеться.
Сама Тетяна Єрмолаєва на слухання у грудні не прийшла. Перед цим міська голова заявила, що в її плани не входить бути присутньою під час різдвяних свят на слуханнях і що є відповідна процедура підготовки останніх.
До зустрічі 26.12.2021 року (в неділю) в Козятинськом будинку...
Posted by Oleg Petrovich Pyavka on Friday, December 24, 2021
Зірваний опалювальний сезон
З початком опалювального сезону у Козятинської міської ради почались проблеми з опаленням закладів соціальної інфраструктури. Одна з фірм, яка обслуговувала котельні, відмовилася розпочинати опалювальний сезон без погашення боргів попереднього періоду. І навіть подала до суду про стягнення 457 тисяч гривень боргу за послуги з надання тепла. А чиновники скаржились, що фірма отруює місто через дим, який стелиться Козятином через неякісне паливо для котелень.
У Протоколі засідання Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Козятинської міської ради №23 від 15 жовтня 2021 року йдеться про чотирьох постачальників тепла у Козятині, які опалюють об’єкти соціальної сфери. Це — ТОВ “Вінниця-облтеплоенерго”, ТОВ “Вінниця-теплоенерго”, ТОВ “Козятинські теплові мережі” та ТОВ “Козятинбуд”. Власниками трьох перших є Олександр та Тетяна Бублики. А директором фірм є їхній син — Дмитро Бублик, екскерівник дочірнього підприємства “Газ-тепло” НАК “Нафтогаз України”. Дмитро Бублик став відомим у 2006 році завдяки скандалу навколо мерседеса “нашоукраїнця” Олексія Івченка, тодішнього голови правління НАК “Нафтогаз Україна”. За інформацією “УП”, Дмитро Бублик є другом і компаньйоном Юрія Панюки, племінника Івченка. Родина володіє низкою підприємств, які займаються постачанням теплової енергії у Львівській, Запорізькій, Полтавській, Вінницькій та Миколаївській областях. Власницею ТОВ “Козятинбуд” є місцева мешканка Ірина Циркунова.
Історія з фірмами, які належать родині Бубликів, у Козятині почалась ще у 2011 році. Тоді компнія ТОВ "ТК Енергозбереження" пообіцяла інвестувати десять мільйонів гривень для облаштування систем опалення закладів соціально-культурної сфери та інших закладів, які належать до державної та комунальної власності міста. Міська рада надала для встановлення обладнання частини приміщень міських котелень і земельні ділянки під теплопункти. Про цю інвестиційну угоду йшлось на сайті Асоціації міст України.
З того часу мешканці міста Козятин постійно скаржаться на те, що теплопостачальні компанії труять їх димом і шкідливими викидами. У 2017 році проти однієї з фірм Бубликів, яка користувалась котельнею за адресою вул. Героїв Майдану 6б, Калинівська місцева прокуратура навіть відкривала кримінальне провадження. А Державна екологічна інспекція нарахувала 90 тисяч грн збитків. Про це йдеться в Ухвалі Погребищенського районного суду Вінницької області від 4 липня 2017 року. Втім, на цьому справа і закінчилась. Журналісти РІА Козятин не раз писали про екологічну катастрофу в місті через опалення сміттям.
Держекоінспекція справно виїжджала на місце, фіксувала порушення та долучала матеріали до відкритого кримінального провадження. Торік у лютому місцева преса навіть писала про зміну постачальника тепла, але в новий опалювальний сезон Козятинська мерія увійшла з примарними планами. Так, у травні 2021 року з постачальниками вирішили угоди розірвати, але до кінця розібрались як розв'язати питання з обладнанням приватних фірмах в котельнях аж у кінці грудня.
Про розірвання угоди наприкінці минулого опалювального сезону йдеться у відповіді Козятинської міської ради на запит “Автомайдану Вінниччина”.
Втім, з початком опалювального сезону почались й інші проблеми. Так, у листопаді 2021 року ТОВ “Вінницятеплоенерго подало до Господарського суду Вінницької області з вимогою стягнути з КП "Козятинська центральна районна лікарня" Козятинської міської ради" борг за тепло у розмірі 457 тисяч гривень.
Очільниця міста Тетяна Єрмолаєва на своїй сторінці у ФБ пригрозила фірмам, які надавали послуги теплопостачання, поліцією та зауважила, що сам інвестор не сплачує за транспортування мережі й заборгував обласному комунальному підприємству “Вінницяоблтеплоенерго” 300 тисяч гривень. Через це обласне комунальне підприємство також подало до суду на постачальника тепла.
Цікаво, що активні дії міської ради щодо зміни недобросовісного постачальника почались перед самим початком опалювального сезону. Це дало можливість без оголошення відкритих торгів переоблаштувати котельні, посилаючись на надзвичайну ситуацію.
В оголошенні про термінове проведення реконструкції котелень у Козятині під час опалювального сезону основним аргументом є те, що в закладах соціальної сфери міста відсутнє теплопостачання та температурний режим у приміщеннях не відповідає санітарним нормам:
“Такі дії теплопостачальних компаній (відсутність теплопостачання — прим. авт.) призвели до зриву опалювального сезону 2021/2022 років та відповідно до зриву навчального процесу в закладах освіти, зриву лікувального процесу в закладах охорони здоров’я, а також становлять безпосередню загрозу життю та здоров’ю людей. Теплопостачання відсутнє на 12 об’єктах соціальної сфери. Порушено нормальні умови життєдіяльності 613 осіб (тривалістю на понад п'ять діб), оскільки неможливо забезпечити працівників бюджетних закладів та відвідувачів тепловою енергією. Збитки від вище зазначеної надзвичайної ситуації перевищують 0,5 тисяч мінімальних розмірів заробітної плати,” — йдеться в оголошенні про проведення закупівлі.
Саме через надзвичайну ситуацію з опаленням міська рада доручила комунальному підприємству “Чисте місто” замінити обладнання в чотирьох котельнях міста на загальну суму понад 11 мільйонів без проведення прозорої процедури торгів. Зокрема, котельні планують замінити по вул. Дружби, 59а в смт. Залізничне, по вул. Г.Сковороди, 2а, вул. Героїв Майдану,6б, по вул. Героїв Майдану,16а.
Комунальне підприємство для підписання прямої угоди обрало житомирську фірму ТОВ "ЕКО-ФОРЕСТ ЮА", яку створили у 2018 році. Згідно з інформацією аналітичної системи YouControl, фірма має статутний фонд 10 тисяч грн, податковий борг 89 тисяч грн та відкрите виконавче провадження через борги ДП “Словечанський лісгосп”.
Також, відповідно до даних аналітичної системи YouControl, жодних державних тендерів до ремонту котелень у Козятині фірма не вигравала.
Власником та директором компанії є Оксана Кобець, яка зареєстрована в Житомирі. Вона пов’язана ще з двома фірмами — “Житомиртеплоресурс” та “Житомиркотлосервіс”.
Відповідно до проведених тендерів, котельнями Козятина опікується комунальне підприємство “Чисте місто”. Для цього підприємство зрізало дерева в місті та на його околицях без дозвільних документів. Про це розповідали місцеві активісти. Наприклад, Голова козятинської спілки учасників бойових дій Олег П’явка на своїй сторінці у мережі ФБ опублікував відповідь Держеконспекції у Вінницькій області.
Перед цим він публікував відео зрізаних дерев та викликав представників Національної поліції. Вони зафіксували зрізання дерев без дозвільних документів за участі комунальної техніки, яку було перевезено на штрафмайданчик.
Posted by Oleg Petrovich Pyavka on Saturday, November 6, 2021
Закупівлі з корупційними ризиками
Комунальне підприємство “Чисте місто” Козятинської міської ради нещодавно змінило керівництво. Тепер виконувачем обов’язків керівника підприємства є киянин Роман Олександрович Малярчук. Повний його тезка є керівником та співвласником приватної фірми “Основа Євро”. Проти неї у 2019 році відкрили кримінальне провадження. Відповідно до Ухвали Подільського районного суду Києва, Київська місцева прокуратура підозрює директора ТОВ “Основа Євро” у привласненні коштів на суму понад 1,6 мільйона за нібито закуплені будівельні матеріали.
Ми не знайшли на сайті НАЗК декларації Романа Малярчука. Хоча, як роз’яснює юрист проєкту “Свої люди” Віталій Гусак, кандидат на посаду керівника комунального підприємства таку декларацію мав би подавати:
“Як вказано в пункті 1.1. Статуту, Комунальне підприємство “Чисте місто” Козятинської міської ради є комунальним унітарним підприємством, створеним відповідно до рішення 10 сесії міської ради 7 скликання від 25.11. 2016 року № 439-VІІ на базі відокремленої частини комунальної власності територіальної громади міста Козятина.
У пункті 1.2. Статуту зазначається, що Засновником та Власником Підприємства є територіальна громада міста Козятина, в особі Козятинської міської ради. Отже, у вказаній ситуації, особа, яка призначена на посаду виконувача обов’язків директора Підприємства, повинна подавати декларацію кандидата на посаду”.
Та й у самого комунального підприємства “Чисте місто” є підозрілі закупівлі.
До прикладу, закупівля дорожньої комбінованої машини МДКЗ – 14.
На торгах були присутні всього дві фірми: ТОВ "Торговий Дім Будшляхмаш" та ТОВ “Торговий дім “Альфатекс”. Одна з фірм навіть не надала повний перелік документів.
Цікавим є також те, що кількома днями раніше та ж фірма-переможець ТОВ "Торговий Дім Будшляхмаш" продала аналогічний автомобіль на майже 400 тисяч дешевше. А формальним конкурентом на торгах виступала та ж сама фірма “Торговий дім “Альфатекс”.
В інтернеті аналогічний автомобіль пропонують за ціною від двох мільйонів гривень.
Але такі угоди непоодинокі. Так, до прикладу, Управління освіти та спорту Козятинської міської ради 28 грудня 2021 року підписало угоду з капітального ремонту приміщення харчоблоку Козятинського ЗНВК І-ІІІст. «Школа-дитячий садок №9» Козятинської міської ради. А днем пізніше, 29 грудня того ж року, уже підписали акт про виконані роботи.
І таких швидкісних ремонтів в Управління освіти та спорту Козятинської міської ради в кінці року є аж три на загальну суму понад 650 тисяч.
Усього торік у фірми “Тріумф-СП” таких робіт козятинське Управління освіти назамовляло на понад 1,8 мільйона гривень.
Відповідно до інформації аналітичної системи YouControl, фірму зареєстрували у Жмеринці у 2020 році і її статутний капітал становить п'ять тисяч гривень. Власниками фірми є Сергій Петуховський та Дмитро Вознюк.
Журналістка Руху ЧЕСНО намагалась отримати від міської голови Тетяни Єрмолаєвої коментар у соцмережі, але жінка одразу заблокувала профіль у Facebook.
Сесію, де мали б розглянути всі ці питання, спершу планували на 28 січня. Але станом на 26 січня дату сесії так і не оголосили.
Поділитись