Як виконують програми депутати Букачівської громади у 2021 році?

Фото: Як виконують програми депутати Букачівської громади у 2021 році?

Понад 65% бюджету виділили на освіту. Бюджет розвитку громади — лише 15 тис. грн, що свідчить про обмежені фінансові ресурси для втілення передвиборчих обіцянок.

Рух ЧЕСНО проаналізував бюджет Букачівської громади, передвиборчу програму монобільшості та стратегію розвитку громади.

Майже 80% складу селищної ради — представники партій. Це навіть попри те, що громада має менш як десять тисяч населення, що дає можливість балотуватись у селищну раду шляхом самовисування. Монобільшість у раді має партія “Платформа громад” — 16 депутатів. Голова громади і секретар — також представники цієї партії. Майже всі комісії ради очолюють депутати “Платформи громад”. Це свідчить про те, що є всі умови для виконання передвиборчих обіцянок.

Як зазначено на офіційній сторінці у Фейсбуці, партія “Платформа громад” створена для підтримки та розвитку громад. У передвиборчій програмі партії відсутні конкретні шляхи розвитку громади, проте зазначено основні напрями: сучасна медицина й освіта, доступні та якісні адміністративні, комунальні, соціальні та інші послуги, поремонтовані дороги, чисте довкілля, охайні й освітлені вулиці, умови для духовного й культурного розвитку та самореалізації. 

Пріоритетами зазначено розв’язання проблем зайнятості людей, розвитку туристичної інфраструктури, залучення інвестицій для створення сучасних агропідприємств і фермерських господарств, берегоукріплення, ремонту доріг місцевого значення, збору та перероблення побутових відходів, відновлення та реконструкція об’єктів історико-культурного призначення, створення умов для змістовного дозвілля та фізичного розвитку молоді.

Попри розгорнуту передвиборчу програму розвитку громади, бюджет 2021 переважно спрямований на споживання. Бюджет розвитку становить лише 15 тис. грн. Загальний бюджет громади — 32,6 млн. Понад 65% бюджету передбачено на освіту. На забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів виділено понад мільйон грн. На організацію благоустрою населених пунктів передбачили 521 тис. грн, на утримання та розвиток об'єктів транспортної інфраструктури — 600 тис., а на багатопрофільну стаціонарну медичну допомогу  — 120 тис. грн.

Варто зазначити, що частина передвиборчих обіцянок зображені у стратегії розвитку громади 2020-2027 рр. Наприклад, визначили такі операційні цілі: залучення інвестиції в комунальний і реальний сектор, розвиток аграрно-промислового сектору, туризму, покращення транспортної доступності та мереж, покращення системи надання комунальних послуг, розвиток підприємництва, малого та середнього бізнесу, забезпечення належного рівня безпеки в громаді.

Що стосується розвитку бізнесу, то на сайті Букачівської ради розміщена інформація про проєкт "Імпакт-інвестиції в розвиток громади", в межах якого передбачено розвиток екосистеми сімейних молочних ферм в усіх регіонах України. Букачівську територіальну громаду обрали серед 20 громад для реалізації на її території цього проєкту.

Проєкт передбачає можливість заробляти до 100 тис. гривень на місяць, дешевий кредит на розвиток бізнесу, бухгалтерський та податковий супровід діяльності ферми тощо. 

Для забезпечення безпеки в громаді реалізують проєкт "Центр безпеки Букачівської територіальної громади" за кошти програми підтримки ініціатив місцевих громад "Єврорегіон Карпати — Україна" (250 тис. грн) та співфінансування з бюджету Букачівської селищної ради (573 тис. грн). Проводять капітальні ремонтні роботи у "Центрі безпеки Букачівської територіальної громади", де розміщуватимуть поліцейську станцію та швидку медичну допомогу.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО виступає за те, щоб депутати місцевих рад отримували грошову компенсацію за роботу.

Рух ЧЕСНО проаналізував, як оновилась Букачівська рада та як депутати відвідують сесії та комісії  ради.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]