Колишній народний депутат Ігор Колихаєв, який минулого року отримував у парламенті близько 35 тис. гривень на місяць, тепер керує Херсоном. Він пішов керувати містом на значно меншу зарплату — близько 16 тис. гривень. А от середній заробіток мера Запоріжжя Володимира Буряка на 100 тис. більший, ніж у мера Херсона.
У ЧЕСНО з’ясували, що дохід міських голів лише на декілька відсотків корелює з кількістю населення міста.
Середній заробіток Андрія Садового становить 33,5 тис. гривень, хоча Львів за населенням майже дорівнює Запоріжжю, а у мільйонній Одесі Геннадій Труханов отримує трохи менше 23 тис. гривень на місяць. Мер найменшого обласного центру України — Ужгорода — Богдан Андріїв отримує 55,2 тис. гривень на місяць, керуючи громадою у 115,5 тис. мешканців. Бюджет найменшого обласного центру складає 1,4 млрд гривень.
До того ж, проаналізувавши дані по всіх зарплатах мерів, у ЧЕСНО побачили, що розмір бюджету міста аж ніяк не впливає на рівень винагороди мера.
Наприклад, у Чернігові Владислав Атрошенко при населенні 286 тис. мешканців та бюджеті у 2,9 млрд гривень отримує 63,3 тис., тоді як Руслан Марцінків з Івано-Франківська при майже таких самих показниках має 39,2 тис. А от помічники та радники мера цього міста коштують платникам податків 700 тис. гривень на місяць.
Найменше заробляє мер Херсона, що декларує мільйони гривень, але має маленьку зарплату. У Херсоні найменший бюджет з усіх міст України, що мають понад 300 тис. мешканців, і найскромніші заробітки мера. Також менше середньої зарплати отримують міські голови Полтави (48,2 тис. гривень), Житомира (29,5 тис. гривень), Чернівців (49,4 тис. гривень) та Сум (43,9 тис. гривень).
Найбільше з усіх мерів заробляє мер Запоріжжя Володимир Буряк, заробітна плата якого у квітні склала 127,5 тис. гривень. З них 73% — премія.
Нагадаємо, що Рух ЧЕСНО у спецпроєкті із “Дзеркалом тижня” проаналізував діяльність мерів за перші сто днів їхньої роботи у Дніпрі, Львові, Луцьку, Івано-Франківську, Хмельницькому, Полтаві, Харкові, Херсоні, Києві, Ірпені та Бучі.
Поділитись