У кожного четвертого депутата годинники коштують понад 200 тис. гривень. Найбільше годинників у директора департаменту будівництва. Найбільше шуб — у асистентки кафедри Аліси Панової. Голова Слобідської райадміністрації декларує більярдну кімнату, власник супермаркетів “Клас” показав прикраси на 2,5 млн гривень.
Всі депутати, що задекларували цінне майно, є представниками фракцій “Блоку Кернеса — Успішний Харків” та ОПЗЖ.
Відомості про цінну рухому річ повинні бути зазначені у декларації, якщо її вартість перевищує встановлений законом поріг декларування, а саме 100 податкових мінімумів. У 2020 році це понад 200 тис. гривень.
Рух ЧЕСНО проаналізував, яке цінне майно декларують депутати Харківської міської ради.
20 депутатів міської ради задекларували годинники. Найбільше годинників задекларував Володимир Чумаков — директор департаменту будівництва та шляхового господарства, а також фігурант антикорупційних розслідувань щодо розкрадання бюджетних коштів. У самого депутата чотири годинники, а у його дружини — два.
Більшість депутатів зазначають, що придбали ці годинники до подання першої декларації, що дає право не вказувати вартість виробу. Лише Віталій Кириленко з ОПЗЖ та Валентина Бондар придбали годинники пізніше. Загальна вартість годинників Валентини Бондар — 1 млн гривень, Віталія Кириленка — 370 тис. гривень.
По три коштовних годинники — у власника мережі супермаркетів “Клас” Олександра Лобановського, заступника мера Андрія Руденка, Анастасії Губіної з ОПЗЖ та доньки депутата облради Володимира Скорабагача Марії Скоробагач.
В. о. мера Ігор Терехов (на відміну від свого попередника Геннадія Кернеса, який мав 11 годинників) має один годинник, Omega Speedmaster Automatic, на сайті Omega такий коштує близько 300 тис. гривень.
Найбільше ювелірних прикрас декларує В’ячеслав Ільєнко. Більшість прикрас — вісім — належать його дружині, колишній депутатці міськради минулого скликання Надії Ільєнко. Самому депутату належать запонки із жовтого металу.
Сім ювелірних прикрас із діамантами декларує асистентка кафедри кримінального процесу та депутатка від “Успішного Харкова” Аліса Панова.
Вартість однієї з них, браслета Tiffany & Co. Schlumberger, понад 1 млн гривень.
Олександр Лобановський зазначив у декларації три комплекти прикрас відомих брендів Van Cleef та Damiani майже на 2,5 млн гривень.
Більярдну кімнату вказав у декларації В’ячеслав Ільєнко — голова районної адміністрації Слобідського району та депутат від “Блоку Кернеса”. Крім цього, депутат задекларував навіть меблі та техніку: набір хатніх, офісних та вуличних меблів, обладнання для спортивної кімнати та басейну, телевізор, холодильник, систему опалення, вентиляції та кондиціонування, ворота.
Власник супермаркетів “Клас” Олександр Лобановський також вказав у декларації обладнання для басейну та спортзалу, систему вентиляції та кондиціонування, набір вуличних та хатніх меблів, освітлювальних приладів, комплект сантехніки Jacuzzi за 198 тис. гривень, котел та ковані ворота за 297 тис. гривень.
Четверо депутатів задекларували зброю: у Ігоря Аріха є два мисливські карабіни, у голови фракції “Блоку Кернеса” у міськраді Олександра Новака — мисливська рушниця, представник ОПЗЖ Андрій Спаський має рушницю Benelli та карабін, Ігор Шрам — травматичний пістолет.
Африканського лева задекларував депутат з ОПЗЖ Саід Джавід. У соцмережах дуже часто можна побачити, як він прогулюється з левицею серед людей, що, ймовірно, є не дуже безпечною поведінкою поряд із дикими тваринами.
Також депутати міськради полюбляють брендові речі та вироби з натурального хутра. Дві сумки (Hermes та Chanel), дві шуби та жилет із хутра соболя вказав у декларації Ігор Аріх, чоловічий кожух з натуральним хутром має голова Слобідської адміністрації Ільєнко, три норкові шуби у Аліси Панової, одна — у Альони Агеєнко з ОПЗЖ, дві шуби у дружини Володимира Тупіцина. Довгу шубу з натурального хутра синього кольору має дружина Володимира Чумакова.
“Раніше носити хутро — це було ознакою статусу. Але наразі в Європі всі люди, не тільки депутати, давно усвідомили, що носити натуральне хутро — це дико, всі світові бренди, навпаки, переходять на штучне. Головний тренд зараз — це екологічність. Те, що наші харківські депутати це носять, — ознака їхньої відсталості від моди та провінційної містечковості”, — коментує зоозахисниця Наталя Коваленко.
Крім того, депутати декларують витвори мистецтва та алкоголь: Володимиру Тупіцину належать дві картини, а Олександру Лобановському — колекція вин: 143 пляшки із Франції, Італії, Іспанії, України, Німеччини, США, Чилі.
Поділитись