Без бюджету на розвиток: Щербанівська ТГ віддає 60% на освіту

Фото: Без бюджету на розвиток: Щербанівська ТГ віддає 60% на освіту

У бюджеті Щербанівської громади на 2021 рік найбільше коштів заклали на освіту — 79,3 млн гривень, з них 35 млн передбачено на середню освіту.

Ігор Процик вдруге став головою Щербанівської громади і продовжує ту діяльність, яку розпочав у минулій каденції. Цього разу він був обраний від партії “За майбутнє”, а минулого разу — як самовисуванець.

У передвиборчих програмах партій, які завели до Щербанівської сільської ради своїх представників, не було обіцянок чи конкретних кроків щодо роботи у громаді. Пріоритетними партії вважають такі сфери, як освіта, медицина, а також покращення інфраструктури регіону.

Рух ЧЕСНО аналізує, як виконують програмні обіцянки політичні партії, що пройшли у раду, і витрати на які з них передбачено в бюджеті на 2021 рік у Щербанівській сільській громаді.

У раді утворена неформальна коаліція із чотирьох партій — “За майбутнє”, “Слуга народу”, “Рідне місто” і Партія простих людей Сергія Капліна. Що стосується опозиції, то вона складається із партії “Довіра”, “Батьківщини” та ЄС .

У своїх передвиборчих програмах партії обіцяли різне: від підтримки освітньої та медичної галузей до “економічного патріотизму”, що звучить суто популістично і не супроводжується конкретними планами чи діями.

У програмі “За майбутнє” містяться лише загальні пункти, які стосуються позиції партії щодо економічних та суспільних питань. 

У передвиборчій програмі “слуг народу”, яка називається “Час змін”, крім загальних фраз про відсутність сталих інвестицій у Полтавській області та неналежний розвиток інфраструктури, йдеться про запровадження раціонального використання природних ресурсів Полтавщини, зокрема про видобуток природного газу, нафти та залізної руди. Але про те, як партія планує це втілювати і як це стосується Щербанівської громади, нічого не сказано.

У програмі “Довіри” є акцент на освіті та економічному розвитку. Програма також стосується не окремо громади, а всієї Полтавщини. Партія обіцяла стимулювати створення нових робочих місць, підвищувати якість освіти (зокрема, здійснити комплексну модернізацію шкіл та дитячих садків і забезпечити повне фінансування закладів позашкільної освіти для дітей та молоді), створити якісну інфраструктуру в усіх громадах Полтавщини.

У передвиборчій програмі партії “Рідне місто” теж звучать популістичні обіцянки, як-от контроль громади над владою, визнання права власності на землю українського народу як основи його продовольчої безпеки, збереження неповторності нашого краю для майбутніх поколінь.

Пункти програми, що стосуються освіти й медицини, фактично збігаються з тим, що передбачено в бюджеті на 2021 рік. Зокрема, йдеться про збереження та фінансову підтримку освітніх закладів. Щодо медицини, то партія підтримує реформу і також наголошує на незакритті медичних закладів і доступу до медичних закладів.

Передвиборча програма ВО “Батьківщина” також є загальною. Як і в інших регіонах, “батьківщинівці” обіцяють зробити Полтавщину “мирною, справедливою, здоровою, освіченою”.

Пріоритетом у програмі також вважають освіту і науку. У ній продублювали пункти, що стосуються вже діючого законодавства про освіту.

Партія “Європейська солідарність” у своїй передвиборчій програмі називала п’ять першочергових кроків, які, мовляв, дозволять відродити край: контроль за ремонтом доріг, підтримка медичної галузі, повернення молоді до сіл тощо.

ЄС загалом спирається на ті кроки та реформи, які були проведені в Україні, приписуючи заслуги своїй команді.

“Ми поділили медичну допомогу на первинну та вторинну ланки, створили Центри первинної медико-санітарної допомоги, відкрили нові амбулаторії загальної практики сімейної медицини”, — йдеться у програмі ЄС.

Місцева Партія простих людей Сергія Капліна у своїй програмі обіцяє те саме, що й інші. Зокрема, йдеться про повний аудит попередньої влади, капремонт доріг Полтавщини, перевірку роботи комунальних підприємств — і ні слова про Щербанівську громаду.

У бюджеті найбільше коштів виділено на освіту

Доходи бюджету на 2021 рік становлять 138,2 млн гривень. Такою ж є сума видатків. 

З усього бюджетного кошика на місцеві програми 2021 року затвердили 130,5 млн гривень.

Освіта — галузь, на яку передбачено найбільше коштів із бюджету громади. Про освіту партії згадували у своїх програмах найбільше.

Із 79,3 млн гривень на освіту найбільшу статтю витрат становить надання середньої освіти — 35 млн гривень. Крім того, передбачені витрати на початкову освіту, утримання освітніх закладів та зарплати.

На соціальний захист та соціальне забезпечення передбачено 5,7 млн гривень, на культуру і мистецтво — 11,9 млн, що включає поточні та капітальні ремонти закладів культури, на житлово-комунальну сферу — 9,4 млн, на економічну діяльність — 3 млн.

Про місцеве самоврядування та зміни в ньому у своїх передвиборчих програмах згадували “Рідне місто”, “Слуга народу”, Партія простих людей Сергія Капліна.

На програму розвитку місцевого самоврядування в бюджеті передбачено 13 млн гривень. Йдеться про реформування органів місцевого самоврядування, сприяння процесам відкритості та залучення членів громади до активної участі в житті громади.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]