У реєстрі звітів політичних партій POLITDATA з’явився перший фінансовий звіт. Центральний офіс політичної партії “Партія заробітчан України” прозвітував за 1 квартал 2021 року. Щоправда звіт порожній — не містить ні надходжень, ні витрат.
“Партія заробітчан України” зареєстрована у Києві. Її голова — Аліна Ревунова, людина з ідентичним іменем має кілька зареєстрованих компаній, але ніколи особисто не брала участі у виборах.
Згідно із даними ЦВК “Партія заробітчан України” на місцевих виборах не висунула жодного кандидата, втім з моменту своєї реєстрації у 2016 році партія вже встигла змінити назву (попередня назва - “Партія однодумців”). Жодної активності партія не проявляє. Її сторінка у Facebook час до часу поширює контент інших сторінок, груп та користувачів.
Відтепер НАЗК прийматиме звіти політичних партій за всі квартали 2021 року лише в електронному вигляді. Звіти за І-IV квартали 2020 року і надалі прийматимуться у паперовому вигляді.
НАЗК презентувало та запустило в дослідну експлуатацію електронний реєстр фінансової звітності політичних партій, який дістав назву POLITDATA, у липні 2020-го року.
Раніше партії подавали фінзвіти одразу в трьох форматах (PDF, Excel і паперовій формі), особисто передаючи їх до НАЗК. Тепер подання звітності буде в одному форматі й віддаленим. Доступ до даних фінзвітності стане значно простішим і для громадськості та експертів, адже до цього потрібно було опрацьовувати тисячі розрізнених файлів які подаються кожною партією та кожним її регіональним осередком окремо.
Квартальний та річний фінзвіти партії Європейська солідарність/БПП. Фото: ЧЕСНО
Окрім партій, бенефіціаром таких змін стане й НАЗК, яке зможе значно оперативніше перевіряти фінзвітність партій, частково навіть в автоматичному режимі.
Нагадаємо, у березні 2020 року Верховна Рада ухвалила Закон України № 540–IV, де зазначено, що політичні партії мають подати звіти за 2020 рік не пізніше як на 40 день після закінчення заходів для запобігання поширенню COVID-19. Оскільки карантинні обмеження досі тривають, значна частина політичних партій не прозвітувала за 2020-й рік.
Жодна парламентська партія не подала фінансового звіту за 3-4 квартали 2020-го року. У 2021-му більшість партій також не звітували.
У Верховній Раді ще з лютого 2021-го припадає пилом законопроєкт про відновлення звітування партій.
Поділитись