Рух ЧЕСНО проаналізував відвідуваність засідань сесій та постійних комісій Острозької міськради 8-го скликання та виявив депутатів-прогульників.
По два прогульники — у фракціях ЄС, “За майбутнє” та “Слуги народу”. Представниці партій “Сила і честь” та “За майбутнє” прогуляли понад 50% засідань комісій.
Депутати здебільшого пояснюють пропуски засідань зайнятістю на основній роботі, захворюванням на COVID-19 та іншими особистими обставинами.
Рух ЧЕСНО з’ясовує, скільки засідань пропустили депутати за півроку каденції, для того, щоб після шести місяців роботи депутати розуміли, скільки прогуляли, і мали можливість виправити ситуацію.
Згідно із законом, пропуски депутатом протягом року понад половини засідань сесій або постійної комісії, до якої він належить, є підставою для відкликання його виборцями (ч. 5 ст. 49 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, ч. 2 ст. 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”). Після прийняття Виборчого кодексу партії мають можливість застосовувати імперативний мандат, щоб відкликати депутатів, які пропускають засідання чи неякісно виконують представницьку функцію.
Під час аналізу ми використовували дані поіменних голосувань на пленарних засіданнях сесії міськради та протоколи постійних депутатських комісій. При цьому закон не передбачає поважних і неповажних причин для пропусків засідань сесій або комісій.
Рух ЧЕСНО виявив десять прогульників — тобто тих, хто пропустив понад 25% засідань сесій та/або комісій.
Представники семи з дев’яти фракцій ради часто прогулюють засідання. Прогульників на даний момент немає лише у фракціях “Голосу” та “Пропозиції”. Загалом засідання краще відвідують коаліційні, а не опозиційні фракції. Що не дивно, оскільки для прийняття рішення потрібна більшість голосів у раді.
Якщо порівняти кількість прогульників у фракціях із кількістю їхніх депутатів у раді, то 50% депутатів фракції є прогульниками у “Слузі народу” та “Свободі”, по 40% у ЄС та “За майбутнє”, по 33% у “Сили і честі” та “Батьківщини”, 25% у “Громадського контролю”.
Пленарні засідання міськради часто прогулювали три депутати ради. Так, Віктор Козак з ЄС був відсутній на 45% засідань, а Володимир Зеленчук зі “Свободи” та Олександр Олішевський з “Громадського контролю” — на 36% засідань. Також на 27% пленарних засідань була відсутня представниця “Батьківщини” Ольга Самойлович.
Козак, Зеленчук та Олішевський, окрім депутатства, є підприємцями. Самойлович на момент проведення виборів була заступницею директора КЗ “Острозький психоневрологічний інтернат”.
Примітно, що Зеленчук прогуляв і 33% засідань депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, податкової та регуляторної політики, торгівлі та побуту, де він обіймає посаду голови.
У коментарі ЧЕСНО депутат Зеленчук пояснив свої показники відвідуваності так:
“Це через роботу. Я часто у відрядженні не в Острозі. А так, коли в Острозі, я завжди стараюсь, щоб бути на місці. Деякі сесії були позачергові. Звичайно, розумію, що це обов’язок, і намагаюсь бути активним. Мене не було на одній із сесій і на одній комісії, бо в мене був ковід”.
Віктор Козак був відсутній на 40% засідань депутатської комісії з земельних відносин, екології та сільського господарства.
У коментарі ЧЕСНО Козак відзначив: “Одна комісія — в мене товариш помер і був похорон. В мене ще є основна робота, і тоді щось мені не виходило. В мене зустрічі, раз їздив договір підписувати, коли комісія, так вийшло”.
25% засідань комісії з питань житлово-комунального господарства пропустив і Олександр Олішевський.
За законом, кожен депутат має працювати як на сесіях, так і в комісіях. Острозькі депутати дещо гірше відвідують засідання комісій, аніж сесій.
Депутатка від “Сили і честі” Лариса Іванова була відсутня на 60% засідань депутатської комісії з охорони здоров’я, гуманітарних та соціальних питань.
Іванова на момент обрання депутаткою була директоркою Острозького районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), але зараз його діяльність у стані припинення.
Рух ЧЕСНО неодноразово телефонував депутатці Івановій по коментар, але поспілкуватися із представницею “Сили і честі” так і не вдалося.
Також представниця “За майбутнє” Наталія Вегнер пропустила 56% засідань бюджетної комісії.
На момент обрання депутаткою вона була директоркою школи.
Рух ЧЕСНО намагався зв’язатися з депутаткою Вегнер щодо коментаря, але поспілкуватися із представницею “За майбутнє” не вдалося.
Її колега по фракції Катерина Гарасевич була відсутня на 30% засідань гуманітарної комісії.
На момент обрання депутаткою вона була заступницею директора з лікувальної роботи КП “Острозька обласна психіатрична лікарня”.
Також у зоні ризику депутат “Слуги народу” та член гуманітарної депутатської комісії Сергій Кадебський. У нього 40% прогулів.
У його колеги по “Слузі народу” Костянтина Кирилюка 38% відсутності на засіданнях депутатської комісії з питань ЖКГ, будівництва, архітектури та управління комунальною власністю.
На момент обрання депутатом Кирилюк був директором КП “Агенція місцевого розвитку”.
Також серед прогульників комісій депутат та колишній кандидат у мери Острога Богдан Турович з ЄС, який програв чинному меру Юрію Ягодці лише 70 голосів. Турович пропустив 44% засідань бюджетної депутатської комісії.
У коментарі Руху ЧЕСНО Турович пояснив: “Я зараз працюю у місті Рівне і не завжди маю змогу брати участь у засіданнях комісії. Але стараюсь постійно працювати під час сесії. Одну комісію пропустив у зв’язку із хворобою, був ковід. А дві — виробнича необхідність у мене така була, що я не міг бути”.
Нагадаємо, що Рух ЧЕСНО виступає за те, щоб депутати місцевих рад отримували грошову компенсацію за роботу.
Рух ЧЕСНО проаналізував роботу міського голови Острога Юрія Ягодки та фракцій ради, виконання передвиборчих обіцянок та вірогідність їх втілення. Також ЧЕСНО аналізував, як оновилась Острозька міськрада.
Поділитись