Рух ЧЕСНО звернувся з офіційним листом до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та керівника Апарату парламенту Вячеслава Штучного з проханням оприлюднити на сайті ВРУ відомості про створені у поточному скликанні парламенту міжфракційні депутатські об'єднання, мету їхньої діяльності, керівництво та членство.
“З метою підвищення відкритості та прозорості роботи Верховної Ради України, підзвітності та висвітлення роботи народних депутатів України і міжфракційних депутатських об'єднань у парламенті, діяльність яких має значний суспільний інтерес, посилення громадського контролю за їхньою роботою просимо розглянути можливість для розміщення на офіційному вебсайті Верховної Ради України відомостей про створені у поточному скликанні Верховної Ради міжфракційні депутатські об'єднання із зазначенням інформації про дату їхнього створення (оголошення про створення), назву, кількісний склад, керівника/ків, членів, а також мету та завдання міжфракційних депутатських об'єднань (за наявності такої інформації у поданнях керівників об'єднань)”, — йдеться у листі Руху ЧЕСНО на голови Верховної Ради.
Крім того, в листі зазначається, що відомості про членство народних депутатів України в міжфракційних депутатських об'єднаннях необхідно показати на особистих сторінках (профілях) народних депутатів на вебсайті Верховної Ради України.
Раніше Рух ЧЕСНО писав, що станом на листопад 2021 року у Верховній Раді вже зареєстровано 122 міжфракційних депутатських об'єднань. Більшість МФО — 55 — нардепи реєстрували у перший рік роботи Верховної Ради. Далі кількість реєстрацій об'єднань пішла на спад: 35 — у 2020 році та 32 — станом на листопад 2021 року.
Створення МФО та їхня діяльність визначені ст. 60 Регламенту ВРУ (оголошення про створення під час пленарного засідання). Однак інформацію про кількість міжфракційних депутатських об'єднань, керівний та чисельний склад чомусь на сайті парламенту не публікують. Для аналізу МФО у ВРУ ІХ скликання використовувались дані, отримані із відповідей нардепів та Апарату ВРУ.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО проаналізував роботу Верховної Ради за два останні роки та визначив, як народні депутати підтримали чи блокували ключові реформи в Україні.
Поділитись