$1 000 000 кредитів, криптовалюта та акції Apple — що декларують депутати Дніпра

Фото: $1 000 000 кредитів, криптовалюта та акції Apple — що декларують депутати Дніпра

Найбільше статків та найбільші доходи у лідера “Громадської сили” Загіда Краснова. Представник ОПЗЖ Олег Григорук винен банкам понад мільйон доларів. До п’ятірки депутатів з найбільшими статками та доходами потрапили двоє дітей ексчиновниць. 

Депутат від ОПЗЖ, який має двох синів, за минулий рік майже заробив на прожитковий мінімум для сім’ї. Але із заощаджень на кінець року мав всього три тисячі гривень.

Після запровадження обов’язкового електронного декларування за подання недостовірних даних депутатам загрожує як адміністративна, так і кримінальна відповідальність

Рух ЧЕСНО проаналізував декларації депутатів Дніпровської міської ради. 

“Для виборців важливо розуміти, хто і з якими статками став депутатом, щоб наприкінці каденції перевірити, чи не збагатився депутат, який має доступ до ресурсів громади, її коштом. Також важливо розуміти, чи чесно депутати декларують доходи своїх сімей. Якщо депутат декларує, що живе за межею бідності, а ми розуміємо, що живе він точно не бідно, то може мати місце приховування доходів з метою неналежного оподаткування. За таких умов виникає питання, як такі депутати пішли розподіляти наші податки — бюджет міста”, — наголошує лідерка Руху ЧЕСНО Віта Думанська.

Найбагатші депутати

Найбільші статки серед депутатів Дніпровської міськради за результатами минулого року в сім’ї голови фракції “Громадської сили”, прогульника минулого скликання та гречкосія Загіда Краснова — 184,6 млн гривень, з них понад 100 млн у різній валюті готівкою.

Загід Краснов є акціонером Дніпропетровського стрілочного заводу та Запорізького заводу залізобетонних шпал, а також співвласником ТОВ “Екоенергосервіс Дніпро”. До того ж його дружина — співвласниця низки підприємств.

До речі, у Загіда Краснова одна з найдорожчих автівок серед депутатів: Mercedes-Benz S600 седан-В за 4,5 млн гривень.

На другому місці за обсягами статків сім’я депутата від “Європейської солідарності”, гречкосія Сергія Краснопольського — 55,3 млн гривень. Депутат є співвласником низки підприємств, які, серед іншого, займаються металами.

У сім’ї Краснопольських офіційно найбільша колекція наручних годинників — сім годинників на 3,7 млн гривень. 

Замикають топ найбагатших сім’ї представників мерської партії “Пропозиція”: Євгена Кривошеєва, Михайла Гороховського та Сергія Пустового.  

Статки Євгена Кривошеєва за результатами минулого року — 37 млн гривень, в тому числі 9 млн на депозитах та понад 20 млн готівкою у різних валютах.

А ще депутат володіє криптовалютою на 881 тис., але до загальної суми статків ці кошти не включали.

Прогульник та гречкосій Михайло Гороховський, який у попередньому скликанні представляв партію “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, під кінець 2020-го мав майже 36 млн гривень статків. Його дружина Яніна володіє двома підприємствами. У сім’ї готівкою тільки в доларах 910 тис. 

Замикає першу п’ятірку найбагатших сімей депутатів минулого року голова фракції “Пропозиція” та гречкосій Сергій Пустовий — майже 23 млн гривень статків, з них готівкою більше 12 млн. Дружина депутата співволодіє приватним підприємством “Вега”. 

До найбагатших депутатів могла потрапити і представниця “Пропозиції” Євгенія Дитятковська, але її чоловік не надав інформацію щодо вартості його корпоративних прав у трьох підприємствах. Також у її декларації не зазначена частина коштів, розміщена на банківських рахунках та у вигляді готівки. На кінець 2019 року статки її сім’ї налічували 22,6 млн гривень. 

Найбільше заробляють

Найбільше у 2020 році заробила сім’я лідера “Громадської сили” Загіда Краснова — 36,1 млн гривень. З них майже 36 млн — дивіденди від АТ “Дніпропетровський стрілочний завод”. До речі, найбільше дивідендів отримав син депутата Артем — майже 25 млн. Нагадаємо, інший син Загіда Краснова, Русландепутат Дніпропетровської облради від “Громадської сили”. 

Четверо із п’яти депутатів, чиї родини минулого року заробили найбільше, — члени мерської фракції “Пропозиції”.

Зокрема, на другому місці сім’я Євгенії Дитятковської, яка заробила 20,5 млн гривень. З них 17,6 млн зарплати отримав чоловік депутатки у ТОВ “БАДМ” — одному із провідних фармацевтичних дистриб’юторів в Україні. Він є співвласником зазначеного підприємства.

Євгенія Дитятковська заробила 175 тис. гривень на гонорарах та інших виплатах згідно з цивільно-правовими правочинами. Наприклад, 65 тис. вона отримала від ТОВ “Астразенека Україна”. Дитятковська доктор медичних наук, професор, заслужена лікарка України.

Сім’ї Євгена Кривошеєва та Сергія Пустового заробляють на здачі нерухомості в оренду. У Євгена Кривошеєва за минулий рік отримали понад 16 млн гривень, з них 13 млн — від надання майна в оренду, 1,2 млн — проценти. 

У Сергія Пустового з 13,5 млн гривень доходу за 2020-й майже 6 млн складає дохід від здачі нерухомості в оренду. Ще 7,5 млн депутат отримав від незалежної професійної діяльності. Він є приватним нотаріусом.

Слід зазначити, що і Євген Кривошеєв, і Сергій Пустовий — діти колишніх чиновниць. Зокрема, перший — син Тетяни Кривошеєвої, яка очолювала КП “Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризації” Дніпропетровської облради та була депутаткою облради від “Батьківщини”. Другий — син Марії Пустової, яка працювала заступницею голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександра Вілкула, а до того — начальницею управління з питань забезпечення роботи керівництва Дніпропетровської облради та її протокольних заходів.

Замикає першу п’ятірку депутатів, родини яких отримали найбільше доходів у 2020-му, гречкосій Сергій Шевченко з сумою майже 6 млн гривень. Основна частина — дохід від підприємницької діяльності. Депутат — власник торгових марок чи комерційного найменування, пов’язаних з вином та алкоголем: “Саквири”, “Чалаури”, ALCOMAG тощо. 

Найменше доходів

Середній прожитковий мінімум за 2020 рік — 24 940 гривень, або 2078 гривень на місяць.

За аналізом декларування за минулий рік депутатів, чиї сім’ї отримали доходів менше прожиткового мінімуму із розрахунку на одну особу, у Дніпровській міськраді п’ятеро. Депутати, що перебувають за межею бідності, не вносять до бюджету податки, але розпоряджаються податками містян.

Член фракції “Пропозиція” Володимир Федоренко, у якого є син та дочка, не має та не орендує жодного об’єкту нерухомості і нічого не заробив за минулий рік. Проте задекларував 8,8 млн гривень у різній валюті. З них майже 5 млн готівкою, решта — позика третім особам. Якщо порівняти з декларацією за 2019 рік, у Федоренка стало на 100 тис. менше. Виходить, що таку суму депутат витратив за рік на себе та на дітей.

Депутатка від “Блоку Вілкула “Українська перспектива” Наталія Гончаренко за минулий рік отримала 75 тис. гривень страхових виплат, але цю категорію надходжень Рух ЧЕСНО, за методологією, не відносить до доходів. Депутатка володіє квартирою та паркувальним місцем та має півмільйона гривень заощаджень у вигляді готівки. 

Найсумніша ситуація, вочевидь, у представника “Опозиційної платформи — За життя” (ОПЗЖ), гречкосія та фігуранта антикорупційних розслідувань Олега Григорука. Хоч він і задекларував, як і Наталія Гончаренко, рівно півмільйона гривень готівкою, але кредитних зобов’язань на кінець року в нього було приблизно на 29,5 млн гривень, або понад 1 млн доларів. Кредити він брав ще у 2007–2008 роках. 

Сім’я члена фракції “Громадської сили” Ігоря Лаппо складається з п’яти людей. За минулий рік вони отримали 62,5 тис. гривень доходів, що є меншим за прожитковий мінімум для родини з такою кількістю людей. Благо родина має значні заощадження — понад 10 млн гривень у різній валюті.

Олег Григорук та Ігор Лаппо

Василь Губерт від ОПЗЖ, який має двох синів, за минулий рік майже заробив на прожитковий мінімум. Але із заощаджень на кінець року мав всього три тисячі гривень. У депутата є автівка, проте немає нерухомості.

Нагадаємо, що минулого року Губерт розносив продуктові набори пенсіонерам. До речі, продуктові набори роздавав і Олег Григорук.

Apple та Google

Дружина депутата від “Пропозиції” Артема Павлова є акціонеркою більш ніж 30 компаній. Одна з них розташована на Кіпрі, ще одна — у Великобританії, інші — в США. Крістіна Павлова, серед іншого, має три акції Apple, вісім акцій Pfizer, одну акцію Facebook та шість акцій AstraZeneca PLC. 

Колега Павлова по фракції, співвласник роздержавленої газети “Наше місто” Олексій Безуглий володіє спеціалізованим програмним забезпеченням за 1 млн гривень. За минулий рік він отримав гонорарів від Google Ireland Limited на 2,2 млн гривень. 

Раніше Рух ЧЕСНО писав про те, як депутати засівали Дніпровщину до Великодня.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]