Хто з кандидатів у нардепи від Черкащини — найбагатший?

Фото: Хто з кандидатів у нардепи від Черкащини — найбагатший?

У проміжних виборах народних депутатів на Черкащині (округ 197) 31 жовтня візьмуть участь 25 кандидатів. Згідно з деклараціями, частина з них у 2020 році мала мільйонні активи, а дехто не заробив ані копійки. Рух ЧЕСНО проаналізував статки та майно тих, хто балотується у народні депутати від Черкащини.

Перша трійка: без доходів та з орендованими авто

Найбагатшою виявилася кандидатка Тетяна Радченко. Спочатку вона балотувалася від ОПЗЖ, а потім стала самовисуванкою. Жінка не мала жодного доходу торік, однак має готівкою долари, євро та гривні. У гривневому еквіваленті всі заощадження та доходи складають близько 20 мільйонів гривень. 

Кандидатці належить чверть квартири у Києві на 69 квадратних метрів. Тетяна Радченко — директорка ТОВ "КРЕДИТ-РІЕЛТІ". 

На другому місці за кількістю грошей — самовисуванець Владислав Голуб. Він задекларував 51 тисячу євро та 337 тисяч доларів. Дохід його родини торік — 628 тисяч гривень. У гривневому еквіваленті всі заощадження та доходи склали майже 12 мільйонів гривень.

У 2019 році на цьому ж окрузі Голуб посів на виборах друге місце як самовисуванець. Тоді він набрав понад 17%. Політик уже вигравав вибори на цьому окрузі і у попередній каденції у 2014 році, але тоді представляв БПП (нині ЄС). У квітні 2017 року Голуб заявив, що голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко погрожує вбити його. За погрозами на його адресу, на думку депутата, стояла влада Черкаської області, яку представляв “Блок Петра Порошенка”. Згодом Голуб покинув фракцію партії у Раді. У 2017 році Голуб у погрозах звинувачував і Войцехівського, з яким тепер зустрілися у боротьбі за округ.

У Голуба у власності є квартира у Києві на 150 квадратних метрів, кілька паркомісць, земельна ділянка у Гатному біля столиці (1000 квадратних метрів). Його дружині належить втричі більша ділянка у Нових Безрадичах Обухівського району та квартира там площею 260 квадратних метрів. Окрім цього — кілька ділянок на Київщині та частина ділянки у Татарові (Івано-Франківська область). У Татарові у родини також є незавершене будівництво житлового будинку. 

Владиславу Голубу належить один автомобіль — Volkswagen Golf 2011 року. Однак він також безкоштовно користується машиною дружини — Tesla S 2018-го року. Торік дружина Голуба Юлія Голую доходу не мала, лише отримала від держави соцдопомогу за народження дитини — 10320 гривень.

На сайті ЦВК вказано, що Владислав Голуб — голова наглядової ради ГО "Разом ми потужна сила".

Скрін зі сторінки ГО "Разом ми потужна сила" у Facebook

Цю організацію створили у Черкасах у червні 2021-го року, ймовірно, спеціально під парламентські вибори. На сторінці цієї організації у Facebook йдеться про поїздки Голуба по округу. З бізнесу кандидат зареєстрував корпоративні права на юридичну компанію “ГЛОБАЛ ЛІГАЛ", яка існує з липня 2020-го року. На цей час Голуб не є власником цієї компанії — бенефіціар змінився у лютому 2021-го.

Обидва клони Владислава Голуба не мали торік ані доходів, ані активів. Їхні декларації — порожні. Це при тому, що застава для кандидатів склала 60 тисяч гривень.

Щоб кандидати могли прокомунікувати наявність клонів виборцям, ЦВК присвоїло кожному кандидату порядкові номери

Третій за доходами та активами — Роман Сущенко, кандидат від “ЄС”. Минулого року його родина заробила 334 тисячі гривень, серед активів — 240 тисяч доларів, 37 тисяч євро та 223 тисячі гривень. У гривневому еквіваленті всі заощадження та доходи склали 8,7 мільйона гривень. 

У родини Романа Сущенка дві квартири у Києві, гараж і земельна ділянка на 798 квадратних метрів у Погребах. Він задекларував автомобіль MITSUBISHI ASX 2010 року. Торік його родина заробила 334 179 гривень. Серед активів сім’ї: 240 615 доларів, 37350 євро та 255 610 гривень. Значна частина зберігається у готівці.

Основне джерело доходу Романа Сущенка — Українське національне інформаційне агентство Укрінформ. 

Готівка, орендована машина та сім авто у власності

Кандидат від партії “Могутня Україна” Владислав Пильник має спільну квартиру у Славутичі на Київщині, його дружина володіє квартирою у Києві, а його родина орендує квартиру у Києві. Основний дохід, 208 тисяч гривень, кандидат отримав у ГО "Платформа ініціатив країни". Разом із дружиною зберігають готівкою 65 тисяч доларів.

Андрій Іллєнко, який балотується на окрузі від “Свободи”, задекларував торік 492 тисячі гривень доходу. Дружина Іллєнка має дві квартири у Києві, сам Андрій Іллєнко разом із матір'ю Людмилою Єфіменко володіє однією квартирою у столиці. Власного авто в політика немає, але є у дружини — SUZUKI GRAND VITARA 1999 року.

Золотоніський міський голова Віталій Войцехівський, який балотується від “Слуги народу”, заробив торік на посаді мера 795 тисяч гривень (в середньому — 66 тисяч гривень у місяць). Зарплата мера міста з населенням 28 тисяч жителів більша, ніж у більшості мерів обласних центрів і навіть більша, ніж у мера столиці. При тому, що бюджет Золотоніської громади складає близько 200 мільйонів гривень, а Києва — понад 60 мільярдів.

Однак активів у родини політика не багато — всього 23 тисячі гривень. Родина Войцехівського володіє автомобілем Шевроле AVEO 2008-го року та має у користування Toyota Highlander 2015-го. У селі Баштечки Жашківського району Войцехівський має будинок площею 85 квадратних метрів. 

За кількістю авто перемагає кандидат від партії “БЛОК ЕДУАРДА ГУРВІЦА" Григорій Козьма. У його родини задекларовано сім автомобілів: чотири його особистих та ще три — жінки, з якою він проживає, але не перебуває у шлюбі. 

З 25 кандидатів нерухомість на Черкащині мають четверо.

Без доходу, але з сережками

Є низка кандидатів, які не мають взагалі жодних доходів. Таких кандидатів шестеро. Крім двох уже загадних клонів Голуба, це представники партій “Нові обличчя”, “Справжньої України” та “Влади народу”. Як вже повідомляв Рух ЧЕСНО, довибори на мажоритарних округах — це шанс зберегти реєстрацію партії.

Разом з партійними висуванцями є ще одна самовисуванка, яка не заробила торік і гривні. Це — Юлія Гершун. Зате кандидатка задекларувала 239 тисяч доларів готівкою та прикраси. З-поміж прикрас: годинник Rolex, сережки/кольє Van Cleef & Arpels, кулон Tiffany&Co. Кандидатка також володіє картиною, стародавньою іконою та скульптурою. Водночас немає нерухомості чи автомобілів.

Із сайту http://jgershun.com/

Кандидатка також задекларувала авторську телепрограму “Культурна дипломатія”, яка виходила на телеканалі “Прямий”. 

Без будь-яких грошей — також кандидати Петро Кур’ят від “Справжньої України” та Антон Подчапко від “Влади народу”.

Кандидати зі стипендією та пенсією

Наталія Степушенко від партії “Нові обличчя” задекларувала стипендію у розмірі п'ять тисяч гривень від “Служби у справах дітей та сім'ї Ірпінської міської ради”. Ірпінська міськрада розташована на Київщині, а балотується кандидатка на Черкащині. Це ще раз підтверджує гіпотезу, що низка партій висунула технічних кандидатів для збереження реєстрації.

Ні нерухомості, ні автомобілів у кандидатки немає. Партія “Нові обличчя” — це проєкт колишнього міського голови Ірпеня Володимира Карплюка. 

За інформацією на сайті ЦВК, Степушенко — секретарка компанії ТОВ "Спец Комплект Постач". Ймовірно, вона працює в установі від 2021-го, оскільки торік не отримувала там зарплати. Компанія "Спец Комплект Постач" фігурує у кількох кримінальних справах та журналістських розслідуваннях. За інформацією “Наших грошей”, компанія належить тещі одного з топменеджерів “Онуру” Емре Караахметоглу. Група компаній “Онур”, до якої входять ТОВ “Онур Конструкцiон Інтернешнл” і українське Представництво “Онур Таахут Ташимаджилик Ішаат Тіджарет ВЕ Санаї Анонім Ширкеті”, належить до трійки фаворитів серед підрядників Укравтодору останніх років.

Тамара Звягінцева від партії “Християнський рух” задекларувала пенсію розміром 21 600 гривень, а самовисуванець, радник Черкаського міського голови Леонід Даценко — благодійну допомогу розміром 11 212 від Черкаської обласної ради та Червоного хреста, а також 27 600 гривень пенсії дружини.

Нагадаємо, Рух ЧЕСНО підготував електронний інформаційний бюлетень про кандидатів у нардепи Черкащини, Херсонщини та у кандидати в мери Харкова.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]