52% осіб старшого віку готові вакцинуватися від ковід у разі загострення епідемії, — Рух ЧЕСНО

Фото: 52% осіб старшого віку готові вакцинуватися від ковід у разі загострення епідемії, — Рух ЧЕСНО

52% українців старших  60 років готові розглянути можливість зробити щеплення від ковід у разі зростання кількості випадків захворювання та посилення карантинних обмежень.

Такими є результати досліджень Руху ЧЕСНО, проведених за підтримки Світового банку у співпраці з Міністерством охорони здоров'я України у Чернівецькій області з 30 серпня до 10 вересня включно. Станом на 26 вересня Чернівецька область на другому місці після Дніпропетровської за кількістю підтверджених випадків захворювання на ковід за добу і на третьому місці за кількістю померлих за добу.

"Місцева влада та держава виділяють немалі ресурси на протидію пандемії. За умов обмежених матеріальних і часових ресурсів дуже важливо, щоб вони використовувалися ефективно. Масова вакцинація наразі найбільш ефективний захід захисту населення.  Що більше людей зможемо вакцинувати, то менша ймовірність запровадження важких карантинних обмежень та уповільнення економіки, це менші видатки на охорону здоров'я і, що найголовніше, — збереження життя.  Саме тому Рух ЧЕСНО відстежує ситуацію з вакцинацією",  — зазначає лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

З-поміж опитаних більшість жителів — 81% не були щеплені жодною дозою вакцини від коронавірусу, також 75% респондентів відповіли, що, на їхню думку, ще не хворіли на ковід. При цьому на запитання щодо перенесеної раніше хвороби на ковід 14% відповіли ствердно, а 11% опитаних відповіли, що цього не знають. 

с. Банилів Підгірний

Попри те, що 94% опитаних мають підписану декларацію з сімейними лікарями, менше половини з них були запрошені на вакцинацію. Більшість жителів знають імена й прізвища своїх сімейних лікарів, хоча в окремих селах траплялися поодинокі люди, які ніколи не зверталися до сімейників і не знають їхніх прізвищ.

З-поміж основних причин відмов від вакцинації жителі Буковини називають страх можливих наслідків щеплення для свого здоров’я — так відповіли 44% опитаних. 


Під час опитування люди іноді говорили, що не вважають за доцільне робити щеплення, оскільки не хворіли на ковід і ведуть ізольований спосіб життя. Ті ж, хто навпаки перенесли захворювання, не щепилися, оскільки гадають, що в їхньому організмі накопичилося достатньо антитіл. Зауважимо, що за рекомендаціями МОЗ необхідно щепитися навіть після перенесеного ковіду, оскільки набутий після хвороби імунітет не уберігає від повторного зараження. Натомість вакцини краще стимулюють утворення антитіл та захищають пацієнта. 

З-поміж причин відмови від щеплення опитані буковинці називали також антивакцинаторські аргументи релігійного характеру. 

82% респондентів віддають перевагу отриманню інформації про щеплення та ковід із телебачення, 24% опитаних  отримують інформацію від сімейних лікарів і така ж кількість — від родичів.  Таким чином саме через ці канали варто комунікувати з аудиторією старших за 60 років. Зауважимо, що в деяких населених пунктах люди не знали про можливість зробити щеплення у центрах масової вакцинації в їхніх містах без попереднього запису в лікаря. 

м. Вижниця

Детальніше ознайомитися з результатами проведеного опитування можна за посиланням.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]