Хто очолить правоохоронний комітет парламенту замість Монастирського?

Фото: Хто очолить правоохоронний комітет парламенту замість Монастирського?

Після призначення голови Комітету з питань правоохоронної діяльності ВРУ Дениса Монастирського керівником МВС замість Арсена Авакова депутати проголосували і за дострокове припинення його депутатських повноважень.

Самого Арсена Авакова під час голосування у Верховній Раді не було, як і не було його і на засіданні правоохоронного комітету, який розглядав питання звільнення. У свою чергу члени комітету не рекомендували Верховній Раді підтримати відставку Авакова, а вирішили, щоб нардепи самі визначились у сесійній залі. 

Слід підкреслити, що за два роки роботи ВРУ 9-го скликання нардепи — члени правоохоронного комітету так і не побачили Арсена Авакова на його засіданнях. Його неодноразово запрошували, проте замість нього приходили або заступник Антон Геращенко, або керівники інших підрозділів. Як уже писав Рух ЧЕСНО, за попередні шість років роботи Арсен Аваков лише 3 рази з 32 прийшов на засідання профільного комітету ВРУ.

Зазначимо, що колишній очільник МВС Арсен Аваков — рекордсмен: він перебував на посаді міністра внутрішніх справ сім років, незмінно з лютого 2014 року. А відомство Авакова отримувало найбільший бюджет у порівнянні з іншими силовими та антикорупційними органами в Україні. Саме за часів Арсена Авакова відбулася “централізація” апарату та максимальне розширення повноважень очільника МВС — під його керівництво перейшли правоохоронці, прикордонники, нацгвардійці та рятувальники. Міністерство отримало надмірну кількість функцій — від охорони кордону держави, забезпечення правопорядку на її території, охорони судів та конвоювання засуджених до боротьби із повенями та пожежами.

Замість Дениса Монастирського, який у попередньому скликанні парламенту був помічником Антона Геращенка, до Верховної Ради зайде наступний у передвиборчому списку "Слуги народу". Це кандидат під № 139 у партійному списку Антон Швачко із Сум, який балотувався як безпартійний і безробітний. Він 1992 року народження, за освітою — інженер-технолог ресторанного бізнесу, маркетолог.

А от повноваження голови правоохоронного комітету ВРУ замість Дениса Монастирського наразі виконує перший заступник, депутат від “Голосу” Андрій Осадчук. Однак після того, як у вересні Верховна Рада повернеться до роботи після літньої перерви, парламентська більшість має запропонувати нову кандидатуру на посаду голови комітету і, відповідно, його мають затвердити голосуванням депутати.

У голови правоохоронного комітету четверо заступників — Сергій Іонушас, Максим Павлюк та Галина Михайлюк від “Слуги народу” і Григорій Мамка від ОПЗЖ, а також перший заступник — Андрій Осадчук від партії “Голос”. Повноваження секретаря комітету виконує Сергій Мінько від депутатської групи “За майбутнє”. Крім того, є шість голів підкомітетів. 

За словами депутатів — членів комітету, обрання нового голови — це не питання політичної боротьби між фракціями, адже призначать того, кого обере Банкова. Серед найбільш вірогідних кандидатів від “Слуги народу” на посаду голови комітету називають мажоритарника з Харкова Олександра Бакумова, який у комітеті очолює посаду голови підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності, та Сергія Іонушаса, який був заступником Монастирського.

До депутатства Бакумов працював проректором Харківського національного університету внутрішніх справ, з 2016 року — доцентом кафедри конституційного і міжнародного права там само. З 2017 року працював адвокатом, входить до Національної асоціації адвокатів України. Член ради Харківської обласної організації Союзу юристів України. 

Раніше Бакумов був головою поліцейської комісії Головного управління Національної поліції у Харківській області від представників громадськості. У 2015 році брав участь у бойових діях АТО у складі Прикордонних військ України.

За словами депутатів, інший депутату від “Слуги народу”, заступник голови комітету Сергій Іонушас також хоче очолити комітеті і намагається пролобіювати свою кандидатуру в Офісі президента.

Іонушас входить до команди радників та експертів президента Володимира Зеленського як експерт з питань правосуддя. Був довіреною особою Зеленського у ЦВК на виборах президента України 2019 року.

Крім того, Сергій Іонушас співпрацював зі структурами “Кварталу”, зокрема на офіційному сайті “Укрпатенту” він значиться патентним повіреним Володимира Зеленського — реєстрував такі його торговельні марки, як “Слуга народу”, “Країна У”, “Квартал 95”, “Студія “Квартал 95”, “Ліга Сміху”, “Чисто news” та інші.

Журналісти проекту “Схеми” повідомили, що за заявкою Іонушаса у січні 2020 року зареєстроване свідоцтво на новий торговельний знак “Ze kubiki” (власник — Володимир Зеленський), зареєстроване свідоцтво на знак “Ігри приколів” (власники — Володимир Зеленський, Борис і Сергій Шефіри, Наум Баруля, Андрій Яковлев та Андрій Чивурін).

Іонушас був власником та керівником юридичної фірми “Гелон” (з 2002 по 2019 рік) та ТОВ “Консіон”. З 2001 року має адвокатське свідоцтво. Є патентним повіреним України.

Раніше Рух ЧЕСНО писав про те, як комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді збільшити кількість заступників генерального прокурора України з п’яти до семи. Така пропозиція була подана у вигляді правки від депутатів з іншого комітету, представників депутатської групи “Довіра”, до законопроєкту щодо удосконалення добору та підготовки прокурорів.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]