Убивчий популізм: 70% бюджету розвитку в Рівному йде на компенсацію тарифів населенню

Фото: Убивчий популізм: 70% бюджету розвитку в Рівному йде на компенсацію тарифів населенню

Для рівнян коштом міського бюджету зменшили вартість тарифів на теплопостачання до торішнього рівня: з 2 725 грн за гігакалорію — до 1913 грн. За попередніми розрахунками, з бюджету на цю ініціативу витратять 190-250 млн грн. Ці кошти могли б витратити на розвиток медицини, освіти та для інших потреб.

На засіданні сесії депутати Рівненської міськради проголосували за зменшення тарифу для потреб населення до 2375 грн та зобов'язали виконавчий комітет розглянути проєкти рішень про внесення змін. На голосування також виносили пропозицію голови фракції “Слуга народу” Віталія Коваля зменшити тариф до торішнього рівня — 1913 грн. Пропозицію підтримали “Слуга народу” та “Батьківщина”, проте голосів виявилось недостатньо. 

29 жовтня 2021 року виконавчий комітет Рівненської міської ради все-таки зменшив вартість тарифів на теплопостачання до торішнього рівня: з 2725 грн за гігакалорію — до 1913 грн. Різницю компенсуватимуть коштом бюджету розвитку. 

https://lh3.googleusercontent.com/LwZLQHTm7zxTlMFpz2NOpmDgX9CAIN0YroTNDqjwYdQjk_RpS25BOwLA7ns3XAkoxGc1mRYWIDDOWGyVPYryKX_EnPRvDG7JIfRPouLAM1ZuRCvwhJKKT0vWvcGJRbPP_S_U8b0N

Варто зазначити, що бюджет розвитку — це ресурс громади, який призначений для реалізації соціально-економічних проєктів, інноваційно-інвестиційної діяльності та капітального будівництва. А це означає, що бюджет розвитку Рівного піде не на розширене відтворення (будівництво шкіл, дитячих садків, реалізацію інноваційних проєктів), а на споживання.

У коментарі Руху ЧЕСНО голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю Павло Алексєвич зазначив, що, за попередніми підрахунками, на компенсацію тарифів з міського бюджету витратять від 190 до 250 млн грн.

Сам Павло Алексєвич рішення виконкому не підтримує.

“Компенсація шкодить, бо втрачається сенс займатись термомодернізацією та економити кошти. Також потенційно люди можуть втратити субсидії. А якщо через некомпетентність центральної влади, хтось хоче компенсувати тарифи — тоді це мають робити з бюджету державного“, — вважає Павло Алексєвич.

Громадська організація “Екоклуб” створила петицію, у якій просить міську владу не передавати гроші теплопостачальній компанії-монополісту напряму, натомість вимагає використати ці кошти на адресну допомогу малозабезпеченим рівнянам, які з якихось причин не можуть отримувати урядові субсидії.

Якщо таким чином будуть передані наші податки приватному підприємству — це найгірше, що можна зробити у цій ситуації. Ці гроші не йдуть на розвиток міста, вони йдуть на консервацію тренду на деградацію, який ми зараз успішно спостерігаємо. Це посилає неправильні стимули споживачам тепла, які просто не зацікавлені вкладати гроші в утеплення свого помешкання,говорить виконавчий директор ГО "Екоклуб" Андрій Мартинюк.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО раніше аналізував популістичні обіцянки політиків та політичних сил.

 


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]