21 січня відбудуться консультації Міністерства охорони здоров'я. Захід проводять спільно з Національною службою здоров’я України, Світовим банком та “Рухом ЧЕСНО”. До участі запросили лікарів, директорів медзакладів, очільників громад та районів Одеської області.
За підсумками заходу створять спільний план дій для активізації вакцинації населення від COVID-19. МОЗ ініціює об'єднання зусиль виконавчої влади, місцевого самоврядування та медиків для активізації вакцинації проти коронавірусу.
”Внесок медиків у проведення імунізації українців важко переоцінити. Однак для максимального ефекту нам особливо важлива командна робота і взаємодія з громадами. Саме керівники останніх якнайкраще знають потреби, можливості й проблеми на місцях, шляхи їхнього вирішення. Такими викликами сьогодні є забезпечення щепленням проти COVID-19 людей з інвалідністю, з хронічними хворобами, самотніх людей літнього віку. Багато залежить від надання громадянам, особливо у сільській місцевості, достовірної і зрозумілої інформації про вплив вакцинації на запобігання коронавірусної хвороби і смертності від неї. Ми у МОЗ переконані, що у діалозі випрацюємо спільний дієвий план з протистояння поширенню коронавірусу на Одещині”, — каже Ірина Микичак, заступниця міністра охорони здоров’я.
Громадська організація “Рух ЧЕСНО” спільно зі Світовим банком провели дослідження вакцинації на Одещині. Фахівці вивчили причини, чому громадяни старші 60 років не вакцинуються, а також як можна мотивувати цю категорію зробити щеплення від COVID-19. Наприкінці грудня провели регіональне репрезентативне опитування, у якому взяли участь 300 осіб.
Основними причинами відмови від вакцинації серед старших людей, на думку респондентів, є побоювання можливих побічних наслідків через хронічні захворювання та через вакцини низької якості.
ЧЕСНО представить результати репрезентативного опитування пацієнтів старших за 60 років та моніторингу вакцинації в Одеській області.
Моніторинг імунізації в області показав, що лише 58% опитаних отримали запрошення на щеплення, при цьому 10% погодилися вакцинуватися, якщо таке запрошення буде.
Тобто у сімейних лікарів є можливість залучити більше громадян до вакцинації.
Третина респондентів зазначила, що готові щепитися у разі посилення карантинних обмежень.
А 35% не змогли дати однозначної відповіді. Саме цю категорію пацієнтів варто активізувати інформаційною кампанією.
Результати дослідження:
Нагадаємо, що подібне дослідження Рух ЧЕСНО проводив в Чернівецькій області
Поділитись