Як працюють комісії Київради

Фото: Як працюють комісії Київради

За понад шість місяців роботи новостворених комісій чверть із них не розглянули жодного питання та не змогли зібратися на засідання. Голів двох комісій — культурної спадщини та місцевого самоврядування — призначили без їхньої згоди, більше того, вони подавали заяви на включення до зовсім інших комісій, відповідно до компетенцій.

Найчастіше засідала бюджетна комісія — проведено 21 засідання. Це пов’язано з тим, що до бюджету доволі часто доводиться вносити зміни. Так, цього року потрібно було оперативно реагувати на ситуацію з пандемією та інші проблеми. 

Хоча земельна комісія засідала не так часто — 14 разів, тут депутати опрацьовують найбільшу кількість питань. Станом на 15 липня їх було 2882. Максимально за один підхід опрацювали 304 питання порядку денного.

Також над великою кількістю питань працює комісія власності. Але вона часто переносить розгляд на наступне засідання. Такі перенесені пункти ми не враховували.

Голова комісії з питань культури Вікторія Муха (УДАР) намагалася скликати депутатів шість разів. І жодного разу не було кворуму. Тут є дві проблеми. По-перше, комісія складається усього з трьох депутатів (це мінімум, передбачений регламентом), а для кворуму, як і для прийняття рішення, необхідно хоча б два депутати. По-друге, двоє депутатів, що ігнорують роботу комісії, це представники фракції “Єдність”, яких розподілили у комісію без урахування їхніх письмових заяв. 

Тож “єднівці” Олеся Самолудченко та Юрій Сулига не беруть участі у роботі комісії.

З такою самою проблемою зіткнувся і голова регуляторної комісії. Але він обмежився однією спробою зібрати кворум.

Питання членства та посад у постійних комісіях обговорюється ще від початку грудня 2020 року, коли рада вступила у повноваження.

Наприкінці останнього засідання секретар Київради Володимир Бондаренко повідомив, що наступна сесія або розпочнеться з питання переформатування комісій, або не розпочнеться взагалі.

Дві комісії, які попри власну волю де-юре очолюють депутати “Єдності” Юлія Ярмоленко та Роман Ярошенко, не скликалися жодного разу, немає жодного сформованого порядку денного, хоча від початку каденції накопичилося чимало проєктів для розгляду.

Рух ЧЕСНО стежить за роботою депутатів у комісіях і на сесійних засіданнях та інформуватиме про обіцяний перерозподіл.

Нагадаємо, раніше Рух ЧЕСНО досліджував, чому законотворці мали б передбачити компенсацію за роботу депутатів місцевих рад.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]