Центральна виборча комісія затвердила зразки бюлетенів на довиборах народних депутатів, які відбудуться 31 жовтня. Кандидатам присвоїли порядкові номери. Так ЦВК вирішила боротися з клонами на виборах нардепів, які відбудуться 31 жовтня на Херсонщині та Черкащині (184-й та 197-й округи).
Кандидати у народні депутати матимуть постійні порядкові номери у виборчому бюлетені. Зміна форми бюлетеню й введення нумерації необхідні, щоб справжні кандидати могли прокомунікувати свій номер для виборців. Відповідне рішення у ЦВК підтримали майже одноголосно 6 жовтня.
Так виглядатимуть виборчі бюлетені на 184-му окрузі Херсонщини:
Такий вигляд виборчих бюлетенів на 197-му окрузі Черкащини:
Колір бюлетенів буде світло-фіолетовий.
“Технологія клонів суттєво спотворює волевиявлення громадян і може впливати на результати виборів. Так, під час президентських виборів Юрій Тимошенко забрав у Юлії Тимошенко 117 тисяч голосів. Два антирекорди Рух ЧЕСНО зафіксував на парламентських виборах у 2019 році. Один з клонів забрав у кандидата понад 7% голосів, а інший — майже 5,5 тис. Це дуже суттєві цифри. Як показав досвід виборів на Франківщині, на вагу може бути кожен голос”, — каже лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.
Раніше Рух ЧЕСНО повідомляв, що на одному з округів Херсонщини балотується кандидат від партії “Нам тут жити” Геннадій Миколайович Лагута. З ним змагатимуться двоє клонів, один з яких значиться керівником проєктів ГО “ГІ “Нам тут жити”. Це може ще більше заплутати виборців.
Ще гірша ситуація з “клонуванням” на Черкащині. Тут аж у двох кандидатів були клони. 29 вересня зареєстрували першого клона для кандидата “Слуги народу” Віталія Войцехівського. Він — Золотоніський міський голова. А клон — повний тезка, який змінив своє ім'я та прізвище за шість днів до реєстрації кандидатом. 6 жовтня суд скасував зміну імені цього кандидата. Тому в бюлетені “клон” більше не становить загрози для представника “Слуги народу”.
Найбільше не пощастило кандидату Владиславу Голубу. Один з двох клонів — його повний тезка. І всі три Голуби — самовисуванці, тобто виборець не зможе ідентифікувати кандидата навіть за партією і має звертати увагу на порядковий номер і дату народження.
Поділитись