Правоохоронний комітет визначився з кандидатурою з відбору директора Бюро економічної безпеки

Фото: Правоохоронний комітет визначився з кандидатурою з відбору директора Бюро економічної безпеки

Комітет з питань правоохоронної діяльності підтримав кандидатуру від ГО “Волонтерський рух “Спільна мета”, одесита Олексія Ушакова, до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки України. Члени комітету на засіданні в середу, 12 травня, з другої спроби проголосували за це рішення. Кандидата пов’язують із нардепом-мажоритарником з Одеси від “Слуги народу” Артемом Дмитруком. 

Ушаков отримав дев’ять голосів у рейтинговому голосуванні та обійшов сімох інших кандидатів, серед яких були Олексій Гриценко та Надія Савченко. Верховна Рада також має додатково проголосувати за делегування кандидата до складу відповідної комісії у сесійній залі.

Під час своєї презентації Ушаков зазначив, що до 2019 року працював старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах відділу протидії хабарництву (ГУ НП в Одеській області). Після звільнення з поліції отримав адвокатське свідоцтво.

“Я виконую функції громадського діяча, є громадським діячем більше року. Я одесит, якому небайдужа держава і місто-герой Одеса”, — сказав на презентації Ушаков. Кандидат помітно нервував під час співбесіди, йому було важко відповідати на запитання членів комітету українською мовою, тому він попросив дозволу і відповідав російською.  

На запитання депутатки від “Голосу” Олександри Устінової, чим він займався і за які кошти жив після звільнення з поліції, кандидат відповів, що після звільнення отримав грошову виплату в розмірі близько 100 тис. гривень, а також отримував допомогу як безробітний від Державного центру зайнятості. У квітні цього року отримав адвокатське посвідчення.

На місцевих виборах 2020 року Олексій Ушаков балотувався в Одеську міськраду від партії “Сила і честь”.

Центр протидії корупції зазначає, що у 2020-му заснував разом з Артемом Каспар’яном ТОВ “Ушаков і партнери” (діяльність у сфері права). Водночас Каспар’ян є помічником скандального одеського мажоритарника від “Слуги народу” Артема Дмитрука та співзасновником ГО “Офіс законодавчих ініціатив”. Також співзасновниками ГО “ОЗІ” є Володимир Савченко та Олександр Степанюк, які водночас є співзасновниками ГО “Волонтерський рух “Спільна мета”, який і делегував Ушакова на конкурс до комісії. За даними ЗМІ, Артем Дмитрук 2 травня засвітився у шоу Шарія щодо подій в Одесі. У перший день роботи Верховної Ради цей депутат за кілька годин після голосування за новий Кабмін не зміг назвати імені очільника уряду Гончарука. Також Дмитрук голосував за збереження Авакова у кріслі глави МВС.

До складу комісії ГО “Волонтерський рух “Спільна мета” висунула ще одного одесита — Бориса Бабія. Однак кандидат не з’явився на онлайн-засідання комітету.

Під час рейтингового голосування Ушаков отримав найбільшу кількість голосів — дев’ять. Перше голосування за включення кандидата Олексія Ушакова від ГО “Спільна мета” до комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки виявилось провальним — лише вісім голосів за від загальної кількості присутніх.

Перше голосування за делегування кандидатури Олексія Ушакова до включення в комісію від ВРУ з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки

Відтак деякі депутати, зокрема Владлен Неклюдов та Артем Дмитрук від “Слуги народу”, попросили уточнити позицію відсутніх. Інша частина комітету — депутати від “Голосу” Олександра Устінова та Андрій Осадчук, а також Володимир Арешонков від групи “Довіра” — висловили обурення, адже це не передбачено регламентом.

 

“Колеги, що зараз відбувається? Ви зараз телефонуєте до депутатів і просите, щоб вони включились на комітет і проголосували як треба? Ви зараз порушуєте всі можливі норми. Ви закінчили голосування, підрахували голоси, і після цього починаєте обдзвонювати колег по комітету, щоб вони включились?” — заявила Устінова.

На що депутат Артем Дмитрук зазначив, що йому телефонує інший член комітету від ОПЗЖ Суто Мамоян, у нього поганий зв’язок, він не може нормально підключитись до голосування, але підтримує кандидатуру Ушакова. Згодом він підключився і підтвердив, що підтримує запропоновану кандидатуру.

Член комітету Олександр Бакумов та голова комітету Денис Монастирський запропонували провести переголосування, якщо є непорозуміння, на що інші депутати відповіли, що підстав для повторного голосування немає і це не передбачено регламентом. Андрій Осадчук наполіг, щоб це було зафіксовано у протоколі засідання комітету.

“Не хочу приймати участь у незаконних голосуваннях. Не утримався. Можна без мене”, — заявив депутат від ОПЗЖ Григорій Мамка.

В результаті повторного голосування кандидатуру Ушакова підтримало 12 депутатів, двоє проголосували проти (Устінова і Осадчук), четверо утримались (Арешонков, Бужанський, Мінько, Павлюк).

Повторне голосування за делегування кандидатури Олексія Ушакова до включення в комісію від ВРУ з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки

Варто зазначити, що під час рейтингового голосування кандидатка від ТОВ “Апасов ТВ”, депутатка ВРУ 8-го скликання Надія Савченко отримала чотири голоси за.

Голосування членів комітету за кандидатуру Надії Савченко

Сама Савченко під час своєї презентації заявила, що одіозного ведучого Василя Апасова знає “виключно як журналіста”, і звернулась до нього з проханням подати свої документи для участі в даній комісії від його організації. Як зазначає ЦПК, Василь Апасов був співзасновником та головою правління ГО “Національний інтерес”, а перед тим працював журналістом на каналі Мураєва NewsOne. Мати колишньої дружини Василя Апасова Уляна Лозан — власниця ТОВ “ІА УНН”. Апасов був обличчям телеканалу ZIK, власником якого є Тарас Козак, народний депутат від ОПЗЖ. 2 лютого 2021 року проти каналів Козака було введено санкції РНБО.

За словами Савченко, керівником нового органу має бути професіонал.

“Тільки злодій знає, як зловити злодія. Він, звичайно, не буде чесним, чистим і доброчесним, як ви говорите”, — зазначила Савченко.

Під час рейтингового голосування голова правоохоронного комітету Денис Монастирський підтримав кандидатуру Савченко.

Також Савченко підтримав нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива: “А вот Надежду Савченко Кива поддержит. Хоть и у нас разные позиции, зато она, знаю, принципиальный человек и душу вытрясет, чтобы было правильно. Надя, я за тебя”.

Крім того, депутат Ілля Кива під час інших виступів на засіданнях комітету неодноразово наголошував, що все це відображає його наукову роботу:

“Сегодняшний комитет полностью отражает мою кандидатскую работу. Как раз один из основных факторов в диссертации — незалежні органи громадянського впливу. Скажите, а за что вы все живете, мои дорогие? За что и чем вы все питаетесь?”

Ілля Кива сказав депутату від “Слуги народу” Владлену Неклюдову, що той є частиною його дисертації:

“То, чем мы сейчас занимаемся... Вот вы сейчас являетесь частью моей диссертации, Владлен. Вы поняли меня? Я вас скоро с ней познакомлю”.

Чотири голоси за (Алєксєєв, Дануца, Осадчук, Устінова) від депутатів Комітету з питань правоохоронної діяльності отримав представник “Автомайдану” Олексій Гриценко. 

У підсумку рейтингове голосування за відбір представника Верховної Ради України до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки виглядало наступним чином:

  • Олексій Ушаков, ГО “Волонтерський рух “Спільна мета” — 9 голосів за;
  • Ганна Ткачук, інформаційна агенція “Жизнь.Инфо” — 7;
  • Олексій Гриценко, ГО “Всеукраїнське об’єднання “Автомайдан” — 4;
  • Надія Савченко, ТОВ “Апасов ТВ” — 4;
  • Руслан Попович, ГО “Рада громадського контролю” — 1;
  • Борис Бабій, ГО “Волонтерський рух “Спільна мета” — 0;
  • Олексій Віхляєв, ГО “Федерація експертів криміналістів та судових медиків” — 0.

За словами голови комітету Дениса Монастирського, до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки входять три особи від РНБО, дві особи від Податкового комітету ВРУ та одна особа від Правоохоронного комітету ВРУ.

До участі у комісії, згідно з вимогами, могли подавати свої кандидатури представники ГО, профспілок, асоціацій, організацій роботодавців, представники ЗМІ тощо.

Серед вимог до членів конкурсної комісії — громадянство України, вища освіта, бездоганна ділова репутація, високі професійні та моральні якості. Натомість кандидатура не може бути подана до комісії, якщо особа визнана недієздатною чи обмежено дієздатною, була засуджена або щодо неї є вирок суду про заборону обіймати держпосади.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]