Мереф’янська міська рада, як і Харківська, виставила Руху ЧЕСНО рахунок за отримання інформації щодо відвідуваності постійних комісій.
Якщо депутат пропускає понад 50% засідань комісій та/або сесій, він, відповідно до чинного законодавства, повинен скласти мандат (ст. 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”). Після прийняття Виборчого кодексу партії мають можливість застосовувати імперативний мандат, щоб відкликати депутатів, які пропускають засідання чи неякісно виконують представницьку функцію у місцевих радах. Закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.
З 1 січня 2021 року у Мереф’янській міській раді 8-го скликання відбулося сім сесій. Рух ЧЕСНО промоніторив відвідуваність новообраних депутатів Мереф’янської міської ради та виявив прогульників, тобто тих, хто пропустив щонайменше 25% відсотків засідань ради.
Прогульниками є половина депутатів у фракції “Блоку Кернеса — Успішного Харкова”. Із чотирьох представників фракції двоє пропустили понад чверть засідань цього скликання.
Олександр Нечепоренко, директор ДП “Альфа” ТОВ “Луч”, був відсутній на 42% сесій. Його колега по фракції Анатолій Червоний пропустив три пленарних засідання.
Із фракції “Опозиційної платформи — за життя”, що налічує шість депутатів, половина також прогульники. Це лікар-стоматолог Мереф’янської ЦРЛ Василь Діброва, який пропустив майже третину сесій ради, та депутат Юрій Молчанов, що працює консультантом в “Агро Оскар Металл” і також був відсутній на третині пленарних засідань. Третій прогульник від ОПЗЖ, Сергій Циганков, пропустив стільки ж, скільки і його колеги.
Депутат із промерської політичної сили “Слуга народу” та власник підприємства “Майстерня сиру” Андрій Астаф’єв є рекордсменом із прогулів та був відсутній на 57% сесій. Він єдиний прогульник із фракції, що складається з шести депутатів, тому загальний відсоток прогульників у “Слуги народу” — 17%. З таким показником наприкінці року депутат міг би стати кандидатом на відкликання.
Найбільша фракція Мереф’янської міськради — семеро депутатів із “Блоку Світличної “Разом” — має трьох прогульників.
Член фракції Андрій Ільченко, стрілець з охорони вантажів у виробничому підрозділі Харківського загону воєнізованої охорони, пропустив 42% засідань ради з початку скликання. Його колега, приватна підприємиця та голова громадської організації “Мереф’янська альтернатива” Наталя Рябуха була відсутня майже на третині засідань. Депутат Сергій Дейнека, приватний підприємець, не відвідував раду у 28% випадків.
Троє депутатів ради від “Європейської солідарності” — Андрій Лялюк, Алла Лінник і Тетяна Селезньова — не прогулювали пленарних засідань ради.
Перед аналізом даних для написання статті ми надіслали Мереф’янській міськраді запит — прохання надати інформацію щодо відвідування депутатами постійних комісій ради (на сайті міськради розміщена тільки інформація щодо проведених пленарних засідань). У відповідь на запит рада виставила рахунок за копіювання документів.
Мереф’янська міська рада пішла шляхом Харківської ради, яка п’ять років поспіль вимагає гроші за надання відповідей на запити.
Так, у 2017 році міська рада Харкова за надання інформації щодо відвідуваності виставила Руху ЧЕСНО рахунок на 11 тис. гривень.
Для порівняння, інші ради безкоштовно надають інформацію в електронному вигляді на сервіс “Доступ до правди”. А, до прикладу, Червонослобідська громада надала інформацію на двох сторінках, де була вказана відвідуваність, що не потребувало сканування документів.
Нагадаємо, що Рух ЧЕСНО виступає за те, щоб депутати місцевих рад отримували грошову компенсацію за роботу.
Читайте також: Мереф’янська міськрада: Як “слуги народу” сформували широку коаліцію
Поділитись