Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді збільшити кількість заступників генерального прокурора України з п'яти до семи. Така пропозиція була подана у вигляді правки від депутатів з іншого комітету, представників депутатської групи “Довіра” до законопроєкту щодо удосконалення добору та підготовки прокурорів. Саме його правоохоронний комітет напередодні розглядав для ухвалення у другому читанні.
Законопроєкт щодо удосконалення добору та підготовки прокурорів № 5158 до розгляду у другому читанні представляв його автор, голова підкомітету з питань діяльності органів прокуратури та депутат від “Слуги народу” Владлен Неклюдов, який раніше працював прокурором відділу з нагляду за органами, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Дніпропетровської області.
За словами Неклюдова, до законопроєкту надійшло 30 правок, десять з них підтримано, інші відхилено. Від себе підкомітет пропонує правку про первинну підготовку прокурорів до двох місяців.
У свою чергу під час обговорення депутат від “Голосу” і перший заступник голови комітету Андрій Осадчук запитав, чим обґрунтоване збільшення кількості заступників з п’яти до семи і яким чином ця норма, яка не стосується суті законопроєкту, з'явилася до другого читання:
Порівняльна таблиця законопроєкту № 5158 від 07.06.2021
“Опозиція пішла на згоду, щоб запровадити спрощену систему добору та підготовки прокурорів. Ми розуміємо, що в прокуратурі, як і в судових органах, є величезна проблема з кадрами і їх потрібно десь брати. Але Владлен Неклюдов сказав, що законопроєкт аполітичний і містить лише практичний сенс, але, вибачте, яке відношення до добору і підготовки прокурорів має питання збільшення кількості заступників генпрокурора? Наскільки зрозумів, то врахована правка № 1, якою збільшується число заступників генпрокурора з п’яти до семи, не враховуючи голову САП. Це питання політичне, дорогі хлопці і дівчата. Давайте не псувати гарний законопроєкт, який дійсно треба ухвалювати для підтримки роботи прокуратури, з політичними питаннями керівництва Генпрокуратури. Зміна кількості заступників — це не питання добору і підготовки прокурорів. Я пропоную правку № 1 прибрати і підтримати законопроєкт в цілому до другого читання”.
Автор законопроєкту Неклюдов відповів, що поправка про збільшення кількості заступників не є принциповою, але “збільшення функціональних напрямків Офісу генерального прокурора потребує і додаткових заступників”.
“Ті заступники, які зараз є, їх замало. З точки зору ефективності, то збільшення кількості — це корисно", — сказав Неклюдов.
Також, за словами заступника голови комітету та депутата від “Слуги народу” Максима Павлюка, який раніше працював заступником військового прокурора Дарницького гарнізону Центрального регіону України, у нещодавно створеної нової спеціалізованої екологічної прокуратури наразі немає керівника, після його призначення він також має стати заступником генпрокурора.
“По Бюро економічної безпеки також має бути профільний заступник. Тому доцільно було б мати сім заступників генеральному прокурору, щоб він не був обмеженим і по напрямках були спеціалізовані заступники", — вважає Павлюк.
В свою чергу перший заступник генпрокурора Роман Говда, який був присутній під час обговорення даного законопроєкту, зазначив, що в Офісі генерального прокурора “виходили з п’яти заступників, але якщо буде сім, то це не принципово для нас. Це питання має бути чітким і визначеним”.
Член комітету від групи “Довіра” Володимир Арешонков поцікавився у голови комітету Дениса Монастирського, хто є автором поправки про збільшення кількості заступників: “Денис Анатолійович, скажіть, хто автор поправки? Хто її подавав?”
Владлен Неклюдов відповів, що авторами є його колеги по групі “Довіра”, депутати з інших комітетів Сергій Шахов, Сергій Вельможний та Олександр Сухов.
“Да, я почув. Зрозуміло”, — сказав Арешонков.
Після цього голова комітету Денис Монастирський поставив на голосування дану поправку від представників “Довіри”.
Члени комітету 15 голосами за підтримали поправку про збільшення кількості заступників очільниці Офісу генерального прокурора Ірини Венедіктової з п’яти до семи.
|
|
Результати голосування за поправку про збільшення кількості заступників генпрокурора
Далі члени комітету 16 голосами за рекомендували Верховній Раді законопроєкт № 5158 щодо удосконалення добору та підготовки прокурорів ухвалити у другому читанні та в цілому з пропозиціями підкомітету.
|
|
Рух ЧЕСНО проаналізував зв’язки народних депутатів на рівні спільно поданих законів. За допомогою інтерактивної мережі “Групи інтересів” ми можемо побачити, як народні депутати групуються навколо фракцій та груп, членства у комітетах, а також приналежності до неформальних груп.
Поділитись