У трьох фракціях по двоє прогульників: “Довіряй ділам”, ЄС та “За майбутнє”. У фракціях “Слуга народу”, ОПЗЖ, “Батьківщина” прогульників за проаналізований період, з початку 2021 року і по 30 вересня, немає
Рух ЧЕСНО проаналізував відвідуваність засідань сесій Красносільської ради восьмого скликання та виявив депутатів-прогульників.
ЧЕСНО з’ясовує, скільки засідань пропустили депутати у межах календарного року, щоб депутати розуміли, скільки прогуляли, і мали можливість виправити ситуацію.
До складу Красносільської сільської ради увійшло 26 депутатів від шести партій. Найбільше депутатів у раду завела ОПЗЖ — сім обранців. “Слуга народу” представлена шістьма депутатами, від партії “За майбутнє” до ради обрали чотирьох депутатів, а від партій “Батьківщина”, ЄС та “Довіряй ділам” — по три депутати.
Рух ЧЕСНО виявив шість прогульників серед 26 депутатів. Це ті, хто пропустив 25% та більше засідань сесій.
Представники фракції “Довіряй ділам” Врадій Анастасія та Муренець Володимир пропустили 44% та 33% засідань сесій відповідно. Представниці фракції “За майбутнє” Китайська Тетяна та Гарбузова Любов пропустили по 33% засідань сесій. Представники фракції “Європейська солідарність” Кожемяка Олена та Полукошна Олена пропустили 33% та 55% засідань сесій відповідно.
За період з 1 січня до 30 вересня 2021 року Красносільська рада провела дев’ять засідань сесій.
Згідно із законом, пропуски депутатом протягом року більш ніж половини засідань сесій або постійної комісії, до якої він належить, є підставою для відкликання його виборцями (ч. 5 ст. 49 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ч. 2 ст. 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”). Після прийняття Виборчого кодексу партії мають можливість застосовувати імперативний мандат, щоб відкликати тих депутатів, які пропускають засідання чи неякісно виконують представницьку функцію протягом року.
При цьому закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.
Варто зазначити, що Рух ЧЕСНО двічі отримував відмову у запиті на дані про відвідуваність депутатів.
Уперше Красносільська рада відмовила, аргументуючи тим, що не володіє інформацією, оскільки не є публічною у розумінні вимог Закону “Про доступ до публічної інформації”, а також тим, що рада не втручається у роботу постійних комісій.
Вдруге відповіли, що інформація є, але лише на матеріальних носіях. Отримати дані можна у паперовому вигляді, сплативши 1180 грн за копіювання 248 сторінок.
Зазначимо, що більшість рад ведуть облік відвідування сесій та комісій в електронному вигляді та надсилають інформацію на кількох сторінках.
За допомогою професійної підтримки юристів ГО “Платформа прав людини” вдалося отримати дані відвідування депутатами сесій.
А що стосується відвідування комісій, то Красносільська рада знову виставила рахунок за виготовлення цифрових копій. Цього разу 2165 грн за 910 аркушів.
У зв'язку з порушенням права на доступ до публічної інформації звернулись зі скаргою до Уповноваженої ВРУ з прав людини Людмили Денісової. Чекаємо на відповідну реакцію.
Нагадаємо, Рух ЧЕСНО виступає за те, щоб депутати місцевих рад отримували грошову компенсацію за роботу.
Рух ЧЕСНО проаналізував, як оновилась Красносільська рада та які передвиборчі обіцянки вдається виконувати депутатам.
Поділитись