Мирноградська громада: понад половину бюджету виділили на освіту

Фото: Мирноградська громада: понад половину бюджету виділили на освіту

У Мирноградській громаді Донецької області пріоритет номер один на поточний рік — це освіта. Саме на цю галузь передбачена найбільша сума — 206 млн гривень з 338 млн у бюджеті. Для порівняння, на бюджет розвитку залишилося лише 7,5 млн. 

Освітня галузь була одним із пріоритетів мера Мирнограда Олександра Брикалова у минулій каденції. Наразі він продовжує цю політику.

Крім того, важливим завданням на цей рік є утримання та розвиток автомобільних доріг, що обіцяли у своїх програмах представники “Слуги народу”, партії “Порядок” та “Опозиційного блоку”, які завели представників до Мирноградської міської ради.

Брикалову вдалося сформувати коаліційну більшість у складі трьох фракцій, що дає можливість без проблем голосувати за рішення, які він пропонує і які можуть бути йому вигідні.

Рух ЧЕСНО аналізує, як виконують програмні обіцянки політичні партії, що пройшли у раду, і які з питань передбачили в бюджеті на 2021 рік у Мирноградській громаді.

До Мирноградської міськради зайшли п’ять партій: “Опозиційна платформа — За життя” (13 мандатів), “Порядок” (10), “Слуга народу” (4), “За майбутнє” (4) та “Опозиційний блок” (3). 

В раді утворилася коаліція у складі депутатів із трьох фракцій (“Порядку”, “Слуги народу” та “За майбутнє”). Опозиційними стали ОПЗЖ та “Опозиційний блок”. 

У своїх передвиборчих програмах партії обіцяли різне: від відновлення водопостачання до повернення миру на Донбасі. Останнє — питання загальнонаціонального рівня, яке не може вирішуватися на рівні місцевої влади. Відповідно, такі обіцянки від кандидатів у місцеву раду є ні чим іншим, як популізмом.

Найконкретніші кроки вказані у програмі партії “Порядок”, від якої обрали мера Олександра Брикалова. Як писав Рух ЧЕСНО, він переміг свою опонентку від ОПЗЖ з малим відривом у 168 голосів і набрав 39,3% голосів.

У своїй програмі партія виділила п’ять пріоритетів: 

  • налагодження системи водопостачання (ремонт ділянок водогону Сіверський Донець — Донбас, який постраждав внаслідок бойових дій, та будівництво другої черги каналу Дніпро — Донбас);

  • охорона здоров’я (будівництво нових амбулаторій та медичних експрес-лабораторій);

  • робочі місця (підтримка металургійних підприємств, малого та середнього бізнесу);

  • будівництво та ремонт доріг;

  • підтримка людей старшого віку.

 

А про освіту, за яку так ревно продовжує вболівати її представник мер Брикалов, у програмі ні слова.

Напередодні виборів Олександр Брикалов звітував про зроблене під час свого терміну на посаді голови. Судячи з його звіту у Facebook, багато справ було розпочато, і в цій каденції він їх продовжуватиме.

Зокрема, йдеться про реконструкцію освітніх та медичних закладів та будівництво нових амбулаторій, будівництво та ремонт доріг. Реконструкцію та будівництво нових медзакладів, ремонт доріг обіцяла у своїй програмі партія “Порядок”, яка висувала Брикалова.

Окремої передвиборчої програми Брикалова у вільному доступі немає.

Передвиборчі обіцянки “Слуги народу” стосувалися підтримки вугільників, поліпшення транспортної інфраструктури і боротьби з наркотиками в рамках проєкту “Стоп наркотик”. 

Проєкт уже діє в Україні, на початку 2020 року поліція запустила чат-бот. У Мирнограді акцію з такою назвою проводили у минулі роки. Нових ідей представники “слуг” у своїй програмі не пропонували і наразі ще не втілювали жодних ініціатив, пов’язаних із боротьбою з наркотиками.

Передвиборча програма партії “За майбутнє” — це загальні популістичні обіцянки. Вона не стосується місцевого рівня та ідентична в усіх регіонах України.

Серед пріоритетів команди Ігоря Палиці (народний депутат від Луцька, лідер партії “За майбутнє”) — місцеве самоврядування в інтересах громади, україноцентрична зовнішня політика, дієва оборонна стратегія, незалежність від зовнішніх запозичень, справжній захист екології.

У програмі ОПЗЖ також звучать загальні популістичні гасла, як, наприклад, “повернемо людям нормальне життя”, “відновимо економіку та створимо робочі місця”, “забезпечимо високу якість життя” та “відновимо мир”.

“Опозиційний блок” основними пріоритетами визначив відновлення транспортної інфраструктури та економіки, підтримку пенсіонерів та молоді, підтримку навчальних та медичних закладів, особливо в селах. Не оминув увагою і популістичне гасло про відновлення миру на Донбасі.

Бюджет громади на 2021 рік дефіцитний

Доходи бюджету Мирноградської громади на 2021 рік становлять 333 млн гривень, а видатки — майже 338 млн. Дефіцит бюджету — близько 5 млн гривень.

Найбільше коштів депутати передбачили на сферу, про яку партії, які вони представляють, згадували у програмах найменше — освітню. Йдеться про 206 млн гривень, тобто понад половину загального бюджетного кошика (333 млн). З них 140 млн виділено на зарплату освітянам.

Також за ці гроші планують робити капітальні ремонти освітніх закладів, оплачувати продукти харчування та енергоносії у навчальних закладах, виплачувати стипендії, купувати інвентар.

На утримання та розвиток автомобільних доріг у бюджеті передбачили 19 млн гривень. 

На соціальний захист виділили понад 13 млн гривень. Сюди входить оплата оздоровлення дітей та підтримка учасників АТО і ООС.

У статті витрат на охорону здоров’я (майже 11 млн гривень) є видатки на утримання фельдшерських пунктів у двох селах громади — Рівному і Лимані, спрямовані на боротьбу з COVID-19.

Цього року у громаді продовжуватимуть модернізацію будівлі поліклініки Мирноградської центральної міської лікарні. А кошти міськрада планує взяти у міжнародного донора — “НЕФКО”. Йдеться про 7,5 млн гривень кредитних коштів.


[[ action.title ]]

[[ action.description ]]

[[ action.button ]]