Найбільше прогульників у фракції ОПЗЖ - 100%, у фракції “Батьківщина” — 75% депутатів, “Слуга народу” - 60%, по 50% у ЄС та “За конкретні справи”. У фракції “За майбутнє” - 29%. У фракції “Сила і честь” прогульників за проаналізований період - з початку 2021 року і по 31 липня - немає.
Рух ЧЕСНО проаналізував відвідуваність засідань сесій Слобідсько-Кульчієвецької ради 8-го скликання та виявив депутатів-прогульників.
Рух ЧЕСНО з’ясовує, скільки засідань пропустили депутати у межах календарного року, для того, щоб депутати розуміли, скільки прогуляли, і мали можливість виправити ситуацію.
До складу Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради після виборів-2020 увійшло сім партій. Фактичного розподілу на коаліцію та опозицію у раді немає, оскільки всі важливі рішення підтримує абсолютна більшість присутніх у раді депутатів. Найчисельніша фракція “За майбутнє” складається з 7 депутатів. Фракція “Слуга народу” налічує 5 депутатів, “Батьківщина” та ЄС по 4 депутати, “Сила і честь”, “За конкретні справи” та ОПЗЖ по 2.
Під час аналізу ми використовували дані, отримані від Слобідсько-Кульчієвецької громади у відповідь на запит ЧЕСНО. З січня по липень 2021 року відбулося одинадцять засідань сесій. Інформацію щодо засідань постійних комісій рада не надала.
Рух ЧЕСНО виявив 13 прогульників серед 26 депутатів. Це ті, хто пропустив 25% та більше засідань сесій.
Найбільше пропусків у представниці фракції “Батьківщина” Жоган Антоніни - 73% засідань сесій. Представники ОПЗЖ Зіньковський Віталій та Крижановський Сергій пропустили 54% та 45% відповідно.
П’ятеро депутатів пропустили по 36% (4 з 11 засідань). Зокрема представник “За майбутнє” Гай Руслан, представники фракції “Слуга народу” Мосендз Петро та Обух Артем, депутат від ЄС Яковенко Василь та представник фракції “За конкретні справи” Шубарський Володимир.
Ще п'ятеро депутатів пропустили по 3 засідання ради (27%). Зокрема представники Батьківщини Берчук Микола та Штогрін Олександр, представниця фракції “Слуга народу” Самсонюк Олександра, представниця ЄС Шкурак Лідія.
Згідно із законом, пропуски депутатом протягом року більше ніж половини засідань сесій або постійної комісії, до якої він належить, є підставою для відкликання його виборцями (ч. 5 ст. 49 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ч. 2 ст. 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”). Після прийняття Виборчого кодексу партії мають можливість застосовувати імперативний мандат, щоб відкликати тих депутатів, які пропускають засідання чи неякісно виконують представницьку функцію протягом року.
При цьому закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.
Нагадаємо, що Рух ЧЕСНО виступає за те, щоб депутати місцевих рад отримували грошову компенсацію за роботу.
Рух ЧЕСНО проаналізував роботу фракцій ради, виконання передвиборчих обіцянок та вірогідність їх втілення. Також ЧЕСНО аналізував, як оновилась Слобідсько-Кульчієвецька рада.
Поділитись