Як виконували обіцянки мер та депутатська більшість Опішнянської ради?

Фото: Як виконували обіцянки мер та депутатська більшість Опішнянської ради?

На місцевих виборах восени 2020 року команда чинного голови Опішнянської громади Полтавської області обіцяла працювати у тому ж темпі. 

Попри песимістичні прогнози голови громади щодо бюджету на 2021 рік, в Опішні та навколишніх селах цьогоріч ремонтували та будували. Але не без проблем. Нещодавно обласна влада звернулася до поліції та прокуратури щодо перевірки можливого факту підробки документів головою громади. Він своєю чергою заявив про тиск.

Опішнянську громаду створили у 2018 році шляхом об'єднання Опішнянської селищної ради та Малобудищанської сільської ради Зіньківського району. 

Головою громади обрали самовисуванця, члена партії Народний Рух України Миколу Різника

Торік після місцевих виборів громада стала ще більшою: до неї доєдналися Батьківська, Попівська та Човно-Федорівська сільські ради.

За два роки Микола Різник встиг зарекомендувати себе та переобратися на посаду голови громади. На виборах у нього був лише один конкурент — Олександр Григор’єв. І той набрав 11,1% голосів виборців. 

На місцеві вибори восени 2020 року Facebook-користувачів заманювали розіграшем iPhone 11. Для участі потрібно було опублікувати у коментарях до посту селфі з виборчої дільниці у день виборів. 

Хто організатор акції — невідомо. 

https://lh3.googleusercontent.com/nm9P1nKJlGNOEbPX3PyOTEnIbavfecpdpMxHlU2ydHaJyGbVbHHdDYz-A_e5yAMHKJd54P8qXQ7ehRhYGQ4XfX621--ski3UvzQ6si1AE1gMs6PcWN0xzHeFBK3RbSQMi1bI7VP3

Схожу мобілізацію для явки використовували цієї осені у Харкові та у Слов’янську торік.

Раніше в інтерв’ю Руху ЧЕСНО Микола Різник казав, що вів до селищної ради 18 кандидатів і тільки один з них не став депутатом. 

“Я не заперечував, коли з моєї команди люди хотіли йти від партії. Але в основному — самовисуванці”, — повідомляв Руху ЧЕСНО голова громади.

До Опішнянської селищної ради пройшло 17 з 22 депутатів з команди Миколи Різника — це більшість, яка може ухвалювати всі необхідні рішення та реалізовувати задумані плани. 

Наприкінці 2020-го він казав, що вважає цей рік непростим у фінансовому плані, громада планує покрити всі захищені статті та зробити якісь поточні ремонти. 

Що обіцяли й що робили

Детальної програми команди голови громади у відкритому доступі знайти не вдалося. Команда зробила більший наголос на тому, що вже зроблено, і обіцяла продовжувати роботу в тому темпі, якою вона була до виборів.

“У цю кампанію ми не давали глобальних обіцянок. Казали, якщо хочете, щоб продовжували так, як ми зараз працюємо, то так і буде”, — пояснював Різник в інтерв’ю Руху ЧЕСНО. 

Він зазначив, що, серед іншого, команда обіцяла і планує “капітально відремонтувати дорогу, завершити реконструкцію центрального парку і побудувати туристичний об'єкт “Сторожова вежа”.

Про капітальний ремонт якої саме дороги йдеться — незрозуміло. У громаді займаються дорогами поступово. Наприклад, укладали асфальт у Свято-Михайлівському провулку в Опішні та вулиці Бузковій у селі Малі Будища. Це ті дороги, які ведуть до дитячих садків. 

“На черзі ремонт вулиці Перемоги, де спочатку буде облаштований водовідвід. Це значно складніші та довготривалі роботи. Якщо встигнемо з погодними умовами, то цього року зробимо водовідвід, а наступного — нове тверде покриття”, — писав у Facebook голова громади. 

Крім того, ремонтують і дороги на села. До речі, розв'язувати питання стану доріг у селах обіцяли під час передвиборчої кампанії. 

“В новоприєднаних селах будемо вирішувати важливі питання транспортного сполучення та стану доріг”, — заявляла у передвиборчому відеоролику кандидатка в депутатки від команди Різника Марія Волошина

Тож у вересні робили поточний ремонт дороги на село Батьки. Крім того, громада спільно з Агентством місцевих доріг Полтавської області капітально ремонтує дорогу Батьки — Заїченці — Попівка.

До речі, транспортне сполучення теж організували. Ще на початку каденції. З 16 листопада 2020 року запустили автобус, який їздить маршрутом Опішня — Човно-Федорівка, Опішня — Батьки та Опішня — Попівка.

Щодо центрального парку у “столиці” громади, то цьогоріч в Опішні його продовжили упорядковувати. Наприклад, встановили нові сітілайти та ліхтарі

https://lh6.googleusercontent.com/mvIigq2vGIWk2Iry8RbLsgVvZblKJ85iqGDEM7yrwES0ITGtdMIOy1IN6h1ADKl-lrk2690M0M0uUntel-Gnui1ZMHmkA-o0yiA7j9P3fF-kjJfgiTxcaXIaHaCs9PGIcNoMAsU4

Дизайнерські ліхтарі виготовляють місцеві майстри

У цьому році у громаді звели й туристичний об’єкт “Сторожа вежа”, що теж обіцяв Різник. 

“Це новий туристичний об'єкт, який стане невіддільною частиною туристичного магніту громади. З нього відкриваються неймовірні краєвиди, де можна зустрічати захід і схід сонця, гуляти компаніями й відпочивати наодинці, і просто насолоджуватися красою нашої природи”,писав у Facebook голова громади.

А ще зробили спортивну залу в початковій школі Опішнянського опорного закладу, капітально відремонтували дах у дитячому садку “Берізка” та проводили інші роботи.

Також під час передвиборчої кампанії команда Різника розповідала, що у них є стратегічний план розвитку громади. 

“У нас є стратегічний план розвитку, за яким підтримуватимуть медичні та освітні заклади, розвиватимуть туристичний потенціал”, — розповідала у передвиборчому відеоролику кандидатка в депутати Опішнянської селищної ради Ірина Гармаш

Знайти цей стратегічний план не вдалося. Відомо, що існує план соціально-економічного розвитку громади на 2019-2021 роки. 

А також відомо, що у цьогоріч громада лише почала розробляти Стратегію економічного розвитку. Опішнянська громада — одна із чотирьох переможців Конкурсу, завдяки чому отримала можливість скористатися послугами експертів для розробки якісної Стратегії.

Конфлікт з облдержадміністрацією

У серпні цього року Полтавська облдержадміністрація звернулася до поліції та прокуратури, щоб перевірити можливий факт підробки документів головою Опішнянської громади Миколою Різником.

Йдеться про проєкт, який Опішнянська громада подавала, щоб реалізувати у себе за кошти Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Такі проєкти попередньо відбирає для подання до Мінрегіону регіональна комісія при Полтавській обласній державній адміністрації.

Одним із проєктів, який не допустили до оцінювання, став проєкт “Реконструкція (енергоефективна термомодернізація) будівлі головного корпусу школи на вул. Соборна, 18 в смт Опішня”. 

Його подали за підписом голови Опішнянської громади Миколи Різника. Під час перевірки документації регіональний адміністратор виявив, що експертний звіт щодо розгляду кошторисної частини вищезазначеної проєктної документації мав ознаки підробки.

Експертний звіт за проєктом датований 15.04.20 за № 1867 та підписаний відповідним експертом ТОВ “Центр експертизи” (м. Суми). Заявлена кошторисна вартість — 14,3 млн грн.

Адміністратор Полтавської облдержадміністрації звернувся до ТОВ “Центр експертизи”. У відповідь на запит підприємство надало копію експертного звіту за номером 1867, однак там була вказана інша дата звіту — 24.02.20, інша назва проєкту — “Капітальний ремонт частини фасаду будівлі ДНЗ ясла-садок „Берізка“ по вул. Свято-Михайлівська, № 12 в смт Опішня” та інша кошторисна вартість проєкту — 15,1 млн грн.

Микола Різник заявив про тиск зі сторони Полтавської облдержадміністрації. За його словами, у нього вимагали землі громади в обмін на підтримку з боку Полтавської облдержадміністрації: субвенції, кошти ДФРР. 

“Я відмовився, тому що віддати землю — це ніяких податків в громаду, просто… ”, — пояснює свою відмову Різник. 

У Полтавській облдержадміністрації заяву голови громади щодо “тиску і шантажу” назвали свідомою маніпуляцією з намаганням вивести ситуацію у політичну площину, щоб уникнути відповідальності, відгородити себе перед громадою через можливу підробку документів та відсутність результатів роботи.

Рух ЧЕСНО продовжує стежити за ситуацією у цій громаді на Полтавщині.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]