У Київраді пошукають конфлікт інтересів у діях голови екокомісії Москаля і знову переформатують комісії

Фото: У Київраді пошукають конфлікт інтересів у діях голови екокомісії Москаля і знову переформатують комісії

Екологічну комісію Київради очолює депутат від "Батьківщини" Денис Москаль. Низка громадських екологічних організацій звинувачують його у лобізмі забудовницьких інтересів. 

Три питання порядку денного регламентної комісії міськради прямо чи опосередковано були присвячені діям чи бездіяльності Москаля як голови екокомісії.

За словами представників громадських організацій, Москаль не включає екологічні питання до порядку денного та гальмує проходження екологічних рішень. Натомість ініціює забудовницькі проєкти рішень. Окрім того, депутатка від ОПЗЖ Юлія Уласик стверджує, що Москаль не виконує протокольні доручення, які стосувалися екологічних питань. 

Москаль не прийшов на засідання регламентної комісії, де розглядали питання, які його безпосередньо стосувалися. Після тривалого обговорення ситуації з Москалем позаочі, регламентна комісія вирішила негайно почати працювати над новим проєктом рішення про склад постійних комісій Київради для дотримання у них принципу пропорційності, як того вимагає Регламент. Щодо ймовірного конфлікту інтересів Москаля, то комісія спершу звернеться до самого депутата для отримання пояснень.

Питання від громадських організацій стосується зміни складу комісій Київради.
Річ у тім, що 31 серпня на засіданні Київради зі складу екологічної комісії вилучили позафракційного депутата Костянтина Богатова. На думку низки екологічних організацій, Богатов представляв інтереси довкілля міста й був в опозиції до голови екокомісії Дениса Москаля. Приводом для звернення до регламентної комісії стало порушення принципу пропорційного представництва депутатів у комісіях. 


Голова ГО Громадський рух "Почайна" Аннабелла Моріна каже, що екоорганізації звернулися до Віталія Кличка як міського голови, щоб він наклав вето на рішення міськради про переформатування комісій. Стосовно Дениса Москаля, то Моріна вважає, що у нього є конфлікт інтересів, бо він представляє забудовницьке лобі. 

Моріна нагадала, що Денис Москаль очолював ТОВ "Каштанове місто", яке має намір забудувати Синє озеро на Виноградарі, а також те, що Влада Молчанова, яку пов’язують із забудовницькою компанією "Столиця груп", є однією зі спонсорів київської "Батьківщини". Нагадаємо, Денис Москаль є депутатом саме від цієї партії.

"Ми вважаємо, що чинна політика екологічної комісії призведе до незворотних негативних наслідків для довкілля міста тому, що очільник цієї комісії не розділяє цінності збереження довкілля та захисту природи міста, не є професіоналом у цій сфері, а навпаки є лобістом комерційних інтересів… Екологічна комісія зараз стала антиекологічною комісією", — резюмує Моріна. 

Від ГО "Екопарк Осокорки" виступив Олексій Петренко. Він навів свіжий приклад непродуктивного спілкування з Москалем під час засідання екокомісії. 

"Ще 20 квітня цього року ГО "Екопарк Осокорки" та понад 80 організацій звернулися з клопотанням про створення двох об’єктів ПЗФ (природно-заповідного фонду — ред.)… Голова екологічної комісії, всупереч положенню про роботу комісії, не повідомив її членів про наявність такого звернення. З 20 квітня він не включає це питання у порядок денний. Мало того, Москаль звернувся як ініціатор до Київради з проєктом рішення, один із пунктів якого — забудова прибережно-захисної смуги озера Небреж, навколо якого ми і просили створити об’єкт природно-заповідного фонду", — розповідає Петренко. 

Громада вирішила виступити з проєктом рішення щодо відкликання з членів екологічної комісії Дениса Москаля. Петренко зауважує, що громадськість хотіла б, щоб регламентна комісія створила робочу групу з цього питання.

Від ГО "Ліга справедливості" взяла слово Дар’я Васильченко. Вона нагадала про намір ТОВ "Каштанове місто", яке раніше очолював Москаль, забудувати Синє озеро на Виноградарі. 

"Ми вважаємо, що на посаді голови екологічної комісії має бути людина, яка віддана захисту довкілля, і демонструє це не тільки своїми висловлюваннями, а й вчинками, і яка не афілійована з забудовниками Києва, з вандалами міста", — каже Васильченко. 

Активістка Олена Макаренко представляє захисників озера Вирлиця. Вона дивується, що на словах Москаль підтримав проєкт рішення, який захищає озеро від забудови, але під час голосування за цей документ фракція "Батьківщини" не дала жодного голосу "за"

"На останній сесії 31 серпня... жоден представник його фракції не дав голосу за цей проєкт... Чи відповідає Москаль за свої слова?.. У нас підозра, що він отримує вигоду від цього. Якщо знову буде виноситися питання заповідання водної гладі озера Вирлиця, ми знову не отримаємо жодного голосу фракції "Батьківщина"? Вони з громадою чи ні?"

Член регламентної комісії Володимир Прокопів погодився з громадою, що на засіданні бракує самого Дениса Москаля, відповіді якого на закиди громадськість хотіла б почути. Прокопів зауважив, що немає потреби створювати робочу групу. Досить того, що комісії сформовані з порушенням принципу пропорційності. За словами Прокопіва, цього достатньо, щоби регламентна комісія почала напрацьовувати новий проєкт рішення про склад комісій з дотриманням принципу пропорційності.
Зауважимо, це — тривалий процес, який може й не відбутися протягом усієї каденції Київради.

Голова регламентної комісії Леонід Ємець нагадав, що комісія запрошувала на засідання Дениса Москаля і запропонував зробити це ще раз. 

Щодо пропорційності Ємець запропонував направити листи від комісії до керівництва міської ради. 

Щодо звинувачень Москаля у конфлікті інтересів, то Ємець пропонує заслухати спершу самого Москаля і перенести розгляд питання на наступне засідання регламентної комісії. 

Членкиня регламентної комісії Олеся Зубрицька поцікавилася, чи громадськість зверталася самостійно до НАЗК щодо можливого конфлікту інтересів Москаля, якщо говорить про це як про доконаний факт. На це їй Моріна відповіла, що громадськість покладає цю функцію на комісію. Якщо остання не звернеться до НАЗК, то громада зробить це самостійно.

Врешті голова комісії Ємець, заслухавши присутніх, формулює позицію комісії.

"Ми приступаємо до роботи над внесенням змін до складу постійних комісій Київради згідно з вимогами Регламенту. Ці зміни мають ґрунтуватися виключно на пропорційній основі… Щодо персонального наповнення цих комісій — не у повноваженнях нашої комісії визначати, хто у якій комісії має бути… У межах нашої роботи інформацію про наявність конфлікту інтересів будемо перевіряти… Комісії формуються за політичними рішеннями фракції і ваша публічна позиція може спонукати до формування комісії згідно з вимогами, які ставить територіальна громада", — сказав голова регламентної комісії Ємець. 

Щодо конфлікту інтересів, то комісія спершу звернеться до самого Москаля для отримання пояснень. Для звернення до НАЗК від комісії, на думку Ємця, потрібен пакет документів, який буде підтверджувати існування конфлікту інтересів. Ємець закликає громаду звертатися до НАЗК паралельно і надати комісії докази конфлікту інтересів у Москаля. 

При голосуванні за цю пропозицію Ємця утримався тільки член "Батьківщини" Віталій Нестор.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]