У передвиборчій програмі влада обіцяла екотрансформацію, але у бюджеті на 2021 рік за цим напрямком нічого, крім висадження дерев та прибирання відходів, не заплановано. Немає ресурсів і на створення платформи розвитку ІТ-індустрії та цифрової трансформації, яку також обіцяли у програмі.
Рух ЧЕСНО перевірив бюджет на 2021 рік та програму “Слуги народу” і виявив, що гроші у бюджеті не закладені майже на ⅔ обіцянок.
Очільницею Фонтанської громади обрана самовисуванка Наталія Крупиця, а секретарем ради став представник “Слуги народу” Максим Матвійчук. З аналізу поіменних голосувань зрозуміло, що депутати підтримують усі питання майже одноголосно. Але найчастіше разом голосують представники “Слуги народу” та ОПЗЖ. Рух ЧЕСНО вже писав про те, що у місцевих радах ті сили, які ворогують на рівні парламенту, можуть утворювати коаліції.
Найбільше депутатів мають ОПЗЖ та “Слуга народу”, які змогли отримати посади секретаря та голови земельної комісії.
Бюджет громади профіцитний, складає 221,2 млн гривень. Майже 50% бюджету — це витрати на освіту, але не на розвиток галузі, а захищені витрати на зарплати освітян.
Обіцянка надати сучасну високоякісну освіту включала створення відповідних умов для дітей з особливими освітніми потребами, але на цей напрям нічого не закладено.
Під час цієї каденції влада вирішила розпочати реконструкцію будівлі Крижанівської школи. Проєкт реконструкції буде завершено цього року, витратять на нього 376 тис. гривень. Дотація на придбання обладнання та предметів для мистецької школи складе 1,4 млн гривень.
“Слуги народу” обіцяли громаді “Міцне здоров’я кожному” з загальними тезами “Формування здорового населення” і “Доступні та якісні медичні послуги”. На це у 2021 році витратять загально 1,9 млн гривень. Охорона здоров’я — одна з найменших статей у бюджеті, а під час пандемії жодних додаткових заходів та коштів на боротьбу з епідемією у бюджеті не передбачено.
Обіцянки розвитку резервного спорту та запровадження оздоровчої рухової активності населення, на думку влади, повинні втілитись через утримання спортклубу, на що виділено 1,7 млн гривень.
У сфері соціального захисту населення влада обіцяла підвищення економічної активності громадян та програму доступного житла. Але у бюджеті нічого з цього не передбачено. Програма «Милосердя в дії» (5,6 млн гривень) включає надання допомоги вразливим категоріям населення.
У програмі влада амбітно заявляла про екотрансформацію громади.
Автори програми зазначають такі її складові: забезпечення якісною питною водою, реконструкція та будівництво систем водопостачання, створення нових та розширення існуючих об’єктів природно-заповідного фонду, утилізація відходів та сортування сміття.
З усього цього у 2021 році буде реалізована тільки програма “Чисте село” вартістю 1,8 млн гривень. Програма включає послуги з вивезення твердих побутових та великогабаритних відходів та послуги з ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Втім, на сайті громади є оголошення про те, що побутові відходи вивозяться платно.
На іншу діяльність у сфері екології та охорони природних ресурсів, а саме на озеленення території громади, зазначено 36 тис. гривень. Також голова ОТГ Наталія Крупиця наприкінці лютого оголосила “Дендро батл” — змагання, в якому потрібно висадити якнайбільше дерев.
Розділ програми “Культурний генофонд населення”, що передбачав модернізацію закладів культури, у 2021 році не буде реалізований, адже у бюджеті виділено тільки 6,2 млн гривень на підтримку діяльності існуючих бібліотек та закладів культури.
Інфраструктурний розвиток, а саме ремонт автотранспортних доріг, який обіцяли зробити у громаді обрані депутати, буде реалізований. У 2021 році заплановано будівництво проспекту Висоцького у селі Фонтанка. Проспект обійдеться громаді у 6,6 млн гривень.
Також запланований ремонт та будівництво дорожнього покриття на території Фонтанської сільської територіальної громади, встановлення світлофору. На ці роботи закладено 410 тис. гривень.
Дещо із включеного в бюджет у програмі “Слуги народу” не згадувалося. Це, до прикладу, друга за розміром стаття бюджету — утримання сільської ради (майже 51 млн гривень, з яких 48,6 млн виділено на заробітну плату працівників).
38,7 млн гривень виділено на ЖКГ та благоустрій громади. З цього на діяльність комунальних підприємств “Надія” та “Фонтан-Сервіс” піде 21,5 млн гривень. Також у 2021 році планується провести реконструкцію берегоукріплювальних споруд вздовж узбережжя Чорного моря за 12 млн гривень.
На ремонт вуличного освітлення та будівництво мереж зовнішніх комунікацій села Фонтанка передбачено майже 5 млн гривень, на будівництво зовнішніх мереж каналізації села (І, ІІ, ІІІ, ІV черги) — близько 2,4 млн гривень.
Витрати на обіцянки щодо підтримки регіонального виробника, малого та середнього бізнесу, створення високопродуктивного аграрного виробництва, розвиток національного логістичного хабу та потужного туристичного потенціалу Фонтанської ОТГ у бюджеті не передбачені. Також немає ресурсів на створення платформи розвитку ІТ-індустрії та цифрової трансформації.
Поділитись