Опішнянська ОТГ: найзатятіші прогульники — представники партій

Фото: Опішнянська ОТГ: найзатятіші прогульники — представники партій

Менше половини Опішнянської селищної ради Полтавської області почали 2021 рік із прогульництва. Здебільшого це представники партій. Самовисуванці виявилися більш дисциплінованими.

У коментарях Руху ЧЕСНО депутати пояснюють погану відвідуваність засідань зайнятістю на роботі.

Рух ЧЕСНО з’ясовує, скільки засідань пропустили депутати за п’ять місяців каденції, для того, щоб вони розуміли, скільки прогуляли за цей період, і мали можливість виправити ситуацію.

Згідно із законом, пропуски депутатом протягом року понад половини засідань сесій або постійної комісії, до якої він належить, є підставою для відкликання його виборцями (ч. 5 ст. 49 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ч. 2 ст. 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”). Після прийняття Виборчого кодексу партії мають можливість застосовувати імперативний мандат, щоб відкликати депутатів, які пропускають засідання чи неякісно виконують представницьку функцію. Закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.

Під час аналізу ми використовували офіційні дані щодо відвідуваності депутатами Опішнянської селищної ради засідань сесій та постійних комісій. Рух ЧЕСНО виявив дев’ять прогульників — тобто тих, хто пропустив 25% і більше засідань сесій та/або комісій.

В Опішнянській селищній раді 22 депутати. Половина з них — самовисуванці, інші — представники трьох партій: “За майбутнє”, “Довіри” та “Слуги народу”. 

40% депутатського корпусу — прогульники. Тобто за період з 1 січня по 1 червня, впродовж п’яти місяців від початку року, дев’ятеро місцевих обранців пропустили чверть або більше засідань сесій або постійних комісій.

Найбільше депутатів завела у раду партія “За майбутнє”. Із семи депутатів більше половини — прогульники. Зокрема, Володимир Кужим пропустив 40% засідань сесій. Стільки ж пленарних засідань пропустила Валентина Троцька.

Віталій Коритченко пропустив 75% засідань постійної комісії з питань ЖКГ та транспорту і має всі шанси до кінця року стати кандидатом на відкликання. З огляду на те, що зараз у партій є імперативний мандат, вони можуть самі відкликати депутатів за прогули.

 У коментарі Руху ЧЕСНО депутат повідомив, що пропускав через роботу.

“Може, на комісіях я і не був. У мене посівна. Я сію. А так я стараюся бути і на сесіях, і на комісіях”, — заявив Коритченко. 

З початку року постійна комісія з питань ЖКГ засідала чотири рази. Фермер пропустив засідання в лютому, відвідав засідання у березні і пропустив по засіданню у квітні і травні. 

67% засідань постійної комісії з питань земельних відносин пропустила Катерина Піщаленко. 

Якщо вони продовжать пропускати засідання, то мають всі шанси стати кандидатами на відкликання. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії відповідна рада може звернутися до виборців із пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

Партію “Довіра” представляють два депутати, і обидва — прогульники. Якщо Анатолій Житник за п’ять місяців пропустив тільки чверть засідань комісії з питань ЖКГ та транспорту, то його колега по партії Альона Кришталь — більш затята прогульниця. Вона, зокрема, пропустила 40% засідань сесій та всі засідання комісії з питань депутатської діяльності. 

Представник президентської партії “Слуга народу” Максим Мальченко пропустив 60% засідань сесій та 60% засідань постійної комісії з питань бюджету. 

“Фермерською діяльністю займаюся. Накладки були”, — пояснив свою відвідуваність у коментарі Руху ЧЕСНО Максим Мальченко. 

Чверть засідань постійної комісії з питань депутатської діяльності пропустив депутат від “Слуги народу” Іван Гнатенко. 

А от серед самовисуванців є тільки один прогульник. Михайло Бабич з початку року пропустив чверть засідань постійної комісії з питань ЖКГ та транспорту. 

Саме самовисуванці складали основу команди голови громади Миколи Різника. 

“З 18 кандидатів, яких вів, провів у свою команду 17 депутатів. Я не заперечував, коли з моєї команди люди хотіли йти від партії. Але в основному самовисуванці”, — повідомляв Різник Руху ЧЕСНО. 

Читайте також: Микола Різник: “Райради будуть нас сприймати як дійних корів і шантажувати через “вторинку”

Нагадаємо, раніше Рух ЧЕСНО проаналізував склад Опішнянської селищної ради Полтавської області.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]