Екопарк Совські ставки знову "на паузі" — земельна комісія не відвела землю Київзеленбуду

Фото: Екопарк Совські ставки знову "на паузі" — земельна комісія не відвела землю Київзеленбуду

Земельна комісія Київради не підтримала ініціативу про відведення землі для створення парку на Совських ставках, а вирішила створити робочу групу. 

Земельна комісія Київради 22 грудня на засіданні розглянула проєкт рішення про надання "Київзеленбуду" дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під створення парку відпочинку біля Совських ставків.

 

https://lh6.googleusercontent.com/cmvtz7V_vPrQoIVNHVq_oUwcCF2N0FiS-uKz9hpPCt4KFBwDine3ZD8L11RON3j0N_R8pixaTcSV4ZVKDMFuMLaG1yrO11J9xjBJBS4941DulHpzLchVEpLDQ-LqVp1gtAjz5atx

Керівник ОСН Совки Андрій Сорока каже, що парк забудовувати не можна, а потрібно зберегти за прикладом подібних парків у Європі.

"Ми з громадою з 2016 року захищаємо Совські ставки в судах і на профільних комісіях. Останнє рішення суду було прийнято на користь громади мікрорайонів Совки, Монтажник та Ширми. Нижній каскад Совських ставків повернули у власність міста. За чинним Генпланом ця територія є акваторією та парком. Нижні ставки — це майже 20 га зеленої зони та водойм у Києві, де водяться рідкісні тварини та птахи, що вказано у висновках науковців НАН України та в науковому обґрунтуванні щодо створення екологічного заказника. Будь-яке будівництво знищить унікальну червонокнижну флору та фауну… Просимо вас підтримати передачу земельної ділянки зеленбуду", — каже активіст. 

https://lh5.googleusercontent.com/qAmE_pb_a6OeyY-hcIhSGvRHu4FeVpPSeN9JsZy0gN--SxtrdHqQws9smY4eicMmsCIyeXm9gdWI2sAg-X0XI0-owZuncUK7yj9BCwiKfXo-sWj3xVaubUv3px-e1sylQ4WZYqAK

Місцевий житель Дмитро Мухорін, архітектор за фахом, повідомив, що спільно з низкою інших архітекторів-екологів розробили концепцію-бачення розвитку парку в майбутньому.

"Основна мета нашої пропозиції — максимальне збереження зеленої зони… Оскільки ця територія занижена, там бувають паводкові води, у нижній частині ми пропонуємо на металевих каркасах зробити дерев’яні стежки — це така дуже трендова у світі штука, а по верху — периметральна оглядова стежка з різними зонами активності, зручні майданчики для спорту, дітей, вигулу собак і так далі", — каже архітектор-активіст.

https://lh6.googleusercontent.com/oFYShlCAi70LgCv3Z_w-RJPgJSv3Ggig0qH8MzIfkSwFjpkwbxlOa6k94Lv16Qu12RUFDDwstvh9S2If-9AG2rr8n5iibSOxO2H44gSe7XaebKoYqQVH7N6uLdCkNfnHN-NDRgaY

Депутатка від УДАРу Олеся Пинзеник, яка не є членкинею земельної комісії, але має право дорадчого голосу, додала, що від самого початку займається цим питанням, коли ще була членкинею екологічної комісії. 

"Це чудова територія, яка зараз… у занепаді. Ці ставки були створені ще Києво-Печерськими монахами тому, що там є річка Совка. Це — природний каскад озер, але завдяки нашому безглуздому господарюванню у 70-х роках там був рибгосп, потім — велика повінь, ніхто ними серйозно не займався і ставки поступово стали замулюватися. Наше місто розростається… але разом із тим ми маємо захищати ту унікальну природу, яка в нас є… Там є дуже багато пташок, які перебувають під захистом Бернської конвенції… Як ви бачите, це спільна позиція мера, виконавчого органу, Зеленбуду. Бачите, скільки людей, попри новорічні свята, стоять поряд. Люди постійно борються за Совські ставки. Це вже реальне рішення, щоб ставки відбулися, коли ми почнемо робити черги створення екопарку. Питання не політичне. Підтримайте, будь ласка, людей насправді, а не тільки в ФБ", — каже Пинзеник.

https://lh4.googleusercontent.com/cvJSkn0llOVx8J_oODPAKV0tMU7PoGYqNWGabm6Blv4fFZSbPDaWqTYjAa9i9PrYDdbw3pjYVMmsm5hDu7Tpz6jKwuJbgeBAVFwkdUbkjeraGvb6kkMo9uKrYFJC4eIeRSaPs6_D

Депутат від Голосу Григорій Маленко закликав колег по комісії підтримати проєкт.

"У Києві є постійні проблеми, відверта війна за збереження зелених зон, які є. Я впевнений, що депкорпус має підтримати Совські ставки", — каже депутат. 

Зоя Ярош (Голос) також попросила колег підтримати цей проєкт рішення.

"Питання у збереженні ще й нашої давньої історичної річки Либідь, бо річка Совка є притокою річки Либеді… Джерела можна відновити. Ми маємо допомогти".

"Батьківщинівець" Юрій Зубко, який відзначився тим, що став співавтором забудовницького проєкту стосовно Екопарку "Осокорки", висловив зауваження до формулювання назви проєкту.

"Там що, є парк уже? Чи там немає? Про що йде мова?... Якщо там немає парку, треба внести зміни в проєкт рішення… Навіть якщо ми сьогодні проголосуємо, юридичний департамент заперечить, тому що ми написали в цьому рішення про те, що парк існує, а його сьогодні немає. Навіщо робити юридичний прецедент, казус, для того, щоби потім повернутися і все це знову розглядати?" — наполягав Зубко.

"У нас що — тотальна недовіра до директора Київзеленбуду, який не розуміє, як створювати парки, сквери?", — цікавиться в Зубка Пинзеник.

"Я нічого не думаю. У вас у рішенні написано "парк", я запитав, а ви кажете "нема парку", — відповідає Зубко.

https://lh6.googleusercontent.com/1ZzQh86RFEfiYXah3uzYeBorhIg4iHna-5g9wIX24P8o0qr8Xdlq4OcY_K1yWksG97sR_XFS_rNsP49VlerNjZeljxE0udWwmWkcoLjAT3-Wk5ncSbDJPVA3_7Hsbpu7YRJzLN-W

На прохання Маленка начальник Управління екології та природних ресурсів Олександр Возний підтвердив, що юридично на сьогодні парку немає, але ніщо не заважає внести зміни в назву проєкту рішення.

"Можемо викласти проєкт рішення в наступній фразі "надання Київзеленбуду дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в постійне користування для збереження, використання та відтворення зелених насаджень біля Совських ставків на проспекті Валерія Лобановського, 113 у Голосіївському районі міста Києва". Тобто суть буде та сама, я Юрію Григоровичу (Зубку — прим. ред.) відповідаю на запитання, ми знімаємо те спірне питання, яке виникло", — каже Возний. 

Директорка департаменту земельних ресурсів Валентина Пелих пропонує надати землю Зеленбуду для відтворення зелених насаджень загального користування, як написано в чинному Генеральному плані. 

"У цьому випадку в нас іде зміна цільового призначення земельної ділянки. Відповідно до Генерального плану ця територія належить до зелених насаджень загального користування. Щодо створення парку — це окрема процедура. Я пропоную (редакцію — прим. автора) "для збереження, використання та відтворення зелених насаджень загального користування". Потім іде процедура створення парку. Це йде по закону про природно-заповідний фонд, і цій території вже присвоюється статус парку", — каже Пелих.

Проте голосів навіть у такій редакції для прийняття рішення забракло. “За” проголосували десятеро депутатів, двоє не голосували. 

https://lh5.googleusercontent.com/HDNa0HqY_ec9_ez71-SlwuNYTozZ3rgLNALhsIziODZaRmQJxKOUwSEzBpcEr5iIbRP_IV1lxB2Qg_iAAc1DAKIrorW6vxKsOmtz1Ywa7MYm0ZxoZwA52AvpXQykF_mJBcRfuzmL

Вистачило голосів для створення робочої групи з питання, куди під головуванням Зої Ярош (Голос) увійшли Володимир Кравець (ОПЗЖ), Катерина Кириченко (УДАР) і Дмитро Калініченко (УДАР). 

https://lh4.googleusercontent.com/nbG0YEDjeIx1bZ0jS9hN2rrMHcaa3YRhqRHWpmrTV6iIQGtrEO-pDuZ7rKcOj-gmQNc6LwsPLxTpgYll4fzHz_P-IxBoTZH0--hXlnqCiz_JRGBvjkb9GHWCU1Th1SUXELM3A_zD

Нагадаємо, Київрада поки не оприлюднює результати поіменних голосувань депутатів на комісіях. У новому регламенті передбачено, що поіменку будуть публікувати після "оприлюднення на офіційному вебсайті КМР розпорядження заступника міського голови секретаря Київради щодо готовності відповідної електронної системи до експлуатації, але не пізніше 1 січня 2023 року". Тому на сьогодні це є персональною відповідальністю секретаря Володимира Бондаренка, який має бути зацікавлений у тому, щоб електронна система запрацювала якомога раніше.

Раніше Рух ЧЕСНО опублікував інтерв’ю з активістом із Совських ставків Андрієм Яніцьким, який розповів, із якими труднощами проєкту рішення про землевідведення для створення парку вдалося пройти екологічну комісію Київради. 

Рух ЧЕСНО просить підтримати нас у конкурсі Responsibility Award 2021 Фонду родини Богдана Гаврилишина і проголосувати за проєкт щодо збереження Біличанського лісу.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Залучення громадян до захисту зелених і прибережних зон Києва”. Матеріал відображає позиція авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]